Osmanlı dizilerinin Osmanlıyı yansıttığını düşünüyor musunuz?

günümüzde bir takım osmanlıyı anlatan diziler ve filmler yer almakta,peki bu dizilerin osmanlıyı gerçekten yansıttığını düşünüyormusunuz,yoksa tam aksinimi düşünüyorsunuz,ben kendi görüşümü söyleyeyim,bu resmen şimdiki nesilin osmanlıyı yanlış tanıması için yapılmış bir beyin yıkama oyunudur,şimdiki neslin ejladını dizilerdeki gibi zannedip onların yolundan gitmesini sağlamaz asıl amaç,ve bu dizilerin finansal kaynağınıda osmanlı karşıtlarının yani dış güçlerin sağladığını tahmin ediyorum,nasılki adnan oktar yani harun yahya kimliği adı altında israil ajanı ve onlara hizmet ediyorsa bunlarında kimlere hizmet ettiği ap açık belli

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle yansıtmıyor tabiki bunu kabul eden kendine sövmüş olur zaten

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir zamanlar osmanlı kıyam dizisi kışın izliyordum. gerçeği yansıtıyordu bu sene izlemedim.

hala aynı formattamı bilemiyorum

0|1
    0|0
    • ya sanki bu osmanlı dinsizmiş ,işi gücü karıyla kızlaymış saraylarda keyfi sefa sürmüş gibi lansetmeleri çok gücüme gidiyor

• "Ecdadımız" diyorsun ama Türkiye'de Osmanlı Sarayı ile akraba olan kişiler çok çok az. Bunu öğrenmeniz lazım önce. Osmanlı Sarayı zaten Türklerin giremediği bir yerdi, Avrupa'dan kaçırılıp getirilmiş devşirmelerle doluydu. Sadrazamlar, vezirler, yüksek yerlere gelenlerin hiçbirisi Türk köylüsünden değildi. Mimar Sinan bizim köylümüz değildi, Arnavut'tu

Sanki gerçekte harem diye bir şey yokmuş gibi davranmak yersiz. Muhteşem Yüzyıl'a kızabilirsin, harem dışında hiç mi bir şey olmuyordu diyebilirsin. O zaman hak verirdim. Böyle "ecdadımız böyle değildi, hareme girmez, içki içmez tütün içmez" dersen masal anlatmış olursun. Padişahlar hacca bile gitmemiş. Dinsiz değillerdi ama dinle de çok alakalı değillerdi

İsrail ajanı da değilim

0|0
    0|0
  • Yansıtmıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...