Ilk gördüğünüzