Basketbolu kım oynamalı?

Boy'unuzu uzatmak için basketbol oynayın derlerdi eskiden, ama basketbolu da boy'u uzun olanlara oynatırlardı. uzamak için mi basketbol oynanmalıydı, yoksa zaten sadece uzunların sporumuydu basketbol? bu nasıl bir tezatt. Düşünceleriniz fikirleriniz nedir.

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• orta okuldan beri basketbol oynarım.. ilk başlarda okulu temsil etmek adına ödev gibi algılamış olsam da lide sedece hobi oalrak yaptıgım bi spor. ewt faydası var. 1.55 le başladım baskete 1.72 ile liseden mezun oldum.. basketi bırakalı uzamıyorum ben yaa :((

0|0
    0|0
    • pekıı okulda kı basket takımında 1 55 cm olan veyaa o boya yakın kac kısı vardı uzun boyluları secme toleransı ıle kısaları secme arasında % kac fark vardı.

• yani orta okuldan bahsediyoruz..1.55 kısa sayılmazdı.. uzunları secmekten ziyade kabiliyette önemliydi.. topa hakim olma hızlı top sürme vss.. potaya yaklasınca at uzun boyluya smaçç bassın :Dd %20 gibi bişeyy

• senın okulunu ve sehrını bılmem ama ben bı arastırma yaptım ve gercektenn % 87 hep uzun boyluları secıyorlar. burda basarı ve okulun ısmının duyulması nı mantalıte olarak onde tutuyorlar. basarı ; basarılı takım yetıstırmek mı basarılı sporcu yetıstırmekmı yoksa cocukların saglıklı dengelı bır vucuda sahip olmaları nı saglayıp sporu sevdırerek basarıyı sonradan saglamak mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Baskete gidip 20 yaşında başlarsan tabii uzun olman gerek ama 12 -13 yaşlarında başlarsan gelişme çağında olduğu için boy çok önemli olmuyor

0|0
    0|0
    • ılk okulda orta okulda uzun boyluları secerler basket takımına. kısaları secmezler.tezat ta gılmı bu yapılan sımdı

• Evet tezat

Erkekler Ne Diyor 4

• ben gerçek kanıtıyım

kardeşimle aramda 10 cm fazla boy farkı var

ben basketbol oynadım!

0|0
    0|0
  • kısalar oyun kurucu pozısyonunda daha etkılı pıvotlar tabıkı uzun olmak zorunda unıversıte takımlarında ortalama 190 oluyor zaten 180 altı bı adamda olmaz tabı

0|0
    0|0
    • konu farklıı benım sormak ıstedıgın tezat olup olmadıgı. zaten uzunlar basket oynuyoo kısalar nn :)

• tamam anladım

• Tyrone Bogues bu adam sadece 1.60 cm yeterli sen işte link

0|0
    0|0
    • devrik oldu yeter ki sen inan yapabileceğine

• benım demek ıstedıgım genelleme konusu sanırım yanlıs anlasıldı bı daha okursan sevınırım. gelısmekte olan cocukların baskete baslarken okullarda kı basket takımına secılmelerı zaman zarfında uzun kısa boylular asasındakı tercıh ve bu tercıhın esas amacının ne olduguyla bırlıkte kısa boyluları yetıstırmektedekı dusunce mantalıtesı. konu ya tam ıdrak olalım

• pota boylarını yüksek yapmasalar kısa boylular da nden oynamasın:))

0|0
    0|0
    • degşsşk bi bakıs acısıı:)))))))))) aslında haklısınn cunku tesvık de cok onemlı.. kusturmemek lazım sevdırmek lazım.. kımse bu bakıs acısından bakmıyoo tsk ler

Yükleniyor...