Günde kaç kez ip atlanmalı?

Merhaba, arkadaşlar ben karar verdim her gün ip atlicam ama kaç kere bilmiyorum gittim ipimi de aldım .Ama şöyle bir şey de duydum bu ip atlamak düzenli bir şekilde tabi bacak kası yapıyormuş ben bacağımdaki fazlalıkları vermek istiyorum kas istemiyorum böyle bir şey var mı arkadaşlar ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar lütfen ciddi cevaplar verin
Arkadaşlar başlıktaki sorumu da yanıtlar mısınız günde kaç kez ip atlanmalı ve atlayanlar varsa bir faydasını gördüler mi ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bak kardeşim güzel kardeşim.9 yaşından beri spor yapmama rağmen futbol ve teakwondo profesyonel,amatör bacaklarım 1 sene spora küsüp yürümedim diye güçsüzleşti ip atlayayım dedim 10 tane düz atlayamıyordum sonra tek seferde 300'e kadar çıktım şu anda rekorum yazlıkta ekim ayında 1100 oldu.Ve 2 kez havada atlayabiliyorum.Ve inan ki bacaklarım çok kalındı daha çok kaslandı ama oldukça inceldi.Senin günde 500 kez atlaman yeterli olacak tabi ki tek sefer de değil setli yaparsın yani 40 yaparsın 10 kez son 2 kezde 50 500 olur dinlenerek en geç 1 saate yaparsın.Hedefim dünyada ki en hızlı ip atlayan olmak şu anda 30 saniyede rekor 165 benim 93 kimse palavra atmasın ip atlamak en hızlı kilo verdiren yöntemlerdendir ve bacakları çelik gibi yapar hepiniz 2-3 senede bir akıma kapılıp protein tozuyla şişip herkese yanlış bilgiler vermeyin.Bu işi bize bırakın bodycilerin işi değil.

• söz :)

• söz mü ?

• şimdi 100 tane yaptım toplam 500 oldu her gün 500 yapıcam

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 14

• bölgesel yağ yakma diye bir şey yok. anca bölgesel sıkılaşma yapabilirsin. yağ yakma konusunda sağlıklı bir diyeti link , sıkılaşmak ve vücudu şekle sokmak için pilatesi link , renkli gözlü çocuklara sahip olmak içinse koyu mavi gözlü bir kocayı tavsiye ederim :P

• hah, bak tam o kenarda tut, yeri güzel oldu :)

• tututtummm tutuyorum tutacağımmm:)

• peki o zaman ip te iş görecektir ama pilatesi aklının bir kenarında tut :)

• Öncekileri Göster
  • canın ne zmaan sıkılırsa o zman ıpı elıdnen bırak

• Kas yapmak o kadar kolay değil. İp atlayarak dizinin altındaki kasları yoğunlukla çalıştırırsın pek geliştiremezsin ve tüm bacağına gelince iş ip atlayarak tüm bacağını zayıflatamazsın kolay kolay. Üst bacak ve basen bölgesi için daha farklı hareketler var yapman gereken. Örneğin squat gibi.

• Rica ederim.

• denicem çok teşekkürler

• Öyleyse böyle devam etmelisin. Günde 6 farklı zamanda 5 er dk ip atla öyleyse

• Öncekileri Göster
  • iple olcak iş değil bak bu linkteki gibi yap link link

• rica ederim...

• teşekkürler

• Bir süre sonra kas yapar tabii ki ama zaten fazlalıkları verebilmen için kaslarının da bir yere kadar sıkılaşması gerekiyor. O nedenle fazlalıkların direkt olarak hepsi kasa dönüşmez. Sen düzenli olarak atlamaya başla, zaten fazlaları vermeye başlayınca durumu farkedersin. İçin rahat olsun. :))

• :))

• anladım :)

• :)) Belli bir sayısı olmaz ki ama onun. Yorulana kadar atla. Bunu günde 3-4 kez yap. Mesela 50 kere atla. 2 dakika dinlen bir 50 daha atla. Böyle üç kez yapsan günde 300 eder. E o da yeter zaten. :))

• Öncekileri Göster
  • atlayabildiğin kadar atla

• sende 5 dk da bı bas asar atla gittiği yer ekadar

• 5 dk atlayabiliyorum aralarda yanıyorum :(

• şimdi ciddi cevap vermek gerekirse amacına göre ne kadar atlaman gerektiği değişecektir. Yalnız bölgesel zayıflama diye birşey söz konusu değildir. vücut enerji harcadığı zaman rasgele biryerden yağları yakar ve bu şekilde karşılar enerjinin bir kısmını. İp atlayacağınıza günde 40 dakika koşu bandı artı 10 dakika ip atlama işinizi görecektir.

• oraya kadar gitmeye lüzum yok neyse teşekkürler cevapladığınız için :) +1

• baya bir sert çıktınız sakin olunuz sıradağların ardından gelen ılık rüzgar, mor menekşelerden yayılan esrarengiz koku.

Bayanların basen bölgelerinde vücudun yağ biriktirmesine neden olan durum, kadınların hamilelik dönemlerinde gerektiğinde harcayabileceği yağları depo etmektir. Yanlış hatırlamıyorsam bu basen probleminin kadının doğurganlığı ile de alakası vardı.

• evet genetik anneminde var erkeklerin ne düşündükleri umrumda değil ben kendi basenlerimi beğenmedikten sonra onlar beğense de bir şey olmaz.

• Öncekileri Göster
  • Antrenmanlarda 1000 atlıyorduk.

• Hemen olmaz.

• bu kasların oluşumu uzun sürelerde oluyor demi hemen kas olmaz öyle

• Takılmadan. 50'de 1 çapraz yapıyorduk falan da bunların senle ilgisi yok. Senin daha minimal çalışman lazım. Ayrıca evet bacak kası yapıyor zıplamak.

Aşil tendon meselesi.

• Öncekileri Göster
  • bacağındaki fazlalıkları atmak için yürü en iyisi bence

• bu sıra bunu yapamam

• tamam atla gunde bır defa yapabıldıgın kadar yap 45 sanıye bekle yapabıldıgın kadar yap 45 sanıye bekle yapabıldıgın kadar yap . 45 sanıye arayla 3 set halınde calıss ıse yaarar , hem kas dedıklerıde oyle arnold gıbı bıse degıl yagı yakarsın , bacaklaın sıkılasır seksı durur

• ip atlayacağına git muratgilin damından atla. Herif yıllardır yırtınıyor muratgilin damından atlayamadım diye.Herifler marsa uz ay mekiği gönderiyor, biz halen muratgilin damından zıplayıp ip atlıyoruz. Ah şu kavanoz dibli dünya yokmu

• 2-3 saat ip atlaman lazım

• 2-3 saat ne diyorsun sen ?

• Yok öyle birşey.

• set ne ya :D

• 4 kere (set), 100 adet diyor. Soran, anla artık.

• 400 mü ?

• Öncekileri Göster
  • hadise gibi olursun allah muhafaza.

• bacaklarını görmedin mi? futbolcu bacağı gibi

• nedenmiş o ?

Kızlar Ne Diyor 2

• atlamadım ama iyi egzersiz

• evet hem de zıplattırıyo :D

• "Alt bacak kaslarımdan nasıl kurtulabilirim?" diye düşünüyorum ben de. :(

• kasların seninle doğal olarak beraberler benimde yağlarım aynı şekilde

• Çocukken çok zıplamıştım ama.Benden iyi ip atlayan yoktu.Ne okulda, ne sokakta.

• Ben zıplamıyorum.Kendi doğal olarak var ve hep benimleler.

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...