Motivasyon kaynağınız nedir; hayatla mücadele gücünüz nereden geliyor?

Motivasyon kaynağınız nedir hayatla mücadele gücünüz nereden geliyor ?

• Ailem
    18% (47)17% (36)18% (83)Oy Ver
  • Sevgilim
    12% (32)14% (29)13% (61)Oy Ver
  • İnancım
    26% (67)23% (50)25% (117)Oy Ver
  • Hayallerim
    36% (94)35% (74)36% (168)Oy Ver
  • Ekstra motivasyona ihtiyaç duymuyorum
    8% (18)11% (24)8% (42)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
87|79

En İyi Kız Görüşü

• temel nokta inanç tabi. İnancı olan iyi durumda da kötü durumda da motive olmasını bilir. Hayır ve şerrin Allah'tan geldiğini bilir çünkü

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 86

• inanç,umut,hayal,bekleyiş sonunda başarı peşinden gelen mükemmel haz

1|4
    0|1
  • inancım.. geçici hayatın geçici gayretlerine çok aldanmadan yaşamaya çalışıp tevekkül ederek her şeyi beni sevdiklerimi heer şeyi mükemmel yaratanı sevmek ona ait olduğumu ve bütün sıkıntılarımı ona ittat ederek bi sınavda oldgumu bilerek ve sonucunda ona ulaşacağımı düşünerek asıl hakikatin bu oldugunu bunca tartışmaların oldugu bunca akılın mantığın yaratıcıyı kanıtlamaya çalşarak gecirdiği vakti ben kabullenip doğru sensin deyip onun gönderdiklerini okuyup onun için yazılan kitapları okuyup asıl acıklamanın orda oldugunu görüpte yaklaşmanın verdği huzur akıtılan göz yaşının onun için oldugunu bilip ağlamaktan onun için ağlamaktan duyulan huzur onun için ağlayanları görmek.. bir tek o bize şah damarımızdan daha yakınken bizim ona bukadar uzak oluşumuz acıtır içimi.. o yüzden dünyadaki üzüntüler vızz geliir tırrst gider :)

0|2
    0|0
  • Hayallerim var elbet.Ama bir şey yapacaksam o ana odaklanırım, yapabileceğime inanırım.Bu inanç beni motive eder.

0|1
    0|0
  • Rabbime olan inancım.

2|2
    0|1
  • sevdiceğim

1|2
    1|0
  • hayallerim olmak istediğim yer...

0|1
    1|0
  • öncelikle Rabbim..Bir insan olarak hayatta belirli şeyleri yoluna koyabileceğimi,dua ile olumsuzlukları önleyebileceğimi bilmek ve hastalık yada musibette kısacası insanın kendini en aciz hissettiği durumlarda O'na sığınmak.Ama bir diğer motive yolum da var ki işe yarıyor,yanlız kaldığım anlarda kendimle konuşmak.Bu içinden de dışından da olabilir.Şurda hata yaptım,şöyle olmalıydı,bundan sonra daha dikkatli olmalıyım gibi cümlelerle insan bir bakmış güçlü ve gülümseyerek buluveriyor kendini..Ne yaşadığını,ne hissettiğini,niyetini,art niyetini ancak sen bilirsin.Bu yüzden insanı en iyi motive eden,umutlandıran,ayağa kaldıran yine kendisidir.Bunu kendin istemedikten sonra dünyanın en iyi psikoloğu gelse bir adım öteye götüremez...

1|1
    0|0
  • İnancım ve Dua'larım... Sevdiklerim ve Beni sevenler... :)

1|2
    2|1
  • bilmiyorum ki yaptığım işe göre değişiyor genelde hırsım yani kendi kendimi motive ederim.

0|1
    1|2
  • Hayati sevmek her yeni güne gülerek uyanmak ;)

0|1
    0|0
  • Hedeflerim.. Hedeflerime ulastiktan sonra neyle motive olurum bilemiyorum şu an, bak gece gece aklima getirdin :)

0|1
    0|0
  • Hayallerim.

0|1
    1|0
  • Baskasini mutlu edebildigimi görmek motivasyon veriyor bana. Müzigi actigimda dans edebildigimde, özgürlügüme kavusuyorum binevi, oda bana motivasyon veriyor. Erkek arkadasim ayri bir motivasyon veriyor. Ama ben en büyük motivasyonum, onca sey yasayipda ayakta dim dik durabilmek, ve sigara icmemek :D : D:D

0|1
    0|0
  • Ekstra motivasyona ihtiyaç duymuyorum.

