Bayanlar, Erkekler göbekli miyiz?

Peygamberimiz, asırlar öncesinden “Ümmetim hakkında en çok korktuğum şeyler: Göbek bağlamak, çok uyku, tembellik ve yakîn (iman) azlığıdır” buyurarak şişmanlık tehlikesine dikkatleri çekiyor ve ümmetini uyarıyor

Çok yiyip göbek bağlamak zararlıdır. Peygamber efendimiz göbekli birine, (Bu fazlalık başka yerde olsaydı, daha iyi olurdu ) buyurdu. (Hakim)

0|0
12|14

En İyi Erkek Görüşü

• sigarayı bıraktım oda bana az bir göbek bıraktı giderken . :)

0|1
    0|0
    • sigarayı bırakınca iştah açılıyor, bedenimiz kendini besleye çalışıyor. ama sporu ihmal etmemek lazım bence kardeş.

• Hiç kilo almayan bir yapım vardı baklavalarım sayılıyordu ama sigara bana ihanet etti . :)

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 13

• Önceden çok tempolu bir hayatımda kışın okul yazın iş derken ne kadar yesem de zayıf olurdum. Son 2 senedir yaz aylarında çalışamadığım için kilo aldım ama spor yaparak vermeye başladım yeniden sağlıklı halime geri döneceğim inşallah 1 kg verdim kaldı 14 kg :D

1|0
    0|0
  • guzel soru bende sevmem gobek erkek kadın farketmez erıtın spor yapın

0|1
    0|0
  • boy 173 kılo 64 bel 77 cm(gecen sene 91 cm ıdı ve 75 kıloydum) çözüm=mekik+ abur cuburdan vazgecme

0|1
    0|0
    • çok güzel karedeş, tebrikler. hepimize örnek olması dileği ile :))

• imam hatip mezunu yada öğrencissi misin? :D merak ettim burda sormak istediğn ne? peygamberimiz neden göbekten hoşlanmıyor falan mı? :D

1|0
    0|0
    • hiç birisi değilim. sormak istediğim, bu zamanda inancımızın bile kabul etmediği ayrıca sağlığa zararı olan göbek ve yağlanma durumlarına karşı ne kadar dikkat ediyoruz, bilinçlimiyiz. gençlerde doğal olarak göbek yok ama dikkat edilmediğinde ileriki yaşlarda ortaya çıkıp hem görüntümüzü hem sağlığımızı tehdit ediyor. şimdiden buna dikkat ediyormuyuz. ayrıca onun ümmetine yani müslümanlara Peygamberimizin konu üzerindeki hassasiyetini vurguluyorum. ayrıca sorumdan ne anladığınız sizi bağlar :D

• göbek möbek yok :) gayet fit

0|1
    0|0
  • olmaya başladı eriyecekler... : ))

0|1
    0|0
  • 3 aylik kadar var :(((((((((

1|0
    0|0
    • o zaman 3 ay mekiğin yolun görünüyordur heral, bide yemek olayı var değil mi? :))

• damak zevki çok güzel bişey ama fazla kaçırmamak gerek bence :)))

• :))))

yok yediklerime dikkat ediyorum

gunde 6 ogun yiyorum

ve 2 litre su tuketiyorum

meyve mi de eksik etmiyorum :)))

• Birazcık var :) 1.71 boy 68 kilo :)

0|0
    0|0
  • kesinlikle fazlam yok yağ bakımından:)

0|1
    0|0
  • bendede göbek var. gömlek giyince süper duruyor. o yüzden eritmek için uğraşmıyorum.

0|0
    0|0
    • göbek ve yağlanma görüntüsünü bilemem ama, sağlık için hiç tavsiye edilmez arkadaşım. bir de bu açıdan düşünmek gerek.

• hafif göbek ama bebek .gel çık işin içinden hadi

0|0
    0|0
  • göbekl ideğilim maa kalıplıyım bi kodummu oturuyor herkes:d

0|0
    0|0
  • Bira göbeği var hafiften. Bir ara eritmek lazım.

0|0
    0|0
    • iyi olur. ama birayı da terk etmen gerek gibi yoksa zor olur :)))

Yükleniyor...