Askerden beni her gün aramamasını söyledim. Çok mu kötü bir şey demişim?

askere gitti beni hergün aıyor..arkadaşca arada bir konuşalım dedim ama hergün hergün bıkdım.bende beni arama haftada bir ara dedim.bozulmuşmudur..sizce dediğimi yapacakmıdır..yani sıkıldım benimde kendime göre hayatım var sıkma dedim..sizce çokmu kötü bişey demişim.

Güncellemeler:
ben olsam kimseyi hergün aramam...sıkılacağını düşünürüm...işdeyim her zaman müsait olamamki...insanda biraz empati yapmalı karşısındakini düşünmeli değilmi...ben asker yolu bekledim..iyi bilirim asker psikolojisini...ben söylemeden önce dikkat etmesi gerekirdi bence...
konuştuk darılmamış.sen nasıl mutlu olcaksan ben öyle yaparım dedı.önemlı olan sensin dedi..az arıcam sıkılmanı istemem.benim için önemlisin dedi.tatlıya bagladık..cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ederim.

0|0
13|28

En İyi Erkek Görüşü

• yokkkn hiç bişey dememişsin .? bir suratına tokat atmadığın kalmış :) askerden evel öylemiydi değildir.. asker değişik psikoloji içinde olur... para sıkıntısı olabilir, kendi ailesini düşünüp özlemiş olabilir, senide özlemiş arıyormuş.. doğru.. hergün araması pek hoş değil..ama... asker adama zaten değişik duygularda hasret var...eğitim, nöbetler falan..sende beni bidaha arama diyince... çocuk şoka girmediyse iyi..? keşke daha yumuşak bir uslupla söyleseydin... bir arada gönlünü al derim ..:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• hiç aramaz işallah seni!

2|1
    1|0
  • Arkadaşca birisiyse iyi bir şey demişsin fakat yinede adamın tarafından bakarsan baya bir hayal kırıklığına uğramıştır asker psikolojisi çok zor hemde yeni gittiyse . Sevgilinse ayrılma sebebi adam için çok büyük yanlış yapmışsın be kızım :/

0|0
    0|0
  • Askere giden kim? senin neyin oluyor bu kişi?

0|0
    0|0
    • teklif etmişdi..sonra askerliği çıkdı ayrılalım ama arkadaş olabilriz dedim...

• Teklif etti ve kabul mu eettin? kabul etmedin mi?

sevgili mi oldun ayrıntı yok mu sorunda?

Su anda anlattıgın kadar siz sevgili olmuşsunuz ve o askerligi cıkınca ayrılmak istemişsin ama arkadaş kalalım diyerek bir kapı bırakmışsın gibi geldi. Ayrıldıgın kişi eski sevgilin rolunde oldugu icin sen o bıraktıgın kapıyı onun algılamasına göre" arkadaş kalalım askerden sonra devam ederiz." anlamına getirmiş adam. bu yüzden seni kaybetmemek icin yani arkadaşlıgında sogukluk olmaması icin arıyor

• evet arayı sıcak tutmak için arıyor..ama tersine dahada uzaklaşıyorum.

• 25 yaş üstü birinin asker psikolojisini düşünmeden böyle konuşması çok şaşırtıcı geldi bana...o şuan tanıdık birine en azından tanıdık bir sese bile muhtaç...çünkü yerinden yurdundan ailesinden tüm sevdiklerinden ayrı...üstelik emir altında...hiç değilse bir bahane uydurarak daha seyrek aramasını sağlayabilirdin...hiç hoş bir davranış olmamış

0|1
    0|0
  • Bir an için kendimi düşündüm de acı olmuş be. O yüzden askere gitmede siz kızlara hiç bulaşmayacaksın. Çevremdeki herkes askerde terk edildi.

0|2
    0|1
  • Gelince de aramaz merak etme. Uslubun da hata yoksa bir derece anlaşılabilir ama arkadaşlarımla takılıyorum beni arama demek hoş olmamış.

0|0
    0|0
  • Çok sert davranmışsınız. Erkekler bu tür durumlarda çok kırılır. Güzel bir dille anlatmanız daha uygun olur. Hafta da bir uygundur elbette. Her gün konuşursanız curcuna olur muhabbetinizde. Az ve öz konuşun. Ya da haftada 1 kez internetten konuşun. Bu tür şeylerin provasını yapın önceden anında söylemeyin ve sakın kırıcı olmayın hassas bir konu askerde olması.

0|0
    0|0
    • inanki aynı şeyleri konuşmakdan sıkıldım..konu yokki..hergün arayınca ne konuşulur..haftada 1 normal bencede.

• ben mesela çok aramam kimseyi..sıkılacağını tahmin ederim.

• evet sıkılıyor insan haklısın.

• askerdeki ortamı bilmedigin için.. sert bi tepki vermişsin.. oraya giden insan kendini yalnız hisseder sonucda.. sevdiklerinden uzak.. ve tutunacak bi dal arar.. ve o dal sen olmussn.. sende onu kırıp atmışsın

0|0
    0|0
    • ama ben meşgul biriyim...

• sanmam çok arkadaşı var..çok seviyorlar..herkes beni ara diye yalvarmış facesinde.

• herkes öyle der.. ama askerdeyken fark edersin.. hiç bi arkdşın olmadıgını.. bende askerik yaptıgım için yasadım bunları..

• Yalnış yapmışsın asker adama yapılmaz.

askere giderken sana teklif etmiş ne güzel işte.

sende onu mutlu et askere giden adam duygusallaşır çok kolay aşık olur sana bak dene göreceksin.

