Kitabın KDV oranı yüksek değil mi?

Üniversitede sözel bir bölümde öğrenciyim. Sürekli okuma listeleri veriliyor; vize ve finaller için tek kaynak yetmediği için sürekli yeni kaynaklar almak zorunda kalıyoruz. Hayatım boyunca kitaba verdiğim paraya üzülmedim ama son dönemde dini kitapların kdvsinin %1'e düşürülmesi canımı iyice sıktı. Herkes dini kaynağından öğrenmesi güzel; ama aynı uygulama tüm kitaplarda (ders, roman, şiir, hikaye, dergi...) uygulanması taraftarıyım. Pırlantanın kdvsi bile sıfır! Bu ülkede bilgiye ulaşmanın çabası pırlanta kadar değerli değil maalesef.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hiçbir kitapta Kdv olmamalı

Kültür bakanlığı ne iş yapıyor ki bu ülkede

Sadece restorasyon çalışması yapmakla olmuyor bu işler

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Dini kitapların %1'e düşürülmesi bence canınızı sıkmadı orada bir yanlış anlaşılma oluşabilir diye düşünüyorum. Sizin canınızı diğer kitapların kdv oranının fazla olması sıktı.

Evet bende kitapların kdv oranlarının yüksek olduğunu düşünüyorum. İçerik ayrımı yapılmadan kdv oranlarının %1'e düşürülmesinden yanayım.

1|0
    0|1
  • fotokopi diye bişey var alma sende kitap

1|0
    1|1
  • PırlantaPırlanta ve altının KDV'sinin 0 olmasının nedeni tamamen ekonomik nedenlerden dolayıdır.

radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1111592&CategoryID=80

0|0
    0|0
  • Tamamen siyasi karar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok haklısın, ben de edebiyat öğrencisiyim ve acı çekiyoruz gerçekten bu konuda.Sonra mecbur ikinci ele orada bulamazsak da korsana yöneliyoruz.Olan yazan, emek verene oluyor.Bilgi çağı sözde ama bilgiye şu kadarcık değer vermiyor iktidarımız.Onlara kalsa herkes cahil kalmalı ya.. neyse...

0|0
    0|0
Yükleniyor...