Hani kelebeğin ömrü bir gündü?

Üç gündür evde bir kelebek dolaşıyor. İlk gün dedim zaten bir günlük ömrü var sıcak bir ev ortamında geçirsin. İkinci gün baktım yine dolaşıyor dedim çok yaşlanmıştır emekliliğinde bari rahat etsin.Birbirimize de çok alıştık ölünce üzülücem. Adını şevket koydum. Şevket diyince kanatlarını çırpıyor. Şevket gel oğlum diyorum lambanın etrafında bir tur atıyor. En fazla florasanın üstünde vakit geçiriyor. İşten gelince beni kapıda karşılıyor sevincinden bir o duvara bir bu duvara konuyor.Ölünce balkondaki saksıya gömücem tabutunu da 12 volt florasan kutusundan yapmayı düşünüyorum. Bir kere de böyle yarasa girmişti onu da beslemeye kalktım ama çok sıkıntı verdi bana çok yaramaz hayvan. Kelebek öyle değil kelebek akıllı.

Bugün üçüncü gün hala tavandan bana bakıyor. Allah uzun ömür versin de hani kelebeğin ömrü bir gündü? O kadar edebiyatını yaptılar bundan ekmek yiyen bir sürü insan oldu. Hepsi traşmış bunu anladım.

Güncellemeler:
Şevket küflenmiş yiyeceklerden oluşan bir kelebek değil. cam açıkken içeri girmiş. Dün gece nolacak bu şevketin hali diye uzun uzun düşündüm. Üç günlük hayatında hiç sevgilisi olmadı. Varsa tanıdığınız bir dişi kelebek şevketle tanıştıralım sevaptır. Yakışıklı, boylu poslu, kişilik sahibi delikanlı bir kelebektir. Yaşı biraz ilerlediği için artık genç kelebeklere bakmıyoruz, olgun yaşını başını almış hanımefendiler tercihimizdir. Not: Emekli maaşı var bu arada, evlenince de bende yaşayabilirler
Şevket yok! Şevketi bulamıyorum kayboldu. Eve geldiğimde de karşılamadı beni. Yoksa öldü mü şevket. :(

0|0
9|4

En İyi Kız Görüşü

• sabah sabah güldürdün beni :)

Adını şevket koydum. Şevket diyince kanatlarını çırpıyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ben de örümcek besliyordum bir aralar o geldi aklıma. Bu sitede ilk defa benim gibi birini gördüm (betimlemelerinden bahsediyorum) şoktayım hahhah :D

0|0
    0|0
  • Kötü bir haber vereyim ozaman:) Bu mevsimde ve evin içinde kelebek olarak düşündüğün şey aslında güve. Kuru bakliyatlarını kontrol et derim. Yiyeceklerden birine güve düşmüş:)

0|1
    0|0
    • Evimde hiç kuru bakliyat stoğum yok ki. Evde güvelenecek bişey yok.

• bir gün bir gün deriz ama bazıları 1-2 hafta yasıyor ya da daha fazla bunu bi yerlerden duymustum ben ...

0|0
    0|0
  • hanı sinekler yazın gelirdi bitek? kış geldi hatta kasım bitti hala kulağımın dibinde ötüşüyolar

0|0
    0|0
  • şevket hala tavandaysa,ölmüş olabilir bi kontrol et :))

0|0
    0|0
  • link biz baya cahil kalmisiz

0|0
    0|0
    • evet cahil gibi gozukuyor dil mi seni supersey.Cocukcagız kelebekle bile iletişim kurmus ,valla kıskandim.Ne herifler var ki karılarıyla bile bole iletisim kuramiyo,buyunce anlarsin yaz bi kenara

• Hep diyorum elektrikli süpürgeye çek gitsin.

0|0
    0|0
    • ya hani bazen gıda türü şeyler kurtlanırda sonra ufak kahverengi kelebekler olur ya onlardan :D

• :D kurtlanır dicektim kelebek demişim normaldir bu saatte boşver ama o kurtlar kelebek oluyo işte sor :D

• hahaha cok komiksin benimde ugur bocegim vardi bi hafta boyunca perdenin altindan bana bakiodu dokundumda olmus gibi yapip yere dusuyodu sonra bakyorum yine perdenin arkasina gecmis cok zekiler varya :D ama sonra bi baktm donmus kalmis orda garibim :(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• GDO'ludur abi o..

0|1
    0|0
  • Sanırım evde birşey kelebeklenmiş bozulmuşta olabilir ve kelebekle arandaki bağa bakılırsa sen o şeyden yemişsin:D Bir an önce bul ve yok et.

0|0
    0|0
  • abi sen bi psikoloğa falan yada camdan aşağıya atla neyin kafasını yaşıyon anlamadımki

0|0
    0|0
  • Bazı kelebekler 40yıldan fazla yaşar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...