Yalnız bıraktığınız bir insanın size ait ve sadık kalmasını nasıl bekleyebilirsiniz?

Yalnız bıraktığınız bir insanın size ait ve sadık kalmasını nasıl bekleyebilirsiniz?

Malum ilişkilerin belli evreleri var..

İlk başlarda çok iyi hissederken zamanla yalnızlaşırsınız yalnız hissedersiniz..

Bu zamandan kastım 1 ay 1 yıl değil her ciddi ilişki ömürlük diye çıkar yola..

Ama sonra yalnızlıklar gelir ardından yalnız bıraktığımız ilişkimizin aşkımızın bize sadık olmasını ait kalmasını nasıl bekliyoruz?

Güncellemeler:
link

Aslında bu karikatür epey güzel özetlemiş sorumu..

0|0
14|12

En İyi Erkek Görüşü

• sevgili zedcezir, sadakat sevginin doğal neticesidir, koşullu bir duygu değil. bir insana kalbinde yer verirsin , o insanı kalbinin minik de olsa bir köşesinde hep saklı tutarsın. sadakatsizlik için bahaneler üretmek çok kolaydır. ancak sadakate şart koşmak bu duygunun özüne ihanet olur.

tek farklı nokta olabilir. kimi insan sadakat duygusunu bir başkası için taşırken kimisi kendi benliği için taşır ki benim için de makbul olanı budur.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• @zed hanım, bazen mevcut durum yalnız kalmayı-yalnız bırakmayı gerektirir uzun süre boyunca,mecburiyet denen bir durum var ortada, iş bu halde insan yaşadığı şeyin farkında ise karşındaki için değil kendi için bekleyebilmeli. imkanları zorlayıp mesafeleri görmeyip gene de besleyebiliyorsan karşındakinin ruhunu ,sahip olduğun şeye aitliğini gösterebiliyorsan birşekilde beklenir. Fiiilen olmasa da fikren bile destek vermek lazım ama, biraz ilgili olmak ve sabır çözebilir bu sorunu. Uzun cevap verdim ama gene de tam beyan edemedim sanki. Ne saçmalıyorsun sen de be, sadıklık ne sadakat denir ona, süzme. size demedim hanımefendi.

2|0
    0|0
    • kime dedin.

• ilgisizlik ayrı, yalnız bırakmak ayrı.

• Yapabilecekken yapmamak yalnız bırakmaktır bence.

• aslında ilişkilerde kırılma noktası işler rayına oturmaya başlandığı o hani bana eskisi gibi espiri yapmıyor yada eskisi gibi gözlerimin içine bakmıyor veya eskisi kadar saatlerce sohbet etmiyoruz durumları.orayı aştığınız zaman ilişkide en önemli sorunların başında gelen bu entegrasyon(biraz metalik oldu mazur gör aklıma başka bişi gelmedi)aşıldımı geriye kalan sorunlar müzakere ile çözülebilecek sorunlar sınıfına giriyor.yani o durağanlık aslında yerini alışkanlığa bırakıyor.halbuki alışkanlık yerini sevgiye hatta belkide aşka bırakıcak kim bilir?:)

0|0
    0|0
    • O esik gecilemiyor cogu zaman

• İşte birşey eksik demek ki.

• sormadan o eksiği tamamlayamassınki

• iliskiler yalnizliktan kurtulmak icindir eger hala yalniz hissediyorsaniz o iliskide sorun var demektir

1|0
    0|0
    • zaman la böyle oluyor..

Özellikle evlilikler..

• bence fazla uzun sure sevgili kalmanin dezavantajlaridir bunlar oysa hersey tazeyken hayatlar birlesirse evlilktede heyecanlar devam eder

• Sadece aşkaçısından da bakma.Misal sıklıkla görüşmediğin bir dostunla bile ilişkilerin aynı olmaz.Bu durum hepsinde geçerli.

1|0
    0|0
  • Beraberken hissedilen yalnızlık sonrası mı bu sadakat sıkıntısı yoksa zaten ayrıldım ama nasılsa döner yinede sadıktır tipinde bir şey mi?

0|0
    0|0
    • Beraberken

• Anladım zedcezir.. Genel için replikler zaten cevapta kullandığım..

• Teşekkür ederim.

