Neden sevdiğimiz kadar sevilmiyoruz?

Ben ona her fedakarlığı yaptım. Kız halimle gittim onun şehrine. Ben Bursa'da o Rize'de. Annemi hiçe saydım gittim yanına, ama değmezmiş, her gece ağlıyorum. Gözümden düşen her gözyaşının hesabını Rabbim ona soracak. Hayatımı mahvetti. Ben çok komik biriydim şimdi içten bile gülemiyorum, neden mi, çok sevdim çok ilgi gösterdim diye bıktı benden.

Nasıl kurtulacağım bu durumdan arkadaşlar? Allahtan başka sığınacak kimsem yok. Namaza başlamayı, Kuran okumayı düşünüyorum. Yoksa ben dayanamıyorum. Biliyorum isyan ediyorum, biliyorum Allahın gücüne gidiyor ama ben ne yaptım da bunları yaşıyorum.

Sevmek bu kadar berbat birşey mi arkadaslar? Keşke hiç ama hiç bu aşk duygusunu tatmasaydım :(

0|2
69|96

En İyi Erkek Görüşü

• Allah yardımcın olsun öncelikle arkadaşım, elimizden gelen birşey olsa keşke, ama hatayı nerde yaptığını sormuşsun ya, en büyük hatayı,seni dünyaya getiren, bakan,büyüten yetiştiren anneni hiçe saymak..en büyük hatan bu.şimdi ne kadar pişmansın, belki de annemi hiçe saymasaydım diyorsun, ama artık çok geç dimi ?

3|1
    0|0
    • Artık cok gec degıl. Derler ya hıcbırsey ıcın gec degıl dıye. ben annemın kıymetını bıldım.o bana yeter :)

• belkide anneni hiçe saydığın için Allah cezalandırıyordur..

• Evet olabılır :/

Erkekler Ne Diyor 95

• senin yaşadıklarını bende yaşadım gerçekten. O kadar fedakarlıklar yaptım ki,emek verdim. Dün ayrıldım sevgilimden. Nedeni kuzenine karşı beni korumaması, ilk defa olmuyor bu. Hepte haklıydım, 2 çift laf edip susturamamış. Ve benden dün baya uzun bı mesaj yazdı, duygusal. Sonra ortak arkadasımız var bitane, onla konusmus. kendı ıcınde bıtırmeye basladıgını hıssettım dedi bana.

Gerçekten ne yaparsak yapalım,yetmiyoruz. Ben çok sevdim,emek verdim. Ama değerim bilinmedi. Ailemi karşıma aldım ben onun için, o kuzenını benden ustun tuttu.

Gerçekten sessizim artık, o uzun mesajınada cevap vermedim. Esyalarımıda gonderecekmıs, gondersın bakalım. konusmuyorum zaten cevap bile atmıyorum. Bende namaz kılıyorum şu an, ve bırakmayacam birazda olsun ıcım rahatladı. 4.5 aylık bi ilişkimdi. ama çok seviyordum.

neyse bunları nıye yazdım blmıyorum, sadece kendimizi frenlemeliyiz. Olacagına varır herşey.

2|0
    0|0
    • Kaybetme ilişkini hemen belkı kız cok üzgündür neden toparlayıcı olmaya çalışmıyorsun ?

• benim olmam mı gerekiyordu? Kazanmaya çalışması lazım degılmı? Ben gurur felan tanımadım dün mesaj attım ve barıştık konusuyoruz şu an. ama içimde o burukluk kaldı. Yalnıs mı yaptım acaba diye.

• Herşey seçimlerle başlar yanlış seçimlerin sonuçları seçimi yapan kişiye aittir. Yani demek istediğim şu ki yaşadıkların yaşamakta oldukların ve yaşayacakların senin eserin doğruya doğru. Gidipte başkalarını suçlayıcı mesajları baz alıp düşüncelerini seçillendirmemelisin. Senin sevdiğin ilgi gösterdiğin biri seni sevmek ve seninle ilgilenmek zorunda da değil bunuda biliyor olmalısın.

Sevdiğin kadar seviliyorsun, hatta daha fazlasını doğru kişi olursa. Aslında herşey çok kolay aklı olan herkes mutlu olabilir. Şimdi sana sorsam ne kadar süredir tanıyordun bir ilişkiye başlamadan önce desem buna yıllardır diyebilecek misin? Yıllar boyunca tüm hal ve hareketleri gözlemleyebildin mi? Çok büyük ihtimal buna vereceğin yanıt hayır olacak gibime geliyor.

