Ateiste Allah vardır'ı anlatmak?

Bir ateist düşünün, evrime inanan bir materyalist... Size gelip Allah'ın varlığına niye inanıyorsun bana da anlat dese O'na nasıl anlatırsınız? ( İslam'ı seçen insanların videolarını izleyince etkilendim bu nedenle bu soruyu soruyorum):)

0|0
10|7

En İyi Kız Görüşü

• Çevremize baktığımızda gördüğümüz bitkiler, hayvanlar, denizler, dağlar, insanlar ve hatta göremediğimiz mikro alemdeki canlı cansız herşey kendilerini var eden üstün bir aklın apaçık delilleridir. Aynı şekilde tüm evrende var olan denge, düzen, kusursuz yaratılış yine kendilerini kusursuzca tasarlayan üstün bir ilim sahibinin varlığını kanıtlar. İşte bu üstün aklın ve ilmin sahibi Allah'tır.

Biz Allah'ın varlığını, yarattığı kusursuz sistemlerden, canlı cansız varlıkların hayranlık uyandırıcı özelliklerinden anlarız. Bu kusursuzluğa Kuran'da da dikkat çekilmiştir:

O, biri diğeriyle 'tam bir uyum'(mutabakat) içinde yedi gök yaratmış olandır. Rahman (olan Allah)ın yaratmasında hiçbir 'çelişki ve uygunsuzluk' (tefavüt) göremezsin. İşte gözü(nü) çevirip-gezdir; herhangi bir çatlaklık (bozukluk ve çarpıklık) görüyor musun? Sonra gözünü iki kere daha çevirip-gezdir; o göz (uyumsuzluk bulmaktan) umudunu kesmiş bir halde bitkin olarak sana dönecektir. (Mülk Suresi, 3-4)

0|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• kimse kimseye birşey anlatamaz. banada müslümanlığı anlatmaya beynime yerleştirmeye çalışanlar çok oldu hristiyanım. ama niye ille karşı tarafımızdaki insana zorla birşey anlatmaya veya kabul ettirmeye calışıyoruz? Ben şimdi kalkıp Türkiyede misyonerlik yapmaya kalksam hakaret ederler burası müslüman ülke*diye. ama almanyada Türkler Almanlara ille müslümanlığı anlatıyor misyonerlik yapmaya çalışıyor. HOŞGÖRÜ sıfır sıfır insanlarda. şimdi eksiyi yicem ama umrumda değil. herkes istediği gibi yaşasan. cami ne kadar büyük olursa olsun imam bildiğini okur lafını hatırla!

0|1
    0|1
  • ben anlatmaya calıstım sevgılıme anlamadı..cok zor ınanmıyolar ya ne yaparsan yap kendı bıldıklerı dısına cıkmıyolar..ama cok arastırmacılar

0|2
    0|0
  • o nasil allahin olmadigini sana inandiramazsa sende oldunu inandiramazsin .insan inanmak istedigi seye inanir

0|2
    0|0
  • anlatmam..çünki..allah ona güzel anlatır zamanı gelince..o o zamanı bekleyecek başka çaresi yok.

0|1
    1|0
  • Anlatmam zaten dediklerine göre Kur'anı okuyup Ateist oluyorlar, hal böyle olunca nefes yormaya ne gerek var? Herkesin inandığıyla takılsın en iyisi.

0|1
    0|0
  • bom bos bır soru sormussun kardesım allah ınancı kalpten ınanaılan duyulan bır sevı degıl mı ıman kalpte degıl mı maddelerle cısımlerle anlatılabılır mı hayır sorgulanabılır mı hayır ınanç sorgulanamaz o kalpten gelır onu bnlıgınde tasırsın bu yuzden anlatamazsın kabul ettıremezsın bırak ateıstte o ıman yoksa

0|0
    0|0
    • genelde yorumlar " bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığında gidiyor. ben Allah inancı olan bir insanım ve ne kadar insan aydınlatılırsa o kadar iyi olduğunu bilerek hareket ederim. Sen doğruyu söyle ama inanması ona kalsın o halde, yüzünü çevirip gitme. İçinde ki sevgiyi Allah inancını anlat hiçbir şey bilemiyorsan derim. Allah'ı tanımayan ve sonra pişman olan onlarca örnek olduğu için sordum bu soruyu, yüzünü çevirip gitmeyen insanlar sayesinde.. Sağol yinede cevabın için

• bak anlamak ıstemedıgın nokta su sen yardım ederım belkı ınanır eder dusuncelerı degısır dyosun ama o oyle olmuyoo o ınsanın ıçınden gelmelı gelmıyosane desen boşş şimdibn sana bır ornek verırdımde neyse ıste ıcten gelmelıı oo sevgı o deyımı asla kulllanmam bn hayatımda hıç bır konuda

• O sana Allah yokturu anlatsın bence.

