Askerlik anıları, askerde başınıza gelen unutamadığınız olaylar var mı?

-komutanım bir sıkıntım var arzedebilir miyim

-söyle bakalım

-bizim tuvaletler çok pis komutanım

-öyle mi? tamam o zaman, asteğmenim bu arkadaş alaydaki tüm tuvaletleri temizlesin bugün...:))

Askerlik beylerin bitmez tukenmez sohbet muhabbetidir.:)

Benim merak ettigim su ki;

Acemi birliginde birebir yasadiginiz komik,utandirici,ilginc bir olay yasadinizmi?

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• Hani derler ya askeriyede mantık yoktur diye, bizzat yaşadım =)

Komutan: Hani hazır kıtanın belgelerini hazır edecektin?

Ben: Sizin asker listeyi hazırlamamış komutanım. Liste olmadan nasıl hazır edeyim.

Komutan : Ben sana kendin hazırla demedim mi?

Ben : Yoo demediniz.

Komutan: İlla demem mi lazım?

Ben: Höng!

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• İnsanlar başlarına gelen acayip olmadık şeyleri anlatırlar.

Askerlik denen srecin her saniyesi acayip olmadık şeyler olduğu için anlat anlat bitmez.

hani derler ya. köpek adamı ısırırsa normal adam köpeği ısırırsa haber olur diye , askerlikte aynı bunun gibi birşeydfir.

bir adamın köpeği ısırması , askerde başınıza gelenlerden çok daha normaldir.

Sırf omuzunda 2 yıldız var diye bir adam sana yat diyor yatıyorsun, sürün düyor srünüyorsun..

adam seni dudakları ile şekle sokuyor ve itiraz edersen hapse giriyorsun

var mı ötesi :))

1|1
    0|0
    • amcam anlatıyor, Kıbrıs savaşında karşıda rum makinalı tüfekleri, komutan farkeder farketmez emir veriyor: "yere yat, sürünerek ilerle" o anda o emre derhal uyanlar yere yatıp kurtuluyorlar birkaç saniye gecikenler ekin biçilir gibi rum makineli tüfekleriyle parçalanıyorlar. askeriyenin gayet güzel ve mükemmel bir mantığı var ama kendi içerisinde tutarlı. sivil hayata uymaz.

• 3 mermi attırıp araziyi çıkarmak gibi inanılmaz mantığı var haklisin bi biz salagiz :))

• İyi güzel demissin, tam da askerden geldim 3 gün önce. Ama erkekler fazla anlatmaz askerlikle alakalı seyler, cünkü hic biri severek yapmaz, askerligi şafak sayarak bitirir hepsi. Safak bilmem kac, atarsa 35 izmir falan filan, klasik asker muhabbetleri dönmüstür hep. Ama yine de sadece 1 hatıra anlatayim:

Acemi birliginde spor saatinde dısarıda cok yagmur yagdigi icin bölügü amfiye almislar havadan sudan muhabbet dönüyordu. Uzman jandarma 5 kademe bir komutanımız vardı. Komutan konusurken ilahiyatcı cocugun birine hicri miladi takvim farklarıyla ilgili bir soru soruyordu ve ardından söyle bir sey dedi. " Ya bu dogum yılıyla yasini toplayinca neden 2011 ediyor " dedi. Birden bölükte mırıl mırıl konusan 300 kisi sessizlige boguldu :)) Tabi olayı ilk anda kimse anlayamadi ama sonra büyük bir gürültüyle herkes kahkahayı bastı, komutan da kıpkırmızı kesildi tabi. Onun yanında oturan diger komutan da dısarıda yagmur yagmasına ragmen kendini dısarı attı, büyük ihtimalle yerde camur da olsa yerlere yatarak gülmüstür :D Ahanda böyle bir sey, sonra toparlamaya calisti ama nafile.