İnsanlar birbirlerini yeterince tanımadan ilişkiye başlıyorlar sadece basit gelip geçici bir hoşlantıyla ve birbirlerini tanıdıkça aslında karşılarındaki kişinni aradıkları kişi olmadığını anlıyorlar. Öte yandan şu da bir gerçek ki böyle farklı illerde sevgilisi olan kişiler bir ilişki yaşamıyor hiçbir şekilde.

2|0
    0|0
  • Kadın biraz naz yapmalı ve erkeğe kolay hamle olmadığınız gösterilmelidir. Erkeğinde çeşitli kişilik halleri olduğu unutulmamalıdır. Anne veya babanın kanımızdan bir parça olduğu göz ardı edilmeyerek onları sözü dinlenmelidir.En azından aile bireylerinin ilişkinize neden karşı çıktığı tam anlamıyla öğrenilmelidir.

Hakka dönerek kalbinizi huzura döndürme çabanızdan dolayı sizi kutlarım. Allah'a inancınızı asla kaybetmemeniz dileğiyle...

"Kocanız evlenmeden önce davranışları ne yöndeydi, şimdi ne yönde..?"

Tabi çok özel değilse!

1|0
    0|0
  • Yapma be gülüm değer mi_?Sıkma güzel canını hayat güzel insanlar güzel Allah yukarda biliyor.Takma bir daha yüzüne bile bakma o çocugun sil telefonunu irtibatını kes.Sen üzülme o üzülsün senin gibi birisini kaybettiği için.Seni çok iyi anlıyorum ama dünya zaten 3 günlük değer mi_?Elbet seni seven ve senin de onu sevebileceğin çok daha ii birisini karşına cıkacaktır bundan yüzde yüz eminim.Bana güven.Ayrıca her işte bir hayır vardır önceden buna pek inanmazdım ama şimdi yüzde yüz inanıyorum gerçekten öyle.Mesela çok istediğin bir şey olmuyor nie_?Bu Allah böyle istediği için değil Allah böyle olmasını istiyor ama niye_?Senin iyiliğin için.Emin ol bunda da bir hayır.Ne yapmalı peki_?Bak güzel kardeşim bu çocugu unutmak için kendini zorlama.Onunla derhal iletişimi kes.Sosyal ol kafanı dagıt.En iyi çözüm bu.Kafanı dagıtıcaksın dolaşcaksın çıkıp.Ha yok onu yapamam diyorsan evde de yapcak bir şeyler var otur kitap oku müzik dinle duygusal olmasın ayrıca resimleri filan varsa at çöpe seni üzmüş daha ağlıycak mısın.Tv izle bilgisayar oyunu oyna.Sıkma yeter ki sen o güzel canını namaza filan başlaman güzel devam et.Allah'a dua et ve bunlarında geçeceğini ve her işte bir hayır oldugunu bil.Ve asla isyan etme en önemlisi bu.Allah bazen bizi verdiği zorluklar karşısında imtihan eder.Sen de Allah'a layık bir kul ol ve şükret.Tamam mı kardeşim bir daha da o hayvan için üzülme sen cok degerlisin cünkü...Mutluluklar...

3|1
    0|0
  • Ne kadar seversen sev ; ama asla belli etme sevgini...

" Çünkü sevdiğin kişi, sevildiği kadar üzecektir seni "... (Nicanor Parra)

2|1
    0|0
  • İyi yaparsın sığınacak en iyi liman bencede yaptığın tercih

unutmaki kimsebaşkasına yaşatmadığıı yaşamadan diğer tarafa intikal etmeyecek hadistir bu gönlünü ferah tut.

budan sonraki hayatın için yaşa değmeyen biri için kendini karanlığa mahkum etme kardeşim

2|0
    0|0

• Birini sevmek ve bu sevginin sonucu olarak ilişki kurmak demek mutlu sona ulaşmak demek değildir. Bir ilişkinin yapı taşı iki kişinin bir araya gelmeyi tercih etmesidir. İlişki ancak iki kişinin bir araya gelmeyi tercih etmesiyle devam edebilir. Unutma ki onun yerinde sen de olabilirdin. Yani bırakıp giden veya daha az seven kişi de sen olabilirdin. Onun bir suçu yok sadece artık bir arada olmak istemiyor. Ne ağla ne sızla güçlü bir şekilde ayakta dur. Seninle birlikte olmayı tercih etmeyen biri için üzülmeye değmez. Aksine mutlu olman gerekir...

0|1
    0|0
  • Bir başka sevgiyle yanıp tutuşan kalp, asıl vazifesinden uzaklaşır ve ceza olarak da daimi bir sıkıntı içerisine girer. Ve bu, gerçek sevgilisine yöneleceği ana kadar da sürer.

