Ön çapraz bağ zedelenmesinde hangi spor yapılabilir?

Çok dertliyim KS çok...

Spinning sınıfında hırsımın esiri olunca, dizimde bağ zedelenmesi meydana geldi. Ve aylardır bir türlü iyileşemedi melun! Zaten pilatesmiş, core cardio'ymuş, hepsi yalan oldu. Bisiklet sürüyordum usul usul, son zamanlarda ağrıyla beraber kilitlenme de başlayınca onu da bırakmak zorunda kaldım. 2 yıldır düzenli spora alışmış bünyem, çok fena isyan ediyor bu duruma!

Önümüzdeki hafta yüzmeye başlıyorum, onda zaten bir sorun olmayacağını biliyorum. Peki hafif koşu yapsam depar atmadan, sorun olur mu? Veya sizin bir başka öneriniz var mıdır?

Özellikle benzeri sorunlar yaşamış olan arkadaşlardan yanıt bekliyorum. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim...

Güncellemeler:
İp atlasam çok fazla sıçramadan mesela?

İşi iyice pazarlığa döktüm biliyorum ama ne yapayım, harekete geçmem lazım artık :(

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• Gecmis olsun... Benimde bir kac ay önce arka capraz bag kopmasi olmusyu dizimde ve bir sure spor yapamadim.
    Dinlenmeyle iyilesti sayilir ama hala agri hissediyorum. Yuruyus gibi hafif seylerle ilgilenebilirsin ama mutlaka her spordan sonra ozel egzersizleri yapmayi ihmal etme. Internetten gerekli egzersiz sekillerini bulursun.

Umarim daha iyi olursun gecmis olsun tekrardan

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kemik kırılmalarından sonra yaşanabilecek en talihsiz sakatlıktır. Öncelikle geçmiş olsun. Sakatlığın şiddetine bağlı olarak ortalama 7-8 ay doğru düzgün sportif aktivitede bulunamazsın. Antrenman esnasında, benim çapraz bağlarım kopmuştu ve 6,5 ay kendime gelemedim. Sonrasında da eksiklerimiz kapatabilmem için yine fizyoterapi ve kondisyon antrenmanları 4 ay sürdü. Kısacası, sakatlık ne olursa olsun kendini zorlama, zira sakatlığının şiddettini ve süresini artırabilirsin. Tekrar geçmiş olsun.

0|0
    0|0
    • ay bileğimi çatlattığımda kemik 2 ayda topladı kendini, yan bağların toplaması bir yılı buldu. 2 sene sonra diz zedelenmesi hiç iyi gelmedi bünyeme, hakikaten kemik hasarından betermiş yumuşak doku zedelenmesi. kondisyon antrenmanı sırasında, koşu bandı, eliptik vs. kullandın mı hiç? hafiften kardiyo salonuna takılayım bari yav :(

• Yok fizyoterapi dışında ve esneklik egzersizleri dışında hayır.

• Yüzme sporu.

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun benim bir arkadaşım ağır kiloyla (100kgs+) squat yaparken o dediğin şeyden yaşamıştı baya çekti ameliyat falan oldu ama şimdi iyileşti 2-3 yıl geçti sanırım yine ağır kilolarla idman yapabiliyor

0|0
    0|0
  • Patron çapraz bağ zedelenmesinde koşmak seni çok rahatsız eder.

0|0
    0|0
  • En cok futbol

0|0
    0|0
  • Kac bagda zedelenme var ucunde zedelenmisse tam iyileşmesini beklemezsen kopartip ameluyat olursun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İp Atla...

0|0
    0|0
  • Kol sporları yap.. diger sporları yapmamanda fayda var çünkü söz konusu bag dikkatli olmak gerek. Geçmiş olsun :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...