Günde kaç kez ip atlanmalı?

Merhaba, arkadaşlar ben karar verdim her gün ip atlicam ama kaç kere bilmiyorum gittim ipimi de aldım .Ama şöyle bir şey de duydum bu ip atlamak düzenli bir şekilde tabi bacak kası yapıyormuş ben bacağımdaki fazlalıkları vermek istiyorum kas istemiyorum böyle bir şey var mı arkadaşlar ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar lütfen ciddi cevaplar verin
Arkadaşlar başlıktaki sorumu da yanıtlar mısınız günde kaç kez ip atlanmalı ve atlayanlar varsa bir faydasını gördüler mi ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bak kardeşim güzel kardeşim.9 yaşından beri spor yapmama rağmen futbol ve teakwondo profesyonel,amatör bacaklarım 1 sene spora küsüp yürümedim diye güçsüzleşti ip atlayayım dedim 10 tane düz atlayamıyordum sonra tek seferde 300'e kadar çıktım şu anda rekorum yazlıkta ekim ayında 1100 oldu.Ve 2 kez havada atlayabiliyorum.Ve inan ki bacaklarım çok kalındı daha çok kaslandı ama oldukça inceldi.Senin günde 500 kez atlaman yeterli olacak tabi ki tek sefer de değil setli yaparsın yani 40 yaparsın 10 kez son 2 kezde 50 500 olur dinlenerek en geç 1 saate yaparsın.Hedefim dünyada ki en hızlı ip atlayan olmak şu anda 30 saniyede rekor 165 benim 93 kimse palavra atmasın ip atlamak en hızlı kilo verdiren yöntemlerdendir ve bacakları çelik gibi yapar hepiniz 2-3 senede bir akıma kapılıp protein tozuyla şişip herkese yanlış bilgiler vermeyin.Bu işi bize bırakın bodycilerin işi değil.

• ben 50 yi zor atlayabiliyoru 500 ü nasıl yaparım bir de çok fazla atlayınca karın bölgemin kenarları ağrımaya başlıyor

• Öncekileri Göster
    • söz mü ?

• söz :)

Erkekler Ne Diyor 14

• Bir süre sonra kas yapar tabii ki ama zaten fazlalıkları verebilmen için kaslarının da bir yere kadar sıkılaşması gerekiyor. O nedenle fazlalıkların direkt olarak hepsi kasa dönüşmez. Sen düzenli olarak atlamaya başla, zaten fazlaları vermeye başlayınca durumu farkedersin. İçin rahat olsun. :))

• asıl sorum cevaplanmıyor günde kaç kez atlamam lazım :)

• Öncekileri Göster
    • anladım :)

• :))

• iple olcak iş değil bak bu linkteki gibi yap link link

• teşekkürler

• rica ederim...

• hadise gibi olursun allah muhafaza.

• nedenmiş o ?

• bacaklarını görmedin mi? futbolcu bacağı gibi

• bölgesel yağ yakma diye bir şey yok. anca bölgesel sıkılaşma yapabilirsin. yağ yakma konusunda sağlıklı bir diyeti link , sıkılaşmak ve vücudu şekle sokmak için pilatesi link , renkli gözlü çocuklara sahip olmak içinse koyu mavi gözlü bir kocayı tavsiye ederim :P

• :D :D diyet yapmıyorum yediklerime dikkat ediyorum akşam olunca yemek yemiyorum meyve yiyorum okul mokul derken hareketsiz kalıyorum boş zamanlarımda da ip atlamayı tecih ettim

• Öncekileri Göster
    • tututtummm tutuyorum tutacağımmm:)

• hah, bak tam o kenarda tut, yeri güzel oldu :)

• canın ne zmaan sıkılırsa o zman ıpı elıdnen bırak

• şimdi ciddi cevap vermek gerekirse amacına göre ne kadar atlaman gerektiği değişecektir. Yalnız bölgesel zayıflama diye birşey söz konusu değildir. vücut enerji harcadığı zaman rasgele biryerden yağları yakar ve bu şekilde karşılar enerjinin bir kısmını. İp atlayacağınıza günde 40 dakika koşu bandı artı 10 dakika ip atlama işinizi görecektir.

