Gerçekten sormak için değil gündemdeki bu olaya karşı görüşünüzü merak ettiğim için soruyorum...

Sizcede öğrenciler serbest kıyafetle gitmeli midir ? sonuca göre nedeniniz nedir?

(Ben serbest değil fakat kızların pantolon ve tüm öğrencilerin lakos gibi rahat bir kıyafet belirlemesi ve bununla okula gidilmesini isterdim fakat kesinkilkle ve kesinlikle serbestlik is-te-mi-yo-RUM.! nedeni ise insanların arasında olan kürt ,türk veya basit gibi görünsede esmer ,sarışın ayrımlarına bir yenisi olan Zengin-Fakir kategorisini istemiyorum Ben ayrıma yol açmak istemediğim için ise serbest kıyafeti red ediyorum peki ya sizler?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu zengin fakir ayrımı olayı abartılıyor bence. Öteki çocukların fazla dikkatini çekecek şekilde giyinecen gücü olan kesim zaten ülkede belli yerlerde yaşıyor. Onu da geçtim bu çocukların tek sosyal yaşamı okulda değil, sokakta tek tip kıyafette değil ki?

Onu da geçtim bu çocuklar konuşmuyor mu? "Babam bana PS3 aldı" "Annem Passat araba aldı" "Yazın yazlıktaydık" vs gibi konuşmalar hiç mi olmuyor?

Tek kötü tarafı okuldan kaçan çocuğu ayırt etmek mümkün olmayacak :)

1|0
    0|0
    • :) En son cümle çok güzeldi fakat .d size şunu söylemelyim ki toplum ahlakı değişecektir. daha sonra giyiniş görde görüş farklılıkları ortaya çıkacaktır .d daha bir sürü şeyler .d

• Toplum ahlakı niye değişsin :) Kaldı ki ahlaklı bir toplum değiliz zaten. Tek tip kıyafet yerine okullarda çocukları sanat ve spora teşvik etsek (plan ve program çerçevesinde) daha güzel olur. Amuda kalkarak ve planör duruşu yaparak 10 almayı spor zanneden bir nesiliz biz :(

• kendini o nesil içine koyabilirsin ama şahsen ben öyle düünmüyorum ahlakı tabikide değişecek ilgi çekmeye çalışıyım derken okula gidilmeyecek kıyafetlerle gidilecek.. daha vs leri var bunun ..

Erkekler Ne Diyor 4

• okul hayallerimdendi serbest kıyafet ben mezun olalı 18 yıl olmuşken cıktı bence iyidir herkesi kalıba sokma fikrine karşıyım.

1|0
    0|0
    • .d kalıba sokmaya bende karşıyım .d fakat eksileri artılarını götürüyor da fazlası bile oluyor yani .d

• umarım herkes birbirine saygı duyar.

• yanlıs katılmıyorum

0|0
    1|0
  • korkma zaten fakir fakir okulunda zengin zengin okulunda okuyor. bence çok iyi oldu. kıyafet adı altında zoraki dayatmalara karşı bir milat olucak bu serbest kıyafet devrimi.

1|0
    0|0
    • hayır bak ben özel okulda okumama rağmen bu eziyetin çekildiğini görüyorum bizlere sadece örtünmek için verilmiş kıyafet moda oldu şimdi ve emin ol devlet okullarındada durumu iyi orta ve çok fakir olanlar da var..

• sadece kıyafetle olmazzzzzzz

kıyafetler gibi kafalarıda serbest bırakmak lazım

2|0
    0|0
    • .d Devlet kıyafetten başlamış bununla devam edilecek bir süre .d

• .d orasını tartışacak kadar fikire sahip olduğumu düşünmüyorum fakat yinedegörüşleriniz için teşekür ederim .d

• Maalesef ezberci eğitimden uzun süre çıkamayacaklar, Türkiye eğitim vermiyor sadece öğretim var. Hayatta maalesef doğru cevap 5 şıkkın arasında değil.

Kızlar Ne Diyor 3

• Bence olması gereken oldu..Zaten önceden de zengin olan iphone telefon ile geliyordu okula, ayağında markalı ayakkabılar, sırtında markalı çantalar..Kaçı okulun ceketini ve süveterini giyiyordu? Yine yok polo armalı hırkalar, ceketler hiçbir farkı olmadı bana göre..O zamanda fakir çocuğu vardı o zaman düşünülmedi de şimdi mi fakirin çocuğu düşünülüyor? Dershaneye giderken de kıyafetler serbestti bu yasa çıkıncaya kadar eee o zaman da fakirin çocuğu belki burslu okuyordu zengin çocuğu parayla geliyordu ama sonuçta aynı ortamdaydılar..o zaman da düşünülmedi? Hem çocuklar baskı oldukça daha fazla anarşist tavırlar sergiler o yüzden bence serbestlik iyi belirli ölçüler içinde...Sırf hükümet yüzünden de böyle bağnazca bakılmasını doğru bulmuyorum, herkes tutturmuş fakir fakir, fakir her zaman vardı görebilene..

1|0
    0|0
  • Benim anlamadığım nokta sistemi değiştirmeye çalışmayıp bi kıyafeti değiştiriyorlar. Aşırı saçma. İlk önce bi eğitime el atsınlar. Ha kıyafet olayını destekliyorum, ama Türkiyede aşırı özenti var o yüzden kötü olabilir.

0|0
    0|0
  • bence serbest olmalı..sanki fabrika işçilerine önlük giydiriyorlar...hiç sevmiyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...