"Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok" düşünceleriniz?

MEVLANA'nın bu sözü için neler düşünüyor sunuz?MEVLANA'nın bu sözü için neler düşünüyor sunuz?

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Nasrettin Hocanın Ye kürküm Ye hikayesi aklıma geldi şimdi.İyi bir kıyafet içinde saygın bir kişilik olabileceği gibi zayıf ahlaklı bir kişi de olabilir. Aynı şekilde kılıksız, kötü giyimli biri de göründüğünün tersine çok saygı değer birisi olabilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ınsanı ınsan yapan et kemık derı yada kıyafetler degıl ınsanı ozellıklerdır. akıl sevkat merhamet sevgı saygı onur edep vb. gıbı. ınsan bu ozellıklerını kabedınce ınsanlıktan hayvanlıga dogru bır gecıs yapar mevlana bu sozuyle bence bunu kastedmıstır

0|0
    0|1
  • Sözün bittiği fakat anlamların dolup taştığı nokta ~ Hayranım tek kelime ile.

0|0
    0|1
  • çok dogru bı laf ne ınsanlar var karakterı olmadıgıneden kendısıde yok gıbıdır yanı varlığıyla yokluğu aynıdıdr

0|0
    0|1
  • Katılıyorum..Görüntüler yanıltıcı olabilir.

0|0
    0|1
  • doğru söze ne denir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Eşege altın semer vursan eşek yine eşektir,tipine bakıpta adam sandıgın öküzdür,önemli olan yüreği ve beynidir,deger yargılarıdır,Çok dogru bir söz.

0|0
    0|1
  • Adamlık dış görünüşte değil diyor haklı e her zamanki gibi doğru olarak. Mevlana'nın sözünün üzerine ne denir ki ?

1|0
    0|1
    • sanal vaizlik yapana huriler esirin ardından görünüyor ama elletmiyorlarmış hocam:( kadınlar için de aynı şey geçerli mi hani bu dünyada erkeklerle çok konuşmamız yasak ya.

• Düşünecek daha güzel şeyler var.

1|1
    0|0
  • düşünmeye gerek yok fazla üzerinde neden dersen herkes çok beğenir bu sözü ama kimse de uygulamaz, uygulayamaz. insan doğası ve algısı buna müsaade etmiyor

0|0
    0|0
  • Hah, geldi gene.. :))

0|0
    0|1
  • güzel şeyler düşünüyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...