Ah aldığınızı düşünüp de mutlu olamayan var mı aranızda?

bunda kendinizi sorguladığınızda geçmişteki hangi hatalarınız başı çekiyor? hadi herkes bir vicdan muhasebesi yapsın. gercekten mutluluğu hakediyor muyuz? yoksa biraz acı biraz keder bize müstahak mı?

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Ah almak derken?

Kendi mutluluğun için bir başkasının mutsuzluğunu göze alabilmeyi kastediyorsan, insan mutlu olmadıktan sonra bir başkasını nasıl mutlu edebilir ki..

Elbette geçmişte yapılan hatalar olmuştur, ama buna kederlenip hüzünlenmek yerine, Birlikte yaşadık, birlikte öğrendik, denedik olmadı şeklinde bakmak var..

0|0
    0|0
    • şimdi burda tamam mutlu olmazken mutlu edemezsin ama mücadele ettinmi mutlu olabilmek birbrinizi kazanmak için yoksa sen yaşananlarda kılını dahi kıpırdatmayıp herşei bencilliğe vurup tak die sildinmi... bi tartı var o tartıa yaptıklarını ve yapılanları koyunca sen o kişiyi kazanmak çin neler yaptın yada ilişkinizi. bence hesabı yapılırken hepsi muhasebeye konulmalı. mutlu dilm edemem bitti olmamalı.

Erkekler Ne Diyor 18

• İlk çıktığım kızın ahını almıştım 1 hafta sonra terk etmiştim başka birisi için.Ondan sonra zaten belli hiç dikiş tutturamadım uzun sürenler bile iğrenç bitti

0|0
    0|0
  • insanlıgın kaderinde var bu acı istemesekte oluyor hak etmeye gerek yok hak etmesekde var etsekde var :)

0|0
    0|0
    • hak etmediğimizden dolayı yaşadıımız acılarda var da bu sadece mevlanın ilminde saklı.. ben kendinize sorun die diorum sorguladıınızda ah aldınız mı. ah almak derken gercekten haklı karşı tarafken ve acımasızlığı siz yapıoken arkanızdan ah ettiği oldumu

• yokk hasaaa kimsenin canını yakmadım kendimi övmek için degil laf acıldıgı için söyleyim cıktıgım kızların sayısını inan bilmiyorum ama ne gariptirki daha hiç bir kızdan ben ayrılmadım hepsi beni terk etti onun için ben onlara ah edebilirmiyim :)

• her zaman saygı çerçevesinde ayrıldım yani küfür hakaret ederek değil herkes kendine yakışanı yapar ben mutlu ettim mutlu oldum sonuçta olmadı bitti hayırlısı

0|0
    0|0
  • Evli biri olarak Anne - Babaya çok fazla dürüst ve açık olmanın 15 yıldır ızdırabını çekiyorum.Ve dahada çekmeye devam edeceğim.

Evlendikten sonra anne babaya biraz tatlı yalanlar lazım mış. yapamadım:(((

0|0
    0|0
    • neymiş yalan sölemememiz gereken noktalar söle bizde aynı hataya düşmeyelim

• Birincisi eşinle yaşadığın olayları olduğu gibi anlatmayacaksın. Ağzından çıkan her lafı çok farklı anlıyorlar sen anya diyon onlar konya anlıyor.

İkincisi Ananla babanla her şeyi konuşmayacaksın.