Sevgi cehennemi bu dünyadadır. Ve mecazi aşktan kurtulamayan her fert orada ceza çekmeye mahkumdur. İnsan, kalbindeki muhabbeti gerçek sahibine yöneltene kadar da tekrar tekrar dirilip yanmaya devam edecektir bu cehennemde. Ne zaman ki gönlünden çıkarıp atar mecazi mahbubları, işte o zaman kurtulur sevgi cehenneminden. Çünkü bu cehennem kişiyi gerçek sevgiye ve gerçek sevgiliye hazırlamak içindir. Yani olgunlaşması için ham olan kalbi pişirir. Ve kıvamına erince artık yanması son bulur kalbin.

Sevilenler Allah için sevilince hem Allah aradaki sevgiyi kuvvetlendiriyor; hem de ebedileşiyor o sevgi ve o sevilen ve dahi seven… Allah için olmadıktan sonra, hem fanidir bir gün kaybolup gider ve geriye acılar bırakır; hem de Allah’ın gayretine dokunacağı için ayrıca bir cezaya maruz kalır insan…

2|1
    0|0
  • sevgi aşk güzel şeyler ama karşındakinde de aynı özeni görmelisin ki bu günümüzde imkansız kim çok ilgi gösterirse öbür tarafın bi tarafları tavan yapar vee sonuç malum birisi aşk acısından biçare diğeri umursamaz olup çıkar.

Aşkını ilahi aşka dökmen en mantıklısı karşılık beklemeden nedensiz seveceksin Rabbini her ibadetinde ona yaklaşacaksın böylece hayal kırıklığı hüzün olmayacak.Ki o zaman kalbinde Allah aşkı olan birisi karşına çıkması muhtemel ki bu kez birbirinize değil Allaha yönelir ona aşkınızı sürdürürseniz herşey mükemmel olacaktır garantisini de veriyorum.

Ama bunları bi çıkar için değil tamamen içinden geldiği için yapmalısın.Hergün düzenli şekilde.

Herneyse uzattım umarım bişeyler anlarsın

2|0
    0|0
    • Çok haklısın aslında Onun İçin degıl Allahı düşünerek ona yönelmek gerek...

• namaz kuran hani yok denmez tabi güzel bişi ve hani care olacaksa kuran okumak bunu sonra belirt okudum iyi geldi diye ve olmuyosa olmuyo sanırsam hayat bu bazen hiç istemedigin olur seversin belki hayatnda bir ilk dersn sonra öyle şeyler duyarsınki hayallerin yıkılır ve evet gercekten hiç aşkı tatmuş olmasak ama oluyo malesef umarım sende kurtulursun bu dertten sıkıntıdan...

1|0
    0|0
  • Ayrılık herkes için acı oluyor

Bu duyguyu tek sen yaşadın gibi düşünme

Her işte bir hayır vardır.

Namaz kılmayı düşünmen güzel.

Rabbine sığın.

Mutlu olmanı dilerim.

2|1
    1|0
  • sevmek güzeldir ama sevilmek sevmekten daha güzeldir yani ilgi alaka görmek göstermek kadar çekici degildir biri aşık iken digeri maşuk oluyor meşuk ise biraz umursamaz olur

link bunu okumanı isterim gelelim senin durumuna insan gerçekten bu konularda çekilmez bir acı çekebilir ama unutmamak gereken bir nokta var hayat her şeye ragmen devam ediyor ve sen bu yaşam biçiminde kendi yerini edinmiş durumdasın yani hayat kendi akışında iken sen bu hayatın hangi noktasındasın önemli olan bu sen sevdin sen üzüldün sen agladın sen kahrını çektin evet sen sevdin o sevmedi yada senden kaçtı bırak bundan o utansın sen degil bence hayatına kaldıgın yerden devam etmelisin nasıl olacagına karar vermişsin zaten evet allah'a sıgın çünkü acını dindirecek gönlünü ferahlatacak o bence emirsultana çık biraz huzur bulursun diye düşünüyorum yada topanede çık ara sıra kafanı dinle mezarda yatan insanlarında senin gibi dertleri vardı sıkıntıları vardı her türlü cefaları vardı ama şu an hiç bir sıkıntıları yok yaşamıyorlar onun için bence bu kadar üzülme degerini bilmeyen utanmalı bence

0|0
    0|0
  • Kız halimle gittim < buraya kadar okudum sürekli bi bahane bi bahane yeri gelincede erkekler kızlarla aynı haklara sahip olmalı diyorsunuz. Bügünde arkadaş sevgilisnden ayrılmış kız yazmış buna senden korktum ben bi kızım en doğal hakkım :. sinir oluyorum kendinizi haklı çıkarmanıza ya