0|1
    0|2
  • gördüğüm en kaliteli soru bu. sevgilim dedim ben.

0|1
    0|1
  • cüzdanım para doluysa,motive oluyorum

1|1
    0|0
  • Hayallerimmm

0|1
    0|0
  • hayallerim ve azmim

0|1
    1|0
  • inancımmm :)))

0|1
    0|0
  • ailem + inancim

hayaller bos... sevgili bos...

0|2
    1|1
  • her halta gülerek avutuyrum kendımı

0|2
    0|0
  • Birine sırtımı yaslayarak güçlü oldum dersem kendimi buna asla inandıramam . Güçlü olduğumu bilmemden geliyor . Ama tabi eğer birgün düşersem beni kaldıracak bir babam ve abim kısacası ailemin olması beni daha fazla özgür kılıyor .

0|1
    0|0
  • Tek yol iman

1|1
    1|0
  • Sevgilim..

0|2
    1|2
  • cok guzel bir soru benim annem her konuda destekçim kendisi o beni motive ediyor onun için yapmalıyım onun için onun için ... sizin

0|1
    0|0
  • kendime olan güvenim.. en dipteyken bile kalkabiliyorsam ayağa bu tamamen irademden kaynaklı..

0|1
    0|0
  • yalnız oldugumu bilmek

0|1
    1|0
  • hayalim özgürlük

0|1
    0|0
  • Ailem ve hayallerim

0|1
    0|0
  • inancım dedim,hayallerimde var tabi:)

0|2
    1|0
  • Kızlar Devam
    56

Erkekler Ne Diyor 79

• nereden geldiğini..ve nereye gideceğini idrak edip o yolda tavizsiz yürümek...herşeyin aslında benim elimde olmadıgını bilmek...cüzzi iradenin üzerinde külliiradenin olduğunu bilmek...bir olana bağlanıp..binlere sırtını dönmek...motive bu olsa gerek...

11|8
    3|8
  • En başta motive kaynağım sağlıgım sonrasında ise geçirdiğim zor günler beni bir adım daha motive eden kaynaklardan birisi her çıkışın bir inişi her inişinde bir çıkışı var :)Birde şu hikaye

bir kaymak kovasına iki fare düşmüş. kova çok derinmiş ve farelerin çıkması mümkün değilmiş. farelerden biri kaderine razı olup ölümü öylece beklemiş ve boğulmuş. diğer fare kovanın içinde koşmaya başlamış o kadar hızlı ve o kadar çok koşmuş ki sonunda kaymak tereyağı olmuş fare de yağın üstünden atlayıp kovadan kurtulmuş.

0|1
    0|0
  • hayattaki amacındır motivasyon kaynağın. Kimisi Rabbini kimisi çocuğunu kimisi dünya malını ve servetini kimisi karı kız ayaklarını sever ve hayatını bunlar için yön çizerek amacına taki ulaşana kadar motive olur. Birde kokular vardır ters olarak motivasyonu artıran ve azaltan türler. Amacına giden yolda başarısızlık korkuları ve yapılmasının gerekliliğinin getirdiği korkular.

Bunca yazıdan çıkan sonuç şu: Hayattaki doğruların ve sana aşılanan fikirler neler? Dünyadaki amacın ne? bunu idrak etmen gerek önce. Bunu başarmak zaten senin motive kaynağın olacaktır.

0|2
    0|0
  • Allaha olan inancım ve özgüvenim kendi kendimi motive edebilmemi sağlayan etkenler arasında artık komik biriyim kendime çok gülerim tıpkı arkadaşlarımıda güldürdüğüm ve pozitif enerji saçtığım gibi :))

0|1
    0|0
  • hayallerim ve umutlarım...

0|3
    0|0
  • İnancımdan ötesi boş..

2|1
    0|0
  • İnadım, yeter ki yapmak isteyim.