0|1
    0|0
    • zaten aşık

• akşamları hiç konuşamam zaten ailem kızıyor...gündüzleride işdeyim..ama haftada bir iki konuşmak normal...iyide ben çocukmu avutacağım burda...o sıkılmasın diye askerde

• Tamam nasıl istersen onu yap ozaman çocuğa ümit verme.

içinde ona karşı birşey yoksa

• umut vermişsin çocuğa şimdi arama diyorsun...

0|0
    0|0
  • asker psikolojisini ne de iyi biliyorsun

1|1
    0|0
  • sevgilinse ayıp, arkadaşınsa iyi etmişsin.

0|0
    1|2
    • bana eksi veren g.zekalı ne düşünüyor acaba yazabilir mi buraya?

• boşver..herkese aptal aptal puanlar vermiş bazı gerizekalılar zaten.

• aramak ve sesini duymak istediğin kişiler olduğunda onun düştüğü durumu anlarsın başka söz yok

0|0
    0|0
  • askerde insanın duyguları çok yoğun olur.. kendine yakın bir arkadaş bir eş ve sırdaş arar çoğu zaman.. bu dönemde onu fazla yalnız bırakma derim ben arkadaşı olarak...

0|0
    0|0
  • yooo doğru demişsin insan sıkılır yaaa bende olsam mesela askerde sıkılırım her gün aynı kızla sohbet etmekten

0|0
    0|0
  • yok sende haklısın hergün aranmaz ya zaten pek müsayitte olamıyormuşsun

0|0
    0|0
  • sen ikizler burcusun dimi :)

0|0
    0|0
    • başak burcuyum.

• genelde ikizlerin kuracağı cümleler de bunlar :) yanlış olduğu için söylemiyorum, ben de sıkılırım hergün aramaktan da aranmakdan da

• evet genelde kalp kırmamaya çalışırım ama sıkılınca mecbur kaldım.

• sevgilin mi arkadaşın mı ?

0|0
    0|0
  • ya askerde o psikolojiyi anlamazsın büttn millet aryo garibim oda aryo işte

0|0
    0|0
  • kötü demişsin gerçekten

0|0
    0|0
  • bu hergün arayan kişinin sıfatı ne..

sevgili mi arkadaş mı kuzen mı?

0|0
    0|0
  • iyi yaptın mesafeyi koru

0|0
    0|0
  • bence ayıp etmişsin

0|0
    0|0
  • üzmüşsün onu beni bidaha arama desen daha iyidi

0|0
    0|0
  • Çok kötü brişey demişsin :O

0|0
    0|0
  • belki seni aradığı kadar annesini aramıyor o çocuk . yazık ya gerçekten yazık.

0|0
    0|0
  • Ben bu kızlar hiç anlamıyorumm.. hatta o askerdeki çocuğuda

bu lafı bana demiş olsan ömür boyu aramam totonu kadırmış belli

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• O seni arkadaş olarak görmüyor. Tekrar bi' şeyler olabilir umuduyla her gün arıyor. Tamamen görüşmeni kessen daha iyi.

0|0
    0|0
    • aslında bu dediğin doğru..ama işde yazık diyorum ya..askerde kötü bişey olamsından korkuyorum.

• Sen iyi niyetlisin çok iyi anlıyorum seni ama bu konu ne kadar uzarsa o kadar kötü olur. Asker psikolojisi var bi' de gerçi, o daha kötü ama böyle uzarsa da en sonunda seni sevdiğini söyleyecek ve tamamen görüşmeyi keseceksin.

• sevdiğini söyleyip duruyor zaten onada bir çözüm bulmam lazım.

• Gun gelir senin de aramak istediklerin olur ihtiyac duyarsin ayni tepkinin daa fazlasini gorursun bunu unutma. Bukadar vurdumduymaz olma lutfen. Sende empati yap onu anlamaya calis.

0|2
    0|0
  • Uuuvv cok sert, valla bana kendisi dese hergun aramayimmi diye, ona bile arama diyemezdim ne yalan soyliyim..

0|0
    0|0
  • Cocugu gebertseydin daa iimis. Askerdeki birine hic oyle davranilir mi kiz ayip olmus cok uzulmustur. Mantikli bir bahane bulsaydin hicdegilse.

0|1
    0|0
  • keşke öyle demeseydın ana kucagı değil bu asker ocagı sonucta belkı senle konusmak onu mutlu edıyodu ki öyleymiş sanırım şu an kendını yanlız hissedecek aramaz bence artık seni

0|1
    0|0
  • Sevgilin değil sanırım askerde ki?

0|0
    0|0
  • ayıp etmişsin

0|1
    0|0
  • sevgiline mı ddın bunu kıme ddın canım

0|0
    0|0
    • arkadaşıma dedim..gerçi askere giderken teklif etmişdi ama.

• abartı durum var zatn. arkadasın bayagı abartmıs bı daha aramaz bnce :D

• Kim bu sevgilin mi?

0|0
    1|1
  • sevgilinse kötü yapmışsın. arkadaşınsa iyi demişsin

0|0
    0|0
  • normal arkadaşınsa hergün ne gerek var bencede

0|0
    0|0
  • o konuda haklısın ama bunun sıfatıda onemlı snn hayatında akadassa abartmıs, sevgılı ıse bıraz sert cıkmıssın

0|0
    0|0
    • ama askere giderken dedim.hala aynı devam ediyor...artık sabrım bitti napıyım..kırılsada söyledim..mecbur kaldım.birikirse daha fena tamemn küsebilirdim.

• :D aramaz daha bnce yanı baglantını kes zaten oluru yoksa

• askerde erkekler arayıp duruyolar sıkıldıklarından mıdır nedir benim de öyle arkadaşım var dı arama dedim aramadı sanki sevgilimmiş gibi sürekli

0|0
    0|0
Yükleniyor...