1|1
    4|0
  • Allah kimseye altından kalkamayacağı bir yükü yüklemezmiş... Bu yazına karşı o kişiye bela okuyanlarıda kınıyorum... Oda ne yaparsa yapsın sonuçta bir insan evladı... bela okumak öyle kolay değil... doğru üzülmüşsün canın yanmış ama sende bela okuma o kişiye insan o kadar sevdiği o kadar aşık oldugu birisine nasıl olurda bela okur ? bende çok sevdiğimden ayrıldım canım yandı ama onu sevdiğim için sırf ona bela okumak yerine her zaman dua ettim benden sonraki hayatında mutlu olsun diye... bela okuma döner seni bulur...

0|0
    0|0
  • senin özrün kabahatinden büyük ulan , namaza bu darbeyi yemeden önce başlasaydın ya. herif bırakınca mı ibadete başlanır.hem sen boşver o kadar fedakarlık yapıpta bırakıldıysan zaten ilerisi olmaz bunun

1|1
    0|0
    • demek ki çok acı cekiyor neden bu şekılde kırıcı oluyorsunuz ki Zaten yeterli derecede üzgün belkide pişman Acı çeken biri başka şeylerde yapabılır gider içkiye verır kendını yada daha kötü yollara başvurabilir.Ama mühim olan Allah O hatırlamak isyan etmemek kaderine ...

• toz pembe konusma be arkadaş. ne demek istediğim acık

• Sevdiginizi sevdiginiz kadar Allah'i sevmezseniz Allah sevdginizi elinizden alir, cunku; dunyaya gelis gayemiz birilerinin pesinde kosmak degil Allahin pesinde kosmaktir..

Ikinci bi sebep ise mecazi asklar ilahi asklara bir basamaktir, goruldugu gibi o zamanlar namazi Allahi belki cok dusunmesen de simdi dusunmeye baslamissin namaza baslamayi dusunuyorsun; simdi bu bi lutuf mu senin icin ceza mi 3-5 sene sonra ancak anlayabilirsin..

3|0
    1|0
  • Sevilmek ister insan ancak kendinisinin sevdiği kişinin kendisini sevmesini ister. Sen şuan onu çok seviyorsun ama sana başkalarının sevgisini değil onun seni sevmesini istiyorsun. Belki seni çevrende birileri vardır senden hoşlandığını biliyorsun veya haberin yok ama bilsende bu senin için pek bir anlam ifade etmezdi. Senin için başkaları ne kadar önemsizse aşk konusunda o kişi içinde sen öylesin.

0|0
    0|0
  • ya kardeşim şansına ben senin yerine sövüyorum dert etme. bula bula adamın en az çıktığı memleketi bulmuşsun aşk için. rize li mi o sahis bilmiyorum ama can yoldaşım da çok çekti rize'li bi kızdan. tam kurtuldu yenisi dedi o da rizeli çıktı ne hikmetse. arkadaşım da bende trabzon'luyuz. şimdi bi kız yada bi erkek rize dedi mi 5 adım geri diye haykırıp harbi harbi geri çekiliyoruz. ne diyeyim biz kurtulduk çok şükür darısı senin başına.

1|0
    0|0
  • ALLAH'tan Yardım Dilemek En Doğrusu. KURAN'I Türkçe Anlamıyla Oku. Ve ALLAH'a Gönülden Dua Et. Ben Son 1 Haftadır ALLAH'a Çok İçten Bir Şekilde Dua Ediyorum. İnanmayacaksın Ama Hepsi Kabul Oldu. Ne Dua Ettiysem Kabul Oldu. Yani Mucizevi Bir Şekilde. Ben Hayret Ettim. Namaz Kılmıyorum Ama Sürekli Kuran Okuyorum. Ama Kuranı Sadece Türkçe Okuyorum. Anladığım Dilde. Ve Gerçekten Bana Yol Gösteriyor. Tavsiyem Şudur Ki Gerçek Dost Sadece ALLAH'tır.

1|2
    0|0
    • gerçektenmi kabul oldu mu? Ben de çok çok acı cekıyorum az önce namaz kıldım dua ettim Rabbim sabırlar versin ama dayanamıyorum kalbım paramparça..Sanki hiç geçmeyecekmiş gibi...

