18 yaşımdayım ve karate, taekwondo eğitimi almak istiyorum?

yasım 18 sizce bu satten sonra karate kursu ferlan alabilir miyim? , geiştirebilirmiyim kendimi?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• ben 6 yaşımdan beri tekvando ile uğraşıorum. son zamanlarda boks ile meşgulüm ve edindiğim bir tecrübem varsa, oda "tekme"nin ap ayrı bir dünya olduğudur.
    her ne kadar "öğrenmenin yaşı yoktur" deselerde, küçük yaşlarda başlamış birisiyle asla denk olamazsınız bunu bilin lütfen. çok kişi gördüm kendini geliştirmek isteyipte sonradan bırakanını.
    o yüzden size yardımcı olabilmek için amacınızın ne olduğunu öğrenmek istiyorum. yani tekvando öğrenipte ne yapacaksınız? veya karate her neyse.

0|0
    0|0
    • öğrenmeyi çok istiyorum , küçüklüğümden beri hep istiyodum ama fırsatım olmadı, istediğim kendimi savunmak

• yumruklar çene seviyesinde , çene iyice gövdeye yapışmış. böbreklerini ve karnını dirseklerin kapatıyor. yani pozisyonunu bozmadığın sürece inan bir tekvandocu sana hiçbir zarar veremez. yani attığı tekmeler hep gardında kalır. atıyorum sana 100 vurduysa, bunun 70-80 i boşa gidiyor ve sen sadece 20-30 hasar alıyorsun öyle düşün. ki boksla uğraşan birisi bu hasarı absorte edecek bir vücuda sahip olur ister istemez. kaldırırsın yani. tek eksiğini söyleyim sana hatta, low kick. bir tekvandocu bunu sana atmaz, ama bir muay thaici veya kick bokscu atar. ki yediğin tekme tüm dengeni alt üst eder ve kullanabildiğin tekniklerin gücünü de yarı yarıya azaltır. çünkü gücünü bacaklardan alıyorsun en başta. o yüzden low kicklere karşı özel antrenmanlar yapmanda fayda var. sert bacaklarla bu durumu telafi edebilirsin. ve sana şöyle söyleyim, öyle low kick atanlar var ki, bırak hasar vermekle kalmasın, senin ayağını yerden kesecek seviyede atıyorlar. bu tekmeyi yemek istemezsin emin ol. her neyse, boksun ikinci zaafı ise

• yakın mesafe. yani rakip içeri girdiğinde,(sana sarıldığında mesela) sen sadece boks biliyorsan, çaresizce beklersin. güçsüz yumruklar sallamaya başlarsın çünkü alanın sınırlıdır.
      burada da güreş devreye girer işte. güreş çeşitleri ise çok fazla ama sade güreş senin işini görecektir emin ol.
      judo çok fazla teknik barındırıyor ve tecrübe kazanman çok uzun sürer. güreş daha garantili bence. kısa süre zarfında tabii ki. diğer sporlara da bakabilirsin tabii ama benim şahsi fikirlerim bunlar. istediğini yapmakta özgürsün ama kısa sürede en fazla verim alabileceğin tavsiye bu emin ol. sebepleriyle birlikte açıkladım sana

Erkekler Ne Diyor 5

• Öğrenmenin yaşı yoktur.

0|0
    0|0
  • Alırsın

0|0
    0|0
  • Ben küçükken tekvando çok isterdim sporun yaşı yok tabi olimpiyatlarda yarışmıycaksan

0|0
    0|0
  • Ben 24 yaşındayım. Ben de almak istiyorum. Öğrenmenin yaşı yoktur.

0|0
    0|0
  • tabiki alabilirsin. yaz spor okullarını kaçırma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Geliştirirsin, illa yaşın küçük olmasına gerek yok :)

0|0
    0|0
  • elbette

0|0
    0|0
  • al kızzzz

0|0
    0|0
  • 5 sene profesyonel taekwondo yaptım. maçlara katıldım. Şunu söylim sokakta savunma amaçlı istiyorsan taek. yapma çünkü %95 bacak hareketlerinden oluşur ve 18 den sonra bunları yaparken zorlanabilirsin. Maçlara çıkıcam diyorsan yine uzak dur çünkü ringe çıkanların %90nı 10 yaşından önce başlamıstır bu işlere. kısa süre kickboks yaptım. bunu tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • gelıstırırsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...