Üçüncüsü de Eşinle her şeyini paylaşmıyacaksın Anna babanla ilgili kısmını kast ediorum

Bu 3 noktaya dikkat et

• ben daha önce sormuştum ah benim belam gibi aldıkça katlanıyor bide ah edenler sonra çok mutlu oluyor 4 ay sonra filan =D keşke bir çözümü olsada kurtulsam

0|0
    0|0
  • Acı çektirmedim kimseye acı çekmeyi de hak etmiyorum. Peki hak ettiğimi bulabiliyor muyum? Elbette hayır

0|0
    0|0
  • yapma böyle şeyler. bak hele bi dinle... senın muhasebe kayıtları yanlıs. şimdi bi reset atıcaz. sıkıntı yapma:)

0|0
    0|0
  • düşünüyorum valla ama tövbe ettim af diledim eski hatalarımı tekrar yapmamaya özen gösteriyorum ama bu zmanda insanı dinden imandan cıkaracak insanlar da var yani yani onlara hak bence

0|0
    0|0
    • herkesin aslında her şei yaparken bi nedeni var. ama haklı ama haksız.. önemli olan şu siz bunu yaparken kendinizi karşı tarafın yerine koyuyor musunuz? işte bu noktada vicdan devreye giriyor. yapılan hatalar haksız yere çektirilen ızdıraplar. birgün hiç aklınızda yokken sizin hayatınıza gölge düşürüyor. bizler bunun sebebinin geçmişteki yanlışlarımızın bedeli olduğunu hesaplayamazken bizde o acınn içinde buluyoruz malesef kendimizi

• hata bilemeden sonucunu göremeden cahillikten olan bişeydir 2nci yaptığınsa artık öğrendiğin şeye değer vermediğin için tekrarı olduğundan artık masum dildir yanlıştır bunun adı... ve yanlışların bedelide kendi gbi zalimcedir. hata dediğim gerekcelerden dolayıysa hata ama bencillikten umursmazlıktan gamsızlıktan vs gibi şeylerdense yanlıştır ve ilerde kişinin gölge olucaktır ve oluodurda hayatına

• yok benim hatalarım oldu yanlışlarımda olduda o kadar büyük değil ama gamsızım yani umursamıyorum hayatı o yüzden sende gamsız olmalısın cok işe yarıyor bu konularda

• ahh aldıgımı düşünmüyrum aama bir kızı üzdüm onun için kendimi suçluyorum kendime kızıyorum

0|0
    0|0
  • Ameller niyetlere göredir.

0|0
    0|0
  • hayatımda 1kere yalan söledim sanırım o başı çeker onun dışında ah almadım heralde

0|0
    0|0
    • ne yalanıymış o

• boşuna kızın hayatından çaldın desene

• aynen öyle oldu galiba ama evlenmiş şimdi yani;)

• hemde kaç kere onun mutsuzluğunu yaşıyorum şimdi

0|0
    0|0
  • buyrun bana mı dediniz. aynı ben :D

0|0
    0|0
  • yok acı yok rocky

0|0
    0|0
  • hiç bir zaman ayrıldığım kızın ahını almadım... helalleşerek ayrıldım, iyi bilindim.

0|0
    0|0
  • Ben hakettiğimi almadığımı düşünüyorum.

0|0
    0|1
  • ben varım okadar acı çekiyorum ki

0|0
    0|0
  • Aldığım ahları toplasan "ahahahah" yapıyor zaten.

1|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 4

• istemeden hem acı çektim hem çektirdim. ama almamışımdır ahını

1|2
    0|0
  • benimle olmak isteyenleri ben istemedim ve reddettim, sanırım beddua ettiler, hoşlandığım kim varsa aynı elektiriği onlardan da alıyorum ama olmuyor.. nasıl beddua ettilerse aşk adına bir adım bile atamadım.

0|0
    0|0
  • hakediyorum evet

0|0
    0|0
  • aldım verdımde ama hıc bır zaman o ah ıcın bırsey yasamadım ben

0|0
    0|0
    • zaten allah katında haklı olanın ahı tutar. ama haklı bile olsa ilerde belkide yaşıcan bunu

• bu ınanc meselesı dıyorum ben ben kımseye zorla bırsey yapmadım yaptırmadımda kımse bana ıstemedıgım bırseyı yaptıramaz sevgıde bıterse kımse zorlayamaz bunun gunahı ahı olmaz bence

• sevgi biterse zaten ilişki biter tabi. burda suçlu suçsuz arayamazsın

Yükleniyor...