• off yaaaaa. içim yandı yemin ediyorum. öyle bi içim yandı kiii. keşke sana yardım edebilsem valla. allah öyle insanları kahretsin. banada öyleleri denk geldi valla. sevmekten gülmekten soğutuyorlar insanı. offf beee. içim pis yandı valla. allah yardımcın olsun canım benimmmm. sen güçlü ol yinede. ayrıca bana mesaj at sohbet edelim yav :)

0|0
    0|0
  • arkadaşım sen çok ilgili davranarak kendini basit göstermişsin ve salağınn totosunu kaldırmışsın oda kendini bişey zannetmiş sürekli hatırlayıp aklına getirirsen kafayı yersin aklına getirme unut sosyal faliyetlerde bulun arkadaşlarınla gez dolaş farklı kişiler tanı ve asla kimseye haddinden fazla değer verme ukala ol havalı ol bırak ukala desinler hiiç değilsekıymete binersin

üzme artık kendini boşuna benimde hiç kız arkadaşım yok mesela pek dikkat çekmeyi beceremem kızların bi ara baya takmıştım sonra dedim ne takıyosun ya onlar kaybeder boşver eğilip büzülme birgün mutlaka oda olur yeterki ben basit görünmeyeyim sende öyle yap basit görrünme kimseye ...=))

1|0
    0|0
    • çok güzel yorumlamışsın gerçekten böyle oluyo ne kadar seversen kalkıyo biyerleri

• Aynen bayağı kalkmış.

• güzel yazdın çok haklısın ben cok alçakgönüllüyüm kızıyorum kendıme güleryüzlü oldugum ıcın havalı olmayı hıc beceremıyorum ...

• Vaybe hemde rizeliymiş yazıklar olsun hemşerime nadirde olsa var işte sana tavsiyem unutmaya çalış desemde zor sanırım o yüzden devamlı bişeylerle ilgilen fotoğrafçılık vs yap hem zevklide bir iş tavsıye ederım Allah yardımcın olsun ne diyim bursadan rizeye helal olsun valla..

0|0
    0|0
  • tek cümle insan sevmediği kadar sevilir dene ve gör

1|0
    0|0
  • Eglenmeye Calıs Ve Namaz Kıl Kuran I Kerım Oku Senı sakınlestırırler

1|0
    0|0
  • Sevdiğimiz kadar sevilmiyorsak, sevildiğimiz kadar sevmeyi öğrenmeliyiz

3|1
    0|0
  • Bir gençlik hatası yapmışsın,bunu ceremesini çekeceksin. ama seni sevmeyen biri için kendini helak etmeye değmez.er geç acın hafifleyecek hatta belki unutacan,hatta başkasına olacan..bir dahada böyle aptallık edip,erkek peşinde koşmazsın umarım.. sonucunu öğrendin işte..

0|0
    0|0
  • Seni sevmeyen biri için kendini helak etmeye değmez..demekki seni haketmiyor.biran önce kendini toparlamaya bak.

2|0
    0|1
  • değer vermiyceksin ki sevilesin işte o zaman el üzerinde tutulursun kıymete binersin

1|1
    0|0
  • Başka bişey yaptıysa bilmiyorum ama kimseyi senin sevdiğin kadar seni sevmiyor diye suçlayamazsın sevgi içten gelen bişeydir zorla olacak bişey değildir.Olmayınca olmaz

0|0
    0|0
  • taraflardan birisi elbet daha fazla sevecektir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    65

Kızlar Ne Diyor 69

• Öncelikle kimse için aileni hele ki anneni karşına almıycaksın değmiyo çok pişman olursun.Eğer bi insanı seviyosan onun düşünceleri önemli olmuyo bizim için sadece mutlu olsun diyoruz ve herşeyi tüm fedakarlıkları yapıp onları alıştırıyoruz ve malesef karşılığını alamıyoruz sonradan anlıyoruz yaptığımız hatalarıda geç oluyo işte.Sana tavsiyem senin yaşam enerjini çalan o çocuktan kurtulman ve hayatına bakman.Kurtulduğun andan itibaren düşünme onu oyalan gez toz aklına bile gelmesin sonra zaten kendine geliceksin.Ama kesinlikle irtibatı kes.

1|0
    1|1
  • Allah asla tasiyamayacagin yuk vermerz bu biirr...

Ikincisi asla ama asla aileni karsina alma. Dusmez kalkmaz bi Allah. Ya yolda basina bisi gelseydi? O mu gelecekti yanina, ailen mi? Oyle bir durum olsa ailenin yuzune nasil bakarsin. Yolda ölebilebilirsin.. ya ailene kirgin gitsen obur tarafa?

Ucuncu ise keske ask duygusunu tatmasaydim deme, hayatin tadini cikarmaya bak.. onsuzda mutlu olabilirsin. Arkadaslarinla, sevdigin muzgi dinlerken, yemek yerken, alisveris yaparken.. hayattan keyif almaya bak.