Diyecegim o ki askerlik o kadar sacma salak bir zaman ki askerligi meslek olarak yapan komutanlar da bir süre sonra mala baglıyor, 1 gr akıl kalmıyor cogunda :))))

1|1
    0|0
  • Jandarma karakolundaydım. Gece 2 gibi içkili restoranda olay var dediler bindik araca. Önce karakol komutanını evinden almaya gittik. Adam bindi, ben de silahımı kamyonetin arkasına koydum tam binicem şoför bastı gaza. Şaka yapıyo sandım, bağırıyorum, arkadan bi sürü el kol işareti yapıyorum araç gitmeye devam ediyo:)) Baktım olacak gibi değil koştum, onlar önde ben arkada 1-2 km öyle gittik olay yerinde buluştuk:))) Neyse ki komik bir olaydı da ceza yemedik!

1|1
    0|0
  • askerde kilo almış biri olarak ne anım olabilir ki diyecem ama bi sürü geldi aklıma. sivil giyim, takım elbise kravat, elimdede G3 süngülü tüfek gezerek nöbet tutuyordum. gören siviller bu kim? bu ne? nasıl bişey gibisinden şok geçiriyorlardı o an yüzlerindeki ifade hep hoşuma giderdi. komutan baktı kilo almışız yav bu gün sizi koşturacam dedi. bir çavuş çağırdı abilerinle 3 km. koş dedi. biraz gittik kantinlerin orada, çavuş, abi siz burada oturun ben 3 km yi tamamlayıp geleyim dedi. hani komutana yorgun görünmek için. biz otomatik çay kahve makinasından otlanırken çocuk koştu geldi. gitti komutana tamam komutanım koştuk dedi. ama daha neler neler geldi aklıma yazsam sabaha kadar sürer be :))))) ayrıca eğitim ve atış birincisi olmuştum. Tuğgeneral törenle hediyemi vermişti vay be ne günlerdi. :))))

1|0
    0|0
  • usta birliğinde operasyona çıktık acemilerden birisi ateş emrinden önce ateş etti operasyon başarılı geçti ama karakola gelince hortumcu baş çavuş hortumuyla bi güzel hepimizi sopaladı.bi kaç defa daha dayak yedik toplu olarak ama bu kadar ağır olmadı.

1|0
    0|0
    • yaa bu kurunun yaninda yas meselesi kotuymus:))))))

• orda ayrı kayrı olmaz :) yeni askerler derler hani dayak falan yok zaten yasaklandı diye ama bunlar istanbul izmirde askerlik yapanlar hakkariyi görmeleri lazım bunların :)

• Komutanların kıtap özeti hazırlama ödevlerini bize yaptırırlardı. Dış karakolda kısa dönemleri timden uzaklaştırma aracaı olarak faydalıydı aslında. Askerdeyken kendı özetim dahil 4 kitap özeti hazırlamıştım. Diger kısa dönem arkadaş uğrasmak istemiyordu onunkıyle 5 :))

1|1
    0|0
  • arkadaşımın biri hasta idi operasyon bölgeside bende ona yamek götürdüm mercedes kamyonetin içinde muhabbet ederken bizim yan tarafta topçu birliği vardı top atışı yaptılar ama oses varya ben nasıl silahımı alıp kamyonetten indim o anı hala unutamıyorum

1|0
    0|0
  • valla çok anı var :)

1- tuğgeneral ile muhattap olmak zorunda kalmıştım.. cem yılmazın dediği içeri doğru genleşme muhabbetini yaşadım bizzat :D

2- takım olarak biraz haylazdık ve bi elemana takımca güldük, kahkahalar ile :D sonra asteğmen bizi o soğukta, mıcırların üstünde süründürdü bölük binasına kadar.. 2 hafta acımıştı kolum kanadım... hakettik ama hahaha :D

1|0
    0|0
  • Acemi birliğinin son günü birisi tuvaletin kapısını kırmış kıran bulunamadığı için bütün bölük 350 kişi falan yediğimiz bir ton hakaretin ardından koğuşlara sokmadılar.Herkes dışarıda yatmak zorunda kaldıydı ama sadece bunlar değil daha çok var anlatacak.

