Borçlu kalmayı istemiyorum..ailemin yaptıkları doğru mu?

Selam arkadslar,

Geçen sene 1 sene özel okulda çalıştım.Bu sene bırakıp kpssye hazırlanmaya karar verdim.. Geçen sene maddi durumumum iyidi ama oldum olası kredi kartlarını sevmem.. Geçen senede fazla harcama yapan birisi deildim.Bu sene ailemin yanına dönünce onların maddi çıkmazda olduklarını gördüm.. İkiside devlet memuru olmalarına rağmen maddi açıdan sıkıntıdalar..Yeni arabada aldıkları için sıkılmaları gayet doğal ama sorun şüki, benim kredi kartımdan harcama yapamaya başladılar .Bende o parayı geri odiyecek maddi bir imkanım olmadığı için fazla açılmamalarını söylüyorum..Babam biraz fazla harcama yapıyor. Yemeğe içmeye fazla düşkün oluyor.Hiç bir zaman para hesabı yapmıyorlar. Onları kapatacaklarını söylüyorlar.. Ne olucak sadece asgarisini öderiz deyip ertelemeye çalışıyorlar ama ben de çalışmadığım için son derece endişeliyim.. Sorun birde şu ki bana hiç bir para kalmıyor.. Şu anda bedava yaşıyorum diyebilirm.. sanki biraz bencillik yapıp biz zor durumdayız deyip kendi ihtiyaçlarını önde tutuyorlar gibi geliyor.. Beraber yaşıyoruz ama kendime ayırdığım hiç birşey yok.. Biliyorum maddi sıkıntı içinde olabilirler ama borçlanmakla hiç bi yere varamazlarki? Ailemin yaptıkları sizce doğrumu?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Sen su anda calışıyor bile olsan ki sanırım calışmıyorsun. Neden kredi karıtnı kapattırmadın ?

Ailen memur.i memura gayet de kredi kartı veriyorlar. Tamam araba almışlar borca girip. Ama sen calışmıyorsun. Neden kendine yüklettiriyorsun. En iyis sen evlen ya

0|0
    0|0
    • ya gecen sene calıstıgım ıcın kredı kartı verdı banka.. e bende fazla harcama yapmıyım dıye cok az kullandım.. ama hıc eksıye gıtmedım..ama seneye ogretmen olursam gene kredı lazım olur dıye kapattırmadım..

• Tamam. şöyle yapalım. Sen bu kartı kapattır. ne yap et kapattır. cünkü kpss ye hazırlanırken atıyorum 1-2 ay sonra kart ödemesi gecikti gibi cümleler kafana takılmasın. Yani kart yüzünden dersine konsantrasyonun engellenmiş olmasın demek istiyorum. Cünkü ciddi ciddi kafanı takarsan ders calışamazsın

• haklısınız..

Erkekler Ne Diyor 9

• şu an çalışmıyor musun?

0|0
    0|0
  • Doğru değil çünkü araba borcu varken ve sen eve para getirmezken, onlar yeme-içmeden tasarruf etmek zorundalardı. Durumunuz uygun değilken araba yenilemekle hatayı baştan yapmışlar. Harcamalarını azaltmaları için konuşman lazım, yapacak başka bir şey yok. Senin de fazla beklenti içinde olmaman lazım, meslek sahibi olunca durumlar düzelebilir

0|0
    0|0
  • Yanlış.Kredi kartlarını bende sevmem.Peşin parayla işlerimi yapmaya çalışırım mümkün olduğunca.Bir tane kredi kartım var.Eğer esnaflar kredi kartsız da taksit yapsalar onu da almazdım zaten.Yeni aldığım telefonun kredi borcu bitsin onu da kapattıracam zaten.

0|0
    0|0
  • Çok doğru kendin anlatıyorsun ailenin zevki sefasını kredi kartları ve borçlar patladımı da sonra sokağa dökülülerle bu maaş bize yetmiyor diye :)

Verdiğim vergiler haram olsun ...!

0|0
    0|0
  • kart senin adınaysa bankayı ara kartı kullanıma kapattır.ailen sorarlarsa banka maaş bodrosu istedi de o da sende yok zaten değilmi? hiç olmaz sa şu dakikadan sonra kartını kullanamazlar.boşuna dememişler para için babana dahi güvenme :)))

0|0
    0|0
  • sakın asgarisini öderiz olayına girme..

sakın ..başa çıkamazsın kardeşim..

ve şu an ki gidişat...senin için iyi gözükmüyor.

0|0
    0|0
  • Valla sana şunu söyleyim bir zamanlar babam da ihtiyaç için bana kredi çektirdi 1 ay sonra emekli olacaktı olur olmaz ben üzerinden alacağım kredini oğlum dedi ama ses yok hala bırak sesi konusu bile açılmıyor..

Anlıyacağın Şemsiye Açılmıyor...

0|0
    0|0
  • tabıkı yanlıs hemde cok kotu bı durum

0|0
    0|0
  • ailenin hakkını ödeyemezsin ki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ailenin yaptığı tabikii doğru değil ama bu kadar borcun altında banka karşısında sorumlu olna sensin , o yüzden ne yap et kredi kartını kullanılamaz duruma getir ...

0|0
    0|0
  • Onlar acaba nasıl ödeyeceklerini düşünüyorlar? Sizin çalışmadığınızı biliyorlar? Uygun bir dille, ''gözüm yok ama ödeyecek maddi imkana sahipde değilim'' deseniz. İnsan kolay kolay ailesine uç bir teklifde edemez, Allah yardımcınız olsun.

0|0
    0|0
  • kesinlikle kredi kartını iptal ettirmelisin.İmkanın olsa insan ailesine canını verir ama seninde imkanın yok.. kanunen o borçtan tek başına sorumlu olacaksın. hem onları kırmamış olursun hemde bu kaygıdan. bence çalışmaya devam et. ayrıca 2 memur maaşı ile gayette idare edebilir insan...

0|0
    0|0
  • Şöyle bir şey var mesela kredi kartından dolayı takibe alınsan yine evinize gelecekler çalışmadığın içinde sen ve ailen sıkışacak..

Sen tak başına sıkışmayacaksın yani.

Diğer yandan çalışmaya başlarsan maaşından gider bence kapattır hemen..

Ailen biraz fazla düşüncesiz sanırım maddi konularda.

0|0
    0|0
  • AIlenin keyfi icin, bence böyle birseye evet deme. Arkadasin teki yazmis zaten, kapattir kredi kartini, hic ugrasma.. Biraz düsünceli olsunlar..

0|0
    0|0
Yükleniyor...