Asla deger yargilarini kaybetme

0|0
    1|1
    • Güzel yazdın ama insan deniyor her yolu deniyor ama olmuyor tek yol Allah a el açıp dua etmektir inan bana bir tek orda huzur var...

• Sen doğru olanı yapmışın ama karşındaki yalnış yapmış sonuçta dediğin bir söz var ki ; her gözyaşımın hesabını rabbim ona soracak meraketme gün gelir derman döner sonuçta sen sevmişin değer vermişin sevdiğimiz insnalar uğruna kimseyi gözümüz görmüyor ama karşımızdakiler yapamıyor dürüstlük olamıyorlar hatta verdiğimiz bu değeri fedakarlıkları ne kadar üzülsekte tekrar sevdiğimiz zaman yine aynısını yapıyoruz bizim yapımız bu kimseyi kıramıyoruz değer veriyoruz fedakarlıklar gösteriyoruz tek sebep mutlu olmak ama işte olmuyor sevmek berbat birşey değildirde adamını bulmak çok zor şans ve kısmet meselesi kimi insanlar var dünya yuvarlaktır ne kadar erkeklerde şikayetçi olsakta onların başınada gelebiyor böyle şeyler oda sevgidiği kızdan darbe alıyor insanlık karakter meselesi ya kız erkek farketmez aslında hiç

O insan bıkmamış şımarmış elbetde senin değerini birgün anlar geç olur ozamanda sana attığı kazık başkası atar elbetde yüce rabbimiz hesap sorar bir tokat olarak ona geri döner allah herkesin hakkında hayırlısı nasip etsin. kötülük yapmaya çalışan üzen insalarada insanlarada allah akıl fikir versin versin insan olmayı öğretsin seninde elbetde bu fedekarlıkların sonucu olur muhakkak üzülme...

0|0
    0|0
  • namaza neden başlıycan kuranı neden öğrencen allah seni daha çok sevsin de onunla ilgili duaların kabul olsun diyemi mi ? hiç gerek yok bu yalakalığa öğreneceksen onun rızası için öğren

daha çok gençsin kimler çıkacak karşına hemen pes etme,herşeye ondan önce nasılsan öye başla bu dünyada o yok sadece evet bilirim bu duyguyu çoğumuz biliriz hatta ama hayat devam ediyor onsuz bile,sıkma canını bana zamanında edilen tavsiyeleri şimdide ben sana söylüyorum işe gir ,okula git,kursa git,sosyalleş ,gururlu ol peşinden koşma onun

0|0
    0|0
  • canim benim.. her kizin kaderi bu sanirim...

bende bugün terk edildim...

nisanlandim... nikahimiz olacakti... cok ilgiden bunalmis... önce zamana birakalim diye oyaladi.. bugün en sonunda sogudum senden biktim senden diyip bitirdi... gözlerim yaniyo aglamaktan.. seni okadar cok iy anliyorum ki... ama bu tarafta olmasada öbür tarafta elbet sorulacak bu masum göz yaslarimizin hesabi.

allahina sigin tabiki.. baska kimsemiz... herkes unut..bosver diyip geciyo.. ama kolay deigl.. bunu bi tek sen ve bida allah biliyo..

ben namazimi kiliyorum cok sükür... ve her secdeye indigimde o kadar huzur doluyorum ki anlatamam... cok güzel bi duygu.. terapi gibi..

allah sanada en kisa zamanda baslamayi nasip etsin...

isyan etme sakin... haline sükret... ask acisida neymis.. allah baska aci tattirmasin bizlere.

0|1
    1|2
    • Nişanlı olan kadınlar çok değişiyor ve çok çekilmez oluyor ondan olabilir mi? Gerçek yüzlerini gizleyemiyorlar, maskelerini düşürüyorlar. Hiçbirşey durduk yere olmuyor. Üzücü elbette.

• Ne kadar güzel yazdıın canım Allah namazlarını kabul etsin bu gün senın ıcın de zor olmalı bende öyleyım Çok acı çekiyorum ama insallah gececek :(

• Breakthrough: ben hic bi zaman degismedim.. ayni sevdim.. ayni ilgiyi gösterdim.. ama iste sevgiyi aski bilmeyen adama sevgiyi aski ögretmeye calistim... buda elbet beni cekilmez yapti.

zehirlikalp:

amin cnaim benim.. allah herkesin namazini kabul eder insallah..

cok zor günler geciriyorum.. ama hersy olacagina variyor..

bi gün gelecek acilarimiz hafiflicek.. bi bakmisin yok olacak..