1|0
    0|0
    • bacim yoklugu ispatlamaya gerek yok bence. varligi ispatlanmayan sey yok sayilir :-). onlarin varligi ispatlamasi lazim ki yokluk kalksin. hanidir ispat derim er kisiye. sonra ispatinin agzini yuzunu kirarim. ha o inatlasir beni irgalamaz.

• Sorduğum soruya takıl

• o videolari ben de izledim de. kafa yoran insan o sozlerdeki sacmaligi tek tek cikarir yani :D.

0|0
    0|0
    • Mistik mistik zırvalıyorlar anca.

• neye takilayim hocam?

• ben senin guzel dedigin cevaba takildim simdi de. tasarim argumanini arastir. senin cevabin orada. tabi tasarim argumanini sadece tek taraftan dinleyince boyle vay anasini her sey zeki bir tasarim urunu olmali derler. gayet te dogaldir. lakin aciklanamayan sey her seyin tasarim urunu olmasi durumunda tanrinin da bir tasarimcisi olma zorunlulugu ki orada teist kabullere gidersin. tanrinin tasarimcisi yoktur dersin. bu durumda da kendi kendini curutursun. biz de egleniriz :-).

• İmkansız bence

0|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Önce arabamı gösterir, gayet ciddi bir ses tonu ile şunları söylerim: Dün bir kaç lastik ve metali bırakmıştım hoop bugün baktım ki "tesadüfen(?)" bir araya gelip bu şekli almışlar. Hadi canım vebenzeri şeyler der ise mukabilinde gülümseyerek gözlerine bakar ve şöyle derim; Ya hu arkadaş! Üç beş metalle üç beş lastiğin bir araya gelip araba olduğunu kabul etmiyorsun da şu koskoca dünyanın tesadüfler sonucu oluştuğunu nasıl kabul edebiliyorsun? Ve eklerim; Allah yok diyelim (Haşa) bu durumda ölünce ne olur.? El cevap: Hiçbir şey.Toprak olur gidersin. Peki ya varsa?

0|1
    0|0
  • “Eşhedu en lâ ilâhe illellâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü.” Der tekrar ettiririm okuduysa artık bir müslümandır oda artık inanıyodur gerisini kendi düşünsün yorumlamam bu kadar :D

0|1
    1|1
  • Cahil ile muhabbet edilmez o artık beyini boş şeylerle doldurmuş ben ne anlatsam anlamayacak ve kafasının doğrusuna gidecek

Cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol.

Mevlana

Cahil ile sakın latife etme. Dili zehirli olduğundan gönlünü yaralar.

Hz.Ali r.a.

0|1
    2|1
    • ateistlerin çoğu cahil değil bunu herkes biliyor. cahil insanlar bilgisiz olur ve ateistlerden genelde bilim adamları, uzmanlar çıkıyor onlar kendilerince herşeyi Allahsız olduğunu düşünüyor ama buna cahillik denilmez. asıl senin yazdığın cahillik

• sen öyle diyorsan öyledir

• Allah vardırı anlatamazsın çünkü kanıt sunamazsın,mantıklı bir açıklama yapamazsın ancak hikaye anlatırsın onu bende anlatırım.Dinde mantık aranmaz.

0|0
    0|1
  • bence inanmayan birine bişey anlatmanın hiç gereği yok

1|1
    1|2
  • O senin allahını anlatamayacağına emin olarak sana o soruyu aslan.. :)

0|0
    0|1
  • Türkiyede değilde israilde doğsaydınız ne olcaktınız? yada hindistanda? yada balta girmemiş bir afrika ormanında.. Toplum baskısıyla birşeye inanıyorsunuz, ondan sonra kendiniz gibi düşünmeyenlerede aynı baskıyı yaparak ikna etmeye çalışıyosunuz. ikna olmayanlarıda dışlama yoluna gidiyosunuz. Sizene kardeşim kimin ne görüşe sahip olduğundan. bak sen kendi hayatına..

0|1
    0|0
Yükleniyor...