Beyler! sizden daha kariyerli ve başarılı bir bayanla beraber olmak ister miydiniz?

Diyelim uzun süre bakıştınız uzaktan. Daha sonra bir şekilde tanıştınız. Ama bir öğrendiniz karşınızdaki sizden çok daha fazla diplomaya ve kariyer anlamında başarıya sahip. Bu sizi ne yönde etkiler? Beraber olmaktan çekinir misiniz?

Güncellemeler:
cevaplara bakarsak ben pılımı pırtımı toplayıp gideyim. keşke okumasaydım :(

0|1
3|35

En İyi Erkek Görüşü

• soruna şu şekil cevap vereyim evliyim ve eşimde 4 yıllık üniv.mezunu kariyerli bir bankacı bense asgari ğcretle çalışan biriydimnışanlandıgımız zaman kendımı cok tuhaf hissediyordum çünkü o kariyerli 4 yıllık üniv.bitirmiş biriydi.nışanlıyken allahın hikmeti bir iş kurdum yani şirket açtım şükürler olsunki işlerim çok güzel gitmeye başladı şuan durumum cok cok iyi şimdi ise ben ona yanı eşime diyorum sıkıldıysan yoruluyorsan çalışma evinde otur diye. Yani demek istedıgım kımın ne zaman ne olacagı bellı degıl.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Diploma ? başarı ? Bunlarla sevgi arasında bir bag olması garip. bu sekilde sevilmek sevdirmek veya sevgi olayını algılamak zor

1|0
    0|0
    • güzel

• Hala anlamamışsın. boşver.

• ya sen kendin söyledin kadın fazla kazanırsa erkek kendini GÜÇsüz hisseder diye.

• Kariyerini eve getirmesin, evde eş, sevgili olma kariyerine ağırlık versin bir de annelik...

İsterse Prof olsun sorun değil :) ... Ama iş haricinde benim sevgilim olsun, eşim olsun yeter ...

1|0
    0|0
    • keşke bu bakış açısına her erkek sahip olabilse

• :))) Valla sorun değil benim için...Yeter ki iş dışında benim eşim, sevgilim olsun...

• kesinlikle etkilerdi bakışımı ama bu övünmek gibi olacak ama çoğu üst düzey kariyer sahibi kişiyi tanıdım inanın gözünüzde büyüttüğünüz gibi değiller en azından ukala değiller ve alçakgönüllüler. kendinizi he daim baştan yaratabilirsiniz bunuda es geçmeyelim.

1|0
    0|0
    • kesinlikle hemfikirim. ama ben çoğunlukla eğitim düzeyimi ve kariyerimi bu denli yükseltmekten pişmanlık duyuyorum. erkeklerin bayanın başarısını kendilerince problem etmesi beni gerçekten üzüyor

• aslında işin gerçeği şu insan seveceğikişiyi makamına mevkisine işine göre tercih edemez. aşkta ve sevgide bunları arıyorum diyen birkişi bence kendini bir ruh doktoru arasın.

• Gururlu ve bir erkek bu durumu kolay kolay kabul etmez. Ama kabul edende yok değildir. Tamamen kişilik meselesi. Beni birlikte olduğum insanla tanıştığımda aynı seviyedeydik. Ama ona olan büyük aşkıma rağmen benden pekte memnun değildi. Sadece ona olan sevgimden dolayı bende beraberdi. Çünkü onu çeken erkeklerin güçlü ve kariyerli erkekler olduğunu hissettirirdi bana her durumda. Bende o günden beri hırs yapıp ondan sonra +1 üniversite ve + 1 yüskek lisans yaptım. Şuan saygın bir işe sahibim ve sevgimi hiç göstermiyorum eskisi kadar. Ama bu halime deli gibi aşık şuan. Gücü kazandı belki ama içimdeki aşkın ateşini azalttı. Beni olduğum gibi sevemedi çünkü. Yani diyeceğim o ki aslında bu konu onemsenmesi ve iyi analiz edilmesi gereken bir konu. Karşındaki insanın düşüncelerine vakıf olarak bu konuyu çözmelisin.

0|0
    0|0
  • Hedefi yüksek olan kariyer peşinde olan kadınlar genellikle bu emmellerine ulaştıklarında erkeklere üstünlük kurma peşine düşerler. Bu eşi olsun sevgilisi olsun bir süre sonra onlara karşı değişiyorlar bu tür durumlara daha önce çevremde rastladığımdan dolayı şahsen öyle kişilerden uzak durmayı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • tabiki bi kadın dediğin başırılı tuttuğunu koparan olcak evde oturcak bi kadın istesem gider bi köyden alırım oturur evde hayat herzaman müşterektir 2 kazanmak varken ve bu elinden geliyorsa neden 1 kazanıp zor hayat geçireyimki dimi?