• Yok öyle bir şey yalnız bıraktıysam daha ne ararım ne sorarım sonra da arayıp sorduğumda hala benimsin bana sadık kalmalısın falan dersem çok saçmalamış olurum. Atı alan üsküdarı çoktan geçmiştir çünkü;)

0|0
    0|0

• bekleyemezsin. bencilliktir.

1|0
    0|0
    • :(( neden bekliyoruz o zaman..

• alıcakmış işte. :)

• ya buradayım demek almak anlamına gelmiyo ki..

borcum bor .. ne veririm ne inkar ederim diyo:D

• ben beklemem bekleyemem.

1|0
    0|0
  • yanlız bırakınca bitmiştir.sadıklık neden beklensin ki?yollar ayrılır işte en basitinden.

1|0
    0|0
  • Karikatüre baktım. Nasıl bir bırakmaktır o. erkek intikam alıyor sanki.

0|0
    0|0
  • sadık mı ..?

kim o kız :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Çok doğru söyledin. Dünyada herşey nedenler ve sonuçlar üzerine kurulu... Ne ekersen onu biçersin...

0|0
    0|0
  • Haha evet, süper soru. Onu uçurumdan atalım, yalnızlığın kör kuyusuna salalım. Bakalım dönecek mi? Bi deneyelim nasıl oluyo. Beyinnn taksit taksit.

0|0
    0|0
  • Yalnızlıktan kastını tam olarak anlayamadım , sanırım mallığım üstümde bugün :((

0|0
    0|0
    • Estağfirullah balım,

Yalnızlıktan kastım ayrılmak, ilgisizlik genel..

İnsanı yalnız hissettirmek yanında olmamak birlik olmamak..

• Buna katlanabilme katsayısı bekleyenin sevgisiyle sabrıyla tutkusuyla orantılı , ama iki kişilik yalnızlık en kötüsüdür , umut edersin beklersin her anın işkenceye dönüşür ...

• Ne güzel bi' soru bu böyle.

Benciliz. Kimsenin yerimizi almasını istemiyoruz.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler.

Herkes benim olsun da var biraz değil mi..

Sadakatsizlik bu dürtüyle başlıyor zaten..

• Sanırım karşıyı yalnızlaştırdığımızın, yalnız bıraktığımızın farkına varamamaktan kaynaklanıyor nasıl aldatırsın beni söylemleri. Zira eve gelmek, para kazanmak yada günlük ihtiyaçları karşılamayı, ruhunda doyumu anlamına geldiğini düşünüyoruz.

1|0
    0|0
    • Haklısın, ruhu aç insanın çığlıkları da çoğu zaman nankörlükle cevap bulur..

Herşeyin var daha ne istiyorsun çok denir mesela..

• Evet malesef.

• Zaten yaşanılan şey gerçek bi aşksa istediğin kadar yalnız bırak, ümit varsa eğer sadıkta kalınmıştır.

1|0
    0|0
  • 5ledim. Yalnız bırakılan insanı,sanki deneme amaçlı ''bakalım ne yapacak sadık kalacak mı?'' şekline sokarlar gibi. Zaten seven kişi istese bile çıkamaz o sıra yalnızlığından.

Ama kahramanlığa lüzüm yok. Gerçekçi olmak iyidir.

1|0
    0|1
    • Gerçekçi olmak iyi evet ve şu büyük bir gerçekki su vermezsen çiçek açmaz dallar.

• "ben böyle iyiyim ama sana da kimse dokunmasın" dır bence bu. erkek ya da bayan egosu. kendimden tecrübeliyim. kişisel...

0|0
    0|0
  • zamanla ilşkiler monotonlaşır insanlar uzaklaşır ama sadık kalınmsı beklenir işte bencillikten kaynaklı

0|0
    0|0
  • Yalnız bıraktığımız halde sülük gibi yapışan gurursuzları ne yapmalı?

0|0
    0|0
  • Evet öyle gerçekten. İnsanlarda ne yaptığını bilmiyor. Ego sanırım bu olayda.

1|0
    0|0
  • Bencıllıkten oturu

0|0
    0|0
  • sen ne diyorsun ya terk edip hala sadık olmanı bekleyenler var .nasıl bir ego arkadaş vay bee

0|0
    0|0
  • başkasıyla birlikde olmasını istemediğini sıkı sıkı tutacaksın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...