• basenlerimden kurtulmak istiyorum göbeğimle bir problemim yok ayıp olmasın ama ne kadar yesem basen ve bölgesine gidiyor kısa boylu olduğum için kötü gözüküyor ve şu anda basenlerim gerçekten göze batmaya başladılar buna son vermem lazım + koşu bandım yok .

• Öncekileri Göster
    • baya bir sert çıktınız sakin olunuz sıradağların ardından gelen ılık rüzgar, mor menekşelerden yayılan esrarengiz koku.

Bayanların basen bölgelerinde vücudun yağ biriktirmesine neden olan durum, kadınların hamilelik dönemlerinde gerektiğinde harcayabileceği yağları depo etmektir. Yanlış hatırlamıyorsam bu basen probleminin kadının doğurganlığı ile de alakası vardı.

• oraya kadar gitmeye lüzum yok neyse teşekkürler cevapladığınız için :) +1

• ip atlayacağına git muratgilin damından atla. Herif yıllardır yırtınıyor muratgilin damından atlayamadım diye.Herifler marsa uz ay mekiği gönderiyor, biz halen muratgilin damından zıplayıp ip atlıyoruz. Ah şu kavanoz dibli dünya yokmu

• Kas yapmak o kadar kolay değil. İp atlayarak dizinin altındaki kasları yoğunlukla çalıştırırsın pek geliştiremezsin ve tüm bacağına gelince iş ip atlayarak tüm bacağını zayıflatamazsın kolay kolay. Üst bacak ve basen bölgesi için daha farklı hareketler var yapman gereken. Örneğin squat gibi.

• ben de üst bacaklarımı eritmek istiyorum

• Öncekileri Göster
    • denicem çok teşekkürler

• Rica ederim.

• atlayabildiğin kadar atla

• 5 dk atlayabiliyorum aralarda yanıyorum :(

• sende 5 dk da bı bas asar atla gittiği yer ekadar

• Antrenmanlarda 1000 atlıyorduk.

• hiç takılmadan mı ?

• Öncekileri Göster
    • bu kasların oluşumu uzun sürelerde oluyor demi hemen kas olmaz öyle

• Hemen olmaz.

• bacağındaki fazlalıkları atmak için yürü en iyisi bence

• bu sıra bunu yapamam

• tamam atla gunde bır defa yapabıldıgın kadar yap 45 sanıye bekle yapabıldıgın kadar yap 45 sanıye bekle yapabıldıgın kadar yap . 45 sanıye arayla 3 set halınde calıss ıse yaarar , hem kas dedıklerıde oyle arnold gıbı bıse degıl yagı yakarsın , bacaklaın sıkılasır seksı durur

• Yok öyle birşey.

• Günde 100*4.

• Öncekileri Göster
    • 4 kere (set), 100 adet diyor. Soran, anla artık.

• set ne ya :D

• 2-3 saat ip atlaman lazım

• 2-3 saat ne diyorsun sen ?

Kızlar Ne Diyor 3

• atlamadım ama iyi egzersiz

• evet hem de zıplattırıyo :D

• 28gün

Ben gunde 1000 ip atlıyorum ve takrıben 2aydır yapıyorum. sıkılastırıyor kas uzun zaman yapman lazımkı kasolsun. daha yaglar erıcek bı suru ıs :-). tavsıye ederım

• "Alt bacak kaslarımdan nasıl kurtulabilirim?" diye düşünüyorum ben de. :(

• ciddi misin sen yoksa dalga mı geçiyorsun benimle ?

• Öncekileri Göster
    • Çocukken çok zıplamıştım ama.Benden iyi ip atlayan yoktu.Ne okulda, ne sokakta.

• kasların seninle doğal olarak beraberler benimde yağlarım aynı şekilde

Yükleniyor...