Düzenli spor yapıyor muyuz?

Hz. Âişe. (r. A) dan yapılan rivayette, adı geçen diyor ki: "Rasülüllah (a.s) Efendimiz benimle ayak koşusu yarışı yaptı ve ben O'nu geçtim. Bir süre geçince ben kilo alıp ağırlaştım ve yine Resûlüllah (a.s) benimle ayak koşu yarışı yaptı ve benim önüme geçti ve sonra şöyle buyurdu: "Bu, öncekine karşılıktır."

Hz. Peygamber, ümmetine koşmağı, yüzmeği (kendileri Medinede öğrenmişlerdir), ok atmağı tavsiye ederlerdi. zaten o devirde sporlar kısıtlı sayıdaydı. Peki biz spor yapıyor muyuz? Spor yaparken bunun Peygamberimizin bir tavsiyesi olduğunu düşünerek yaparsak ayrıca sevap kazanır. Peygamberimizin tavsiye ettiği her şeyi yaparken onun tavsiyesi olduğunu düşünerek yaparsak sevap kazanırız.

0|0
13|12

En İyi Erkek Görüşü

• en duzenli spor hayatı olan benim ağırlık calısıyorum. (kumanda kaldır, kumanda indir) yürüyüş yapıyorum ( mutfaktan acur bucur al, wcye git) hedef calışıyorum ( mırnav yasak bolgeye girince terlik atıyorum) heee bide buraya cevap yetiştiriyorum. bak bunları sayarken bile yoruldum. garfield modundayım anlıycağın. Amma rahmet peygamberinin(sav) her hareketi bizlere ornek her davranışı bir tavsiye niteliğindedir. yüzerken bunu sünnet olduğunu düşün hooooop hemen + sevap sağ taraftaki melek yazıyor. dısarı cıkarken ayakkabını silkele hoooooop bir + daha. sonra o ayakkabıyı sağ ayak ile giy hooop +yı yine kaptın.vs. ama bunların sunnet olduğunu düşünerek yapmak kaydıyla tabi. sevap kazanmak dinimizde cok kolay. yapmak isteyene

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• yürüyüş yapmayı seviyorum

0|0
    0|0
  • Yürüyorum bir saat gibi hizli bi sekilde. Onun disinda bisiklet ve inline-skate sürüyorum arada ama öyle düzenli yaptigim bi spor yok maalesef. Ha dans halay horon..onun disinda ev isi is güc bunlari sayarsak evet düzenli spor yapiorum:))

Ayrica ne sozial bi Peygamberimiz varmis.. Her konuda yardimci... ama nedense bizim millet löpür löpür yemekten baska bisi yapmio :))

0|0
    0|0
  • Bu ara spor yapmıyorum.

0|0
    0|0
  • ne tesadüf Peygamberimizin eşi hz aişe ile koşu yarışı yaptığını dün bir din kitabında okudum bu gün buradada görüyorum. ilkinde hz. aişe kazanmış, ikincisinde peygamberimiz. :)) Sonra Peygamberimiz eşine tebessüm ederek bu öncekine karşılıktır :)) demişler.

0|0
    0|0
  • bunu duyduğuma gerçekten de çok sevindim.

ben tam bir spor aşığıyım.

0|0
    0|0
  • Evet, fitness yapıyorum.

Bunun dışında yüzüyorum, geçmişte de profesyonel olarak voleybol oynadım.

0|1
    0|0
    • çok güzel, tebrikler. Düzenli spor yapan insanların 40-50-60 yaşlarda ciddi sağlık problemleri olmadığına çok kere şahit oldum gerçekten.

• Sırf salgılanan seratonin için yapmaya değer.

• profosyonel voleybolcuyum bunun dısında her sabah aksam duzenlı olarak yuruyorum 3 saat

1|0
    0|0
  • MaşAllah spor yapanlara..:=))

0|0
    0|0
    • Maşallah=Allah dilerse demek. evet Allah dilerse her şey olur. koca göbekler erir ağır kilolar gider. evet Rabbimize sığınarak ondan yardım isteyerek, bunlar erimez demeden başlayalım eritmeğe. :))

• İşe gidip gelirken yürüyorum sayılır mı

0|0
    0|0
    • hiç yoktan iyidir kardeş, ama imkanın olursa düzenli sporda yap.

• 3 aylık bir spor salonuna yazıldım hayatımda ilk kez 1 ayda 3 kere gitmişim sonra iptal ettirdim ben zaman bulamıyorum iş çıkışı evde olmam lazım evdekiler saan 8'den sonra eve almıyor :)

• inşallah ileride yeniden imkan bulursunuz. ve imkan bulursanız hemen değerlendirin. ya da yemenize içmenize dikkat edin. 2. Sultan Abdulhamid o kadar yoğunluklu devlet işleri içerisinde bile bu dindar padişah formuna çok dikkat ederdi. çok yaşlı ve vefatına yakın bile göbeği yoktu karnı dümdüzdü. hareket imkanınınz kısıtlıysa bile sizde yemenize içmenize dikkat edin o zaman kardeş. çok saygılarımla. :))))

• yapamıyom ya

0|0
    0|0
  • eh işte ara da

0|0
    0|0
  • hayır tembelim :(

0|0
    0|0
  • sevmiyorum sporu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Peygamberimiz zamanında çok çeşit yoktu ama, Resullah Efendimiz güreş tutmağı ve biniciliğide ümmetine tavsiye ederlerdi. bunları eklemeği unutmuşsun bahuseyn bey kardeş.

0|1
    0|0
    • ayrıca çok ünlü ve kendisiyle övünün bir güreşçi vardı. Adı "Rükane" idi. Peygamberimize dediki benimle güreş tutup beni yenebilirsen müslüman olurum. Bunun üzerine Peygamber Efendimiz onunla meydanda üç kere güreş tuttu ve her defasında Allah'ın izniyle onu üstüste yendi, adam müslüman oldu. :))

• sağolun teşekkür ederim. :))

• bn hergun gunde 600 mekık cekıyorum

0|1
    0|0
  • Mastarlardan sonra -a, -e, -ı, -i eklerinden biri geldiğinde araya y ünsüzü girer:

koşmak-ı, koşma-y-ı

yüzmek-i, yüzme-y-i

atmak-ı, atma-y-ı

Sorunun cevabı: Basketbol, yüzme ve tenis gibi sporlarla ilgiliyim.

1|0
    0|0
    • hımm bayağı çokmuş. yüzmeyi, atmayı, koşmayı oldu mu? :))

• Düzenli spor yaparım ayrıca sporu fiziksel görüntü yada sexilik için değil sağlıklı olmak için yapmalı insan.

0|0
    0|0
  • sabah aksam yaparım

0|0
    0|0
  • her gun yapıyorum

0|0
    0|0
  • ... Yüzüyorum.

0|0
    0|0
  • ara sıra

0|0
    0|0
    • sağlığımızı korumak için mümkünse düzenli yapmalıyız bence arkadaşım :))

• şu an hepsini boşlamış durumdayım ve göbeğim çıkıyor...yakında yeniden kulvarlardayım...

0|0
    0|0
    • aşırı göbeğin kalp krizi riskini artırdığını bi yerde okumuştum arkadaş, bence erkenden tedbirini al.

• çok fazlam yok zaten : )) şöyle 2 kilo falan versem formuma dönerim...tatil kilosu bu...

• yürüyüş yapmayı seviyorum

0|0
    0|0
  • Dini herşey alet etmeyin yaa.

0|0
    0|0
Yükleniyor...