allah hepimize sabir versin

• işin zor umarım en kısa zamanda atlatırsın :/

1|2
    1|1
  • biz bayanlar sevgimizi icimizde tutamiyok sevgilimiz yanimizdayken sürekli onu öpmek ona dokunmak istiyoruz sunu yapa biliriz sevgilimiz evine gittiginde onu arayan biz olmuyalim sabirli olalim o arasin o özlesin gelsin acaba ne isler ceviriyor diyip takip etmek icin arayinca o erkegi kaybediyok önemli olan gönlü sende olmasi gerisi bos isigi kapa bir erkegin koynuna hangi kadini koyarsan onla sevisir cok aci cekmeye deyecek bir cins degil erkek

1|0
    2|1
  • bukadar üzülme .kimse için üzülmeye değmez.hayata bi defa geliyorsun güzel şeyler gibi hatalarında olacak bunları dert olarak görme tecrübe olarak gör.herkes sonuçta iyi kötü bişeyler yaşıyor sende yaşadım bitti demelisin.düşün ve bundan sonraki uzun yılların için kendine ders çıkar

0|0
    0|0
  • sevmek kadar boktan birşey yok bende çok sevdim birini tabiri cayizse köpek gibi ama bigün başkasıyla beraber olup benden ayrıldı o anda bende senin gibi dine sığınıp dualar ettim işe yarıyomu bilemiyecem ama piskolojik olarak rahatlıyosun ben daha dualarımın karşılığını almadım hatta dua ettikçe öbür kızı daha çok sevmeye başladı ve bir seneyi geçiyor ayrılığımız ben halen salak gibi bir umut gelir diye bekliyorum ama son zamanlarda tamamen umudum kalmadı kendi yolumu çizmeye çalışacam ... çok uzattım biliyorum yani sana söylemek istediğim gittiyse zorlama bırak gitsin giden geri gelmiyor ben bunu yaşadım ve anladım allah inşallah sabrını verir sana ...

0|0
    0|0
  • Evet en doğrusunu yaparsın rabbine sığın dua et allahım al kalbimden bu aşk illetini diye emin ol işe yarıyor. hakkında her zaman hayırlısını iste

0|0
    0|0
  • hiç bi zaman bi ilişki de kimse kimseyi eşit sevmez illaki bi taraf daha çok sever genel de o kızlar olur

1|0
    1|1
  • şu anda ne desem de içinin açısını geçirmiyecek biliyorum... ama bu sorunu zamnla aşarsın inan bana...namaz ve kurana başla bi de sana tavsiyem kimseye gereğinden ve kendinden çok değer verme... aklıma gelmişken psikolojik bi destek de alabilirsin :)

1|0
    1|1
  • Aşk acısı zordur bilirim.Ama inan geçiyor.Daha beter olan insanlar var.Allah başka dertler vermesin.

0|1
    1|1
  • Fazla ilgiden soğuyan insanları bir türlü anlamıyorum. İlgi göstermesen sevmiyor, soğuk derler. İlgi görüncede sıkılır kendileri soğurlar.. Senin gibi seven çıkmayacak onu. İçten içe ilgisiz kalacak çünkü senin ilgine alıştı bir kere. Seni geri isteyecek belkide ama burada senin tavrın çok önemli bu defa sen onu istemeyeceksin canım benim.. Sen güçlü bir kızsın hiç kimse için gülücüklerinden vazgeçmemelisin bu kadar aciz değilsin. O seni yıkıp geçemez. Evet canını yakar ama en sonunda onunda canı yanar seni biraz sevdiyse. Bende çok yeni oldu ayrıldım sevgilimden aşk acısı çekiyorum yani anlarım derdinden. Ama asla onsuz yaşayamam demiyorum yaşarım hatta daha mutlu olurum. Sen ona ilgi gösterdin ama ondan gerekli karşılığı alamadın evet. Ama başka birisi sana onun veremediği sevgiyi verebilir. Nefes alıyorsak umut vardır mutlu olmak için değil mi? Sadece kimse için acı çekmeyecek kadar güçlü olduğunun farkına var zamanla acında dinecektir.

0|0
    1|1
  • mantıklı olanıdır. hani sevdiğin kadar sevilirsen saçma olur aslında. sevgi dediğin zaten biraz saçma. durduk yere birini seviyorsun. amaç yok, araç yok, sebep yok. öyle seviyorsun. üstüne bir de seni seven insanlar var. onlar da neden sevdiği konusunda emin değil bence. canı sıkılan biri uydurmuş gibi. bütün bu yorucu sevme sevilme olayları arasında bir de sevdiğin kadar sevilmeyi veya sevildiğin kadar sevmeyi düşünmek enteresan. aynı seviyeyi yakalamak çok küçük bir ihtimal. 'kadar' ne bi kere? neye göre belirleniyor ne kadar sevildiği? kafalar karışık.