1|0
    0|0
    • sen bu kafayla devam et...evleneceğin kişi sana birgün kalkıpta bu eve bende para getiriyorum şunu da sen yap falan gibisnden bişey derse veya eşinden bi bardak su istediğin zaman kalk kendin al dediği zaman görürürm seni...ekonomik özgürlüğü elinde olan bir bayan sence sana ne kadar bağlı kalır...

• judge kardeş hangi köydensin?

• ağrı dağının zirvesinden sanırım :)

• benim zekam herkese yeter

0|0
    0|0
  • Amerikalı , bir üniversitede öğretim görevlisiyle beraber oldum , onu geçtim eski sevgilim almanya da savcıydı ama ne yalan söyleyim komplekssiz ve rahat bi adam olduğum için ikisi de zorlamadı beni .

0|0
    0|0
  • Dostum, böyle başarılı böyle diplomalı kişinin karakteri de bunlara doymuş ve mütevazi ise ne ala başımın tacı ama ufak tartışmada bile benim duvarlar dolusu diplomam var kariyerimle everestin tepesindeyim diyorsa olmaz.

0|0
    0|0
  • Benden daha kariyerli olabilir.. Daha fazla diplomaya sahip olabilir.. Elindeki Bu Bilezikleri bana karsı böbürlenme kaynağı olarak görmüyorsa neden olmasın.. Ama Durumu kendi lehine kullanmaya calısıyorsa hiç ugrasmasın..olmaz yani.. Zaten böyle bi karakterdeyse benim yanımda ne işi var dimi ;)

0|0
    0|0
  • basarisiz kariyersiz saglam okullarda okumamislarla evde tartismalari hakli oldugunuz halde kaybediyorken okumus, kariyer sahibi olmusu hic cekilmez :)

0|0
    0|0
  • tercihen öğretmen avukat ve doktor olsun diğerleri özellikle özel sektör çalışanlarını muhatap almıyorum nokta

0|0
    0|0
  • kadınların laf sokma ve yüze vurma potansiyelini düşünürsek, pek istemem açıkçası. ama bununla böbürlenmeyip, hayat boyu laf sokmayacaksa, ne ala. ki laf sokulacak da bir durum yok zati. iki taraf da para kazanıyor sonuçta.

0|0
    0|0
  • bu başarısını ve kariyerini sindirebilmiş, sıfatlar ve imkanların insanın değerini belirlemediğinin bilincinde biriyse neden olmasın.

0|0
    0|0
  • Bu beni azimli olmaya iter ve bende onun gibi hatta ondan daha iyi bir seviyeye gelmeye çalışırım yani iyi birşey tabi bana göre.

0|0
    0|0
  • hayır ondan gerıdeysem ılk once onu gecerım sonra beraber oluruz

0|0
    0|0
  • bayanın malı kapı tokmağı gibidir zamanı gelince hergün çalar

0|0
    0|0
  • sen öyle bir adam ister misin? kadınların hepsi kendinden güçlü ister, çok geniş bir dünya görüşü yoksa.

0|0
    0|0
  • bu beni etkilemez ve çekinmem de sadece soracağım tek şey olur eğer beni diploma yada parasal yönde ezecek isen benimle beraber olma kabul ederse gül gibi geçiniriz :)

0|0
    0|0
  • Şimdi bazı erkekler kariyer peşinde koşan ve oldukça iyi okulları bitirmiş.

kadınlardan kaçarlar. neden dersen kendilerini ezik gibi hissedebilirler.

0|0
    0|0
  • nevet

0|0
    0|0
  • Cekinmem aksine gurur duyarim (:

0|0
    0|0
  • Orası burası Oynamicaksa artistlik yapmıcaksa olur dicem ama benden kariyerli hatın zor:))

0|0
    0|0
  • bence sen gitme bir yere seni istemeyen o kuş beyinliler gitsin insanların kafası bu kadar basıyor

0|0
    0|0
  • tabi isterdim ya calsn bende calsrm :d yeriz beraber

0|0
    0|0
  • gitme ya aşkolsun

0|0
    0|0
  • Güçlü kadınları severim.

0|0
    0|0
  • hayır neden çekiniyimki oda insan ?

0|0
    0|0
  • o kariyeri bi üstünlük görürse istemezdim ben

0|0
    0|0
  • benden güçlü kadınla olmam ekstra trip demek sonuçta...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 3

• bunu aşabılen cok az erkek vardır:)

0|1
    0|0
  • davul bile dendi dengine diyen atalarımız ellerinizden öpüyoruzz :DD

0|1
    0|2
    • Atalarımız dediyse bosa dememiştir her Ata sözünün ardından mutlaka bi gerçeklik çıkıyor ;)

• orası öyle de ailesi okuttuysa kız naapsın :( erkekler maalesef böyle şeyleri çok sorun ediyorlar.

• egoyu arka plana atmaları gerek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...