Messi sizce dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu mu?

Ronoldoyu da severim ama messiyle kıyaslayanlara şaşıyorum. Ronalda çok iyi bir futbolcu ama messinin yanında o kadar da iyi değil. buffon bile şampiyonlar ligi finalinden önce o bir uzaylı onun karşısında oynamak çok zor diyor. Benim içinde messi futbol oynamayı seven bir uzaylı :) Ve dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu peleler maradonalar günümüz futbolunda oynayabileceklerini sanmıyorum koşular vücutlar çok çalışmaları gerekirdi

Messi Belgeseli

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Gülüyorum :)

Öncelikle;
    Maradona efsane filan değil adamın tarihini araştır önce doping kullandı kaç senedir dünya kupası vs. öyle geldi zaten. Doping'ten yakalanınca men cezası aldı dopingsiz döküldü Maradona adam bile geçemiyordu.
    Ayrıca Arjantin Brezilya maçı vardır meşhur bir maç Dünya Kupası tabi. Arjantin'li bir oyuncu Brezilya'lı forvete kimyasal madde olan bir su veriyor ve Brezilya'lı oyuncu sahada zor adım atıyor oyuncu değiştirme hakları dolduğu için oyuncuyu da çıkartamadılar. Ölü gibi sahada yürümeye başladı.

Gelelim Pele'ye 1 sezonda en fazla gol atan oyuncudur ve ligde de en fazla gol atan oyuncudur.
    Ayrıca Pele dönemlerinde öyle mevkiye özel kramponlar yoktu. Zeminler günümüz futbolu gibi iyi değildi öyle alttan ısıtmalıymış düz zeminmiş çok nadir vardı bazı stadlarda o da.

Kim ne derse desin ben bu maçta bir kez daha gördüm Messi büyük maçların oyuncusu değil dersiniz şu bu takımlara attı evet attı açın izleyin golleri %95 i köfte gol zaten. Ben Ronaldo daha iyi kıyaslaması yapmıyorum ama dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu kim diye sorarsak tartışmasız Alfredo Di Stefano'dur 5 kez üst üste Şampiyonlar Ligi kazanmıştır ve harika oynuyordu. Tek şanssızlığı her dünya kupası maçı öncesi gençlik yıllarında sakat olmasından dünya kupasında oynayamamış olmasıdır oynasaydı rahat kaldırırdı.

Bide bu sene Ronaldo daha iyidi Ballon D'or u o alır çünkü La Liga gol kralı, Altın ayakkabı alacak, ligde 7 hattrick, en fazla gol atan ve en fazla gole katkı yapan oyuncu, en fazla kafa ile gol atan oyuncu bu sezon, Şampiyonlar Liginde 2. sırada gol krallığında messi'nin önünde neymar dakika farkı ile 1. oldu. 4. altın ayakkabı ile en fazla kazanan oyuncu ve guines rekorlar kitabına girecek ödülü aldığında. Büyük maçlarda da boş geçmedi. El Clasico'da 2 golü var 2 maçta. messi son 3 el clasico'da gol atamıyor hatta sahada bile yoktu tıpkı bu akşam ki maç gibi.

Blatter amcası gene ona ödülleri verir tıpkı 2014 te Müller'e verilmeyen ödül gibi. 2010 Sneijder.

0|0
    0|0
    • Pele zamanında doğru imkanlar azdı ve o yüzden de futbolcu sayısı çok fazla değildi şöyle düşük önceden insanlar çocuklarını futbolcu yapmak istemezlerdi döverlermiş hatta ama şimdi anneler babalar kendileri götürüyor çocuklarını yani bir yerde yetenek varsa illa çıkıyor meydana. Mesela dikkat et Maradonanın meşhur bir golü vardır orada bile onun yanında kimse yoktur ama messiyi bir dakika boş bırakmıyorlar.

Büyük maç olayına gelirsek de messi vs real madrid başlıklarını unutuyorsun galiba bu maçta da ne yapmasını bekliyorsun Juveliler kasap gibidir topu alamadıklarına bacaklarına vururlar bildiğin Mmayde hissedersin kendini

Messi şovu sevmez çıkar golünü atar öyle artistik hareketler peşinde değil adam bu da onu kötü yapmaz. Ballon D'or kupasına gelirsekte kesinlikle bu sene messinin hakkı 3 tane kupa kazandı real ne kazandı başarı sadece attığın golle olmuyor messi ve ronaldonun attığı ve asistlerine bakarsak ronaldonun üstünlüğü ortadan kalkar

• Dünya kupası final oynadı 2010 da tabi sen senelik kıyaslamayı bilmezsin bide gerçekleri sindiremediğinden engellemişsin acaba neden çünkü ben haklıyım da ondan gerçekler acıtır ;)

• Zaten tipinde hayır yok ne beklersin küçük çocuktan :*

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

• Maradona varken messi kimmiş.

0|0
    0|0
  • Ronaldo'nun Messi'den iyi olduğunu söyleyenler ya gerektiği kadar takip etmiyorlardır ya da duygularına söz geçiremiyorlardır :D
    Gerçekten Messi'yi anlatacak bir söz bulamıyorum

0|0
    0|0
    • kesinlikle öyle birde ronolda kaslı falan mankenlerle çıkıyor genelde liseli ilkokul tayfası onu seviyor. Ama ben dikkat ediyorum futbolcu geçmişi olan ya da spor yazarlarının %95i messi apayrı diyor yani biraz futboldan anlayan farkı görüyor

• messi 10 numara...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum gelmis gecmis en iyisi messi

0|0
    0|0
  • Ewet kesinlikle

0|0
    0|0
Yükleniyor...