Yapılan nankörlüklere mantıklı bir cevap arıyorum

Hepimiz birilerine iyilikte bulunmuşuzdur. Hatta bazıları çok büyük iyilikler olabilir. Peki karşılığında duyulan minnet iyiliğin onda biri kadar eder mi ? Minneti geçtim bu iyilik yaptığımız insanlardan yediğimiz kazıklar bile oluyor. Peki insan neden nankörleşir ? buna mantıklı bir cevap arıyorum ne sebeple bu kadar insanlık dışı davranır ?

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• İylik yaptığın zaman karşılıksız iylik yapmaya çalış kimseden iylik yaptığın için ne minnet nede başka birşey bekle , eğer doğru kişiye iylik yaptıysan zamanı geldiğinde oda sana iylik yapar ,ama değerini bilmeyen birine iylik yaptıysan ve sürekli senden birşeyler bekliyorsa ve sana kötü davranıyorsa o kişiye mesafe koymaya çalış kendi haddini bilsin iylik yapıyorsun diye kendini çok önemsediğini sanmasın...

Bende birçok kişiye iylik yaptım ne karşılık bekledim ne başka birşey ama iylik yaptığım kişiler hep bana karşı yanlış şeyler yaptılar bir insana iylik yapıyorsan kısıtlı bir şekilde yap yoksa sonra devamı geliyor sürekli iylik bekliyolar ama senin bir iyliğe ihtiyacın olduğu zaman o insanların hiç biri yanında olmuyor o durumda bile senden bir çıkarcılık bekliyolar böyle insanlara mesafe koymak gerek hakkettiği şekilde tavır sergile ona göre muamele yap çizgiyi çek sınırı koy.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Çünkü insanlar kedileri her zaman sevimli bulmuşlardır.

1|1
    0|0
  • insanlar birini severler dost arkadaş sevgili vs. ne tür olursa olsun ve onlar için herşey yaparlar ne isterlerse çok değer verirler onlara ama karşımızdaki kişiler bizim sevdiğimiz gibi bizim düşündüğümüz gibi değillerdir çoğu zaman ve tam tersi olur şöyle bir söz varya elma armutu seviyorsa armut elmayı sevmek zorunda değildir aynen öyle bence yapılan iyilik ve fedakarlıklar her zaman karşılıksız ve onlardan birşey beklenmeden yapılmalıdır eğer birşey beklersek her zaman üzülen biz oluruz ve herşeye olumlu bakarsak hayatımızda sorun kalmaz gibi unutma başkalarına mutluluk sağlayabilen mutludur

0|0
    0|0
  • bilmem belki bizimle işi bittiginden belki kendini büyük görmekten belki iyilik yaparken verdigimiz tavizlerden dolayı olabilir veya yapılan bir iyiligin gün gectikten sonra degeri kalmayıp unutulmasından olabilir bir cok neden var biraz göreceli kisiden kiseye degisir bunlar

0|0
    0|0
  • sen iyilik değil ticaret yapmışsın karşılığında kar veya zarar etme durumun olabilir ve sne zarar etmişsin

iyilik dediğin şeyi karşılık beklemeden yaparsın

sen karşılığında iyilik yaptığın kişinin sana minnette bulunmasını gördüğü iyiliğin bedelini sana ödemesini bekliyorsun

0|0
    0|0
  • deveye diken insana... diyorum

senin yazdigin bu seyi ben cok yasadim halada yasiyorum akillanmam ben ama insan oglu nankordur orasi kesin

0|0
    0|0
  • bak ilk basta iyiliği karsılık beklemeyerek yapmalısın ki adı iyilik olsun karsındaki insan nankörse birdaha ona iyilik yapmazsın tabi kötülükte neden nankörler bunu bilemem ama insan oğlu ciğ süt emmiştir der atalarımız yani bayadan beri nankörler herkesin hatında buna bi cözüm bulunmus değil onlarla yaşamakta onları hayatımızdan cıkarmakta bizim elimizde tek yolu bu yani

0|0
    0|0
  • İnsan yaratılışı doğası nankördür.Bu insanoğlunun dünya döndükçe var olacak bir özelliğidir.En iyisi yaptığımız iyiliklerden karşılık beklememek.Bu bize olumsuz yansıyorsa bile o kişiyi affedip kişiyi kötülüğüyle baş başa bırakmak en iyi seçenek olarak duruyor önümüzde.

0|0
    0|0
  • bencilsen nankörsün de bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • Kur'an'da yanlış hatırlamıyorsam, duha suresinde "Andolsun ki, insanoğlu rabbine karşı çok nankördür" yazar... konu biraz değişik perspektifte... fakat sonuçta o nankörlerin geni içimizde... Rabbine nankörlük yapan, yarattıklarına niye acısın ki?

0|0
    0|1
  • herkese hakettiği gibi davranmak lazım

0|0
    0|0
  • Çünkü alacağını almıştır artık menfaati bitme noktasına gelmiştir.

0|0
    0|0
  • Insanlari nankorlesmez zaten bazilari dogasi geregi nankordur sen sonra.gorursun

0|0
    0|0
  • annen,kardeşin ve baban dışında kimseye iyilik yapma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İnsanlara karşılığını (maddi-manevi) veremeyeceği iyiliği yapmayacaksın. Kötü niyetlilere, durumunu düzeltmek istemeyenlere iyilik yapmayacaksın. Bazı şeyler için kendileri çabalamalı ki, kişilik kasları gelişsin.

0|0
    0|0
  • bir insana yaptığın iyilik senin için büyük olabilir ama karşındaki direkt kendi sorumluluğu yüklenmediğinden bunun değerini tam anlamda kavrayamaz. aynı şekilde kendisi için senin yaptığından daha önemsiz bir şey direkt elinde olduğundan daha değerli olacaktır ve kendi duyguları kendisi için ön planda olacağından da senin duyguların ikinci planda kalır. Allah kimseye empati eksikliği vermesin, ben bu mantıkla düşünüyorum.

0|0
    0|1
  • Bazı insanlar asalak beyinlidir sadece almak kan emmek için programlıdır malesef..

İşte biz onlara kötü insanlar diyoruz..

Asalak beyinli insanlarçıkarları olduğu zaman herşeyi yapabilir, herşeyden taviz verebilirler..

Nankörlükleri asalaklıklarından..

0|0
    0|0
  • Madem iyiliğin karşılığını bekliyorsun yapma o zaman. Kimseye iyilik yapmak zorunda değilsin. Hadi nankörlük diyorsun, seninkiside menfaatçilik oluyor.

0|0
    0|1
    • yanlış hatırlamışım bak:D

• Bütün bu paragraftan sadece bunu anladıysan ayakta alkışlıyorum seni.. Bravo.

• uzun uza kafam karıştı net bir sonuç çıkarmaya çalıştım. insanların doğasında nankörlük var iyilik yapıyorsan bunu göze al yada hiç yapma diyorsun yani. teşekkürler yorumun için.

• Karakter meselesi, bazilarinin hamurunda var adilik nankorluk iste

0|0
    0|0
Yükleniyor...