0|1
    0|0
  • Bankadan geliyor ...maaş yattıysa parayı çektiysem,motive oluyorum,mutlu oluyorum,dünyaya bakış açım değişiyor,iyimser oluyorum,yürüyüşüm değişiyor,götüm başım oynuyor...:D:D

1|2
    0|1
  • Ekstra motivasyona ihtiyaç duymuyorum

0|1
    0|1
  • benim motivasyon kaynagim hayallerim onlarin pesinden giderim.Olur yada olmaz yinede giderim.

0|1
    0|1
  • beşiktaşk

sigara

rakı

spor

ve çirkin kadınlardannnnnnnnnn:DDDDDDD

0|1
    0|1
  • Para... para beni benden alıyor para görünce motive oluyorum hemde çok pis gaza bile geldiğim zamanlar oluyor. Derin düşünüyorum para varsa motive olmamı sağlayacak her şeyi elde edebilirim önemli olan miktar. Bu durumda para benim motivasyon kaynağım.

0|1
    0|0
  • Motivasyon ve hayat kaynağım bitanem nişanlım. O olmasa bu hayat çekilmez. Hayallerim bile o, çünkü ben o'yum o da ben.

0|1
    0|0
  • İş Hayatınızda Belirli bir Hedefiniz , Hayaliniz ve İdealleriniz var ise bu motivasyonu zaten kendi kendinize vermiş oluyorsunuz.

Yaşam gücü için motive konusunda en değerli varlıklarınız size bu duygunun varlığını hissettiriyor ( Annem gibi )

Sonuç olarak,

İdealleri ve Hedefleri olan insanlar mutlaka Kendi Kendilerini Mecburen motive etmek zorundadırlar.

0|2
    0|0
  • Motivasyonumuzun kaynağının dibinde tabiki inancımız varda ilk başışta şıp diye anlaşılanı soruyorsan eğer biz TÜRKÜZ be kardeş. Evelallah hiç bişey kurtulamaz elimizden. bilmesekte öğreniriz

0|1
    0|0
  • ailem ve inancım en çok

0|1
    0|0
  • Bisikletim ile motivasyon alıyorum. Özgürlüğü enerjimi bir araya getirip, birlikte zman geçirerek yeni haftaya daha dinç ve kafamı hiçbir kalıntı kalmadan yeni haftaya başlamakla motivasyonum sürekli yenilenmiş oluyor.

0|1
    0|0
  • kardeşim seni tebrik ederim 10 numara soru sormussun bu konuda ciddiyim şuanda düşündümde benim hiçbir motivasyonum yokmuşyala hayatta :) ana ne kadarda boş yaşıyom la ben :)

0|1
    0|0
  • klasik oğlak burcu inatcılığım sanırım

0|1
    0|0
  • Sigara :) bide aileni düşün sevdiğin birisi varsa sevdiğini düşün onlar güç verir sana bide allaha sığın tamamdır

0|2
    0|0
  • İnancım ve hayallerim.

0|2
    0|0
  • geçmişte yaşanılanlardan aldığım dersler en büyük motivasyon kaynağım ... sonra ideallerim

0|2
    0|0
  • Mutlu evliliğim ve aslan gibi oğlumun varlığı ...

0|1
    0|0
  • Mecburiyet. Olm diyorum kendime bazen "Sen bu işi başarmak-yapmak zorundasın başka şansın yok, sen başaramazsan kimse sana yardım etmez" ve o iş neyse başarıyorum.

0|2
    0|0
  • Benim evde bi limon ağacım var motivasyon kaynağım o 4 yıldır limon vermesini bekliyorum hala vermedi, verdiğini görmeden ölmem çok motiveyim.vazgeçmeyeceğim mücadelemden

0|1
    0|0
  • zor zamanlar . ajitasyon karamsarlık . kötü düşünceler.

0|1
    0|0
  • saçma gelebilir ama kaç yaşıma geldim haala arada norm ender'in bir kaç belli şarkısında motivasyon buluyorum :)

0|1
    0|1
  • zaten öleceğim için her yolun sonu aynı bu durumda pek kasmıyorum.Ama sönüp gitmektense yanmak daha iyidir diyip hafiften minik ataklar yapıyorum.

0|1
    0|0
  • ben sevecek bi kız bulsam bide yılbaşında büyük ikramiyeyi tuttursam o gazla 20 yıl motive olurum

0|1
    0|0
  • beni mutlu edecek şeyler yapıyorum. güçlü tutan şeyleri.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    49
Yükleniyor...