0|0
    1|1
  • Kendini hiçe sayarsan olacağı bu işte.Bu durumdan bir ders çıkarman gerekir.İsyan etmen değil.

0|0
    0|0
    • sorun kizin kendini hice saymasi degil, erkegin de kendini hice saymamasi.

• Şu dünyada hiç değişmemiş ve hiç değişmeyecek olan temel bir kural var ise, o da ; "Birisinin, diğerinden daima daha az sevdiğidir.."

Bu böyle olmasa, aşk var olmaz zaten.

0|1
    0|0
  • tatlım allah yardımcı olsun.. bence değmeyeceğini şmdi görmen iyi olmuş.. bliyorum zor ama dayanmak zorundasın.. bi yerde okumuştum.. bi kul diğer kulu Allah'tan çok severse Allah onu ona nasip etmezmiş.. madem niyetin var namazına başla bak gör rahatlıcaksın

0|0
    1|1
  • seversin dünyayı doludizgin

ama o bunun farkında değildir

ayrılmak istemezsin dünyadan

ama o senden ayrılacak

yani sen elmayı seviyorsun diye

elmanın da seni sevmesi şart mı?

yani tahiri zühre sevmeseydi artık

yahut hiç sevmeseydi

tahir ne kaybederdi tahirliğinden?

tahir olmak da ayıp değil zühre olmak da

hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.

2|0
    1|1
  • link Şunu izlermisin kardeşim... Bak ne güzellikler var Rabbim herşeyi düşünerek bizi imtihan ediyor...

0|1
    0|0
  • Bende erkeklerden asla aşk sevgi denen şeyi beklememyi öğrendim.Aileni asla bırakma herkes gitse onlar yanında kalır bi senin elin pçi için değmez inan.Bi daha da tecrübe olmuştur sana bi erkeğe bağlanmamayı ve sevgi diye bişeyin onların kitabında yazmadığını öğrenmiş olmuşsun

0|0
    1|2
  • Sanki biraz bana benziyor durumun inan bazen bir an için ömrümü bile veririm diyorum gerçekten sadece bir an için ama... Bak canım kendine gel ve seni seven aileni düşün bunun ilerisi depresyon ve daha kötüleri olur allah korusun intihara bile sürüklenirsin,müslümanların tek tutunacağı dal allah ona sığın ve güven inan her şey daha iyi olacak...demek biz aşkı tadamıycaz allah başka şeylerin yokluğunu hissettirmesin.

0|0
    0|0
  • Aşkın diğer adı acıdır bence.Aşık olup acı çekmeyene inanmam.Aşık olan hiçkimsenin de aynı şekilde karşılık gördüğünü yada değerinin bilindiğini görmedim.Deveyi diken diye başlayan atasözümüz bu durumu yeterince açıklıyor.Allah yardımcın olsun.Düşündüğün doğru.İbadetle ve Allah'a yönelerek herşeyin üstesinden geliceksin.Sabret.

0|0
    1|0
  • vallaaa bende cok ayagına gıttımmmm ağladım sarıldım ama o naptııııı benııııımle resmen dalga gectı dun gecede cok agladımmmm askk oldum resmen senı oakdar ıyı anlıyorumkiii

1|0
    1|2
  • biz her fedakarlığı yaparız değil elimizden geleni ayağımızdan geleni de yapıp biz gideriz yanına senin yaptığın gibi ama sonuç hep hüsran hep. seni çok iyi anlıyorum

0|0
    0|0
  • En güzelide ne biliyormusun. Namaza baslamayi, Kuran okumayi düsünüyorum demissin, deme basla hemen. Carenin onda oldugunun farkindasin.

Namaz herseyin ilacidir. ;)

0|0
    0|0
  • ögrenıyorsun işte ınsanları anlıyorsun bu sekılde sana ders olmus.baskasına kendınden fazla deger vermemeyı ogrenmıs oldun sana eksiden çok artısı olmuş bu ilişki.namaz kılıp Allah a dua etmen ona sıgınma güzel bunu sürekli yap bırakma ısyanda etme sakın, atlatacaksın

0|0
    0|0
  • bence aklına ne geliyorsa onları yapmalısın ibadet konusunda çünkü gerçekten allah kulunu geri çevirmez . ayrıca bi erkek cidden ona verilen değeri anlamıyorsa yada işine gelmiyorsa durum bu

0|0
    0|0
  • Kamilleri mecnun sanıp güveniyoruz, hep ondan oluyor böyle.

3|0
    1|1
  • evden mi kactın

0|1
    1|1
  • Kızlar Devam
    39
Yükleniyor...