1|0
    0|0
  • nizamiye nöbetim esnasında karakolda yetişen bir köpek yola fırladığı için arab açrptı,gece yarısı akşehire götürdü uzm çvş falan veteriner buldular ama kurtaramadılar gömüp geldiler bir yere.bir kaç gün sonra o köpeklere baakn arkadşaımız hastalandı gece yarısı ne nöbetci astsb ilgilnedi ne nöbetci amir ne bölük komutanı ilgilenmedi adamı acile götürmeyi bırakın doktora bile gitmesi için uğraşmadılar adam gizli sarsı varmış bizim yardımlarımızla(asker neyaparsa artık)zar zor zaptederek sakinleştirmeye çalışıtık...bol bol adamların çocuklarına süt yumurta taşıdık kadınlarına pet taşıdık(bunların parasını karakol komutanı askerin iaşe sinden kesiyordu)

0|0
    0|0
  • Askerlik anıları bitmez kolay değil 18 ayın geçiyor .

Acemi birliğinde iken verdiler kürekleri elimize yollardaki karları temizleyin dediler o sırada lapa lapa kar yağıyordu , temizlediğin yer 1 dk geçmeden gene kar doluyordu . :)

0|0
    0|0
  • Askerlik anılarına girmek istediğine emin misin?

Bir keresinde bütün bölük fırça yedik. Bir kaç tane maymun duşlarının duvarına gazete yapıştırıp kaldırmamışlar :D Artık gazete ne var siz tahmin edin :D

1|0
    0|0
  • komutanımızın şeyit olması

2|0
    0|0
  • kogusta sabahı gördüğüme dua ederdim çünkü altımdaki avukat bey'e jilet vurmuşlardı gece

1|0
    0|0
  • sıra yüzden tartışmıştım ilk gün ilk günden tokadı tedim burayı sivilmi sandın diye

1|0
    0|0
  • hic unutmuyorum bir gün istimadayiz 1 saat it gibi kosmusuz komutan siraya dizdi bizi aranizda e sinifi ehliyeti olanlar el kaldirsin bakiyim dedi olmayanlar bile el kaldirdi komutan: şu çuvalları el arabasıyla taşıyın bakıyım demesi üzerine ula icimden gül gül yarıldım o an dudaklarımı parçladım kahkaha atmamak için yoksa eli agirdi komutanin bir tokatla 3 adam devirmisti :))

0|0
    0|0
  • Beş parmak dağında t-40 bomba atar atışı yapıyoduk tam komutan bombayı benim silahın namlusuna takarken yere düşürdü :D ikimizinde suratı sap sarı oldu eğer patlasaydı paramparça olucaktık :D

1|0
    0|0
  • hava cok soguktu egitime cikmamak icin komutana gidip komutanim rahatsizim bugun egitime cikmasam revire gidebilirmiyim dedim adam kac yillik asker gozumden tanidi tabii tamam egitime cikma ama hava cok soguk revirlik biseyin yok mutfaga git sana bir is versinler disarda durma dedi gittim soylemez olayadim 50 kilo patatesi soydurttular insafsizlar 2 saatlik egitimden yirtacaz diye parmaklarimin yarisini kestim

1|1
    0|0
    • ahaha:))))))

patates konusund da tecrube edinmissindir:))

• 6nci hislerim gucludur oyle hissediyorum :)))

Kızlar Ne Diyor 2

• Acemi birliğinin son günleri ve ustalığa gidilecek yerler açıklanıyor.

Dengesiz bir aceminin teki makara yapmaya çalışıyor

-Mehmet falanca Şırnak

-Ahmet falanca Hakkari

-Erdi falanca Diyarbakır

Herkes üzüntüyle bu çocuğun espirilerine gülerken onun yeri açıklanıyor

-Mert falanca Hakkari yüksekova

Evet biraz trajikomık

1|0
    0|1
  • Erkeklerin askerlik anıları, kadınların doğum hikayeleri bitmez:)

1|1
    0|0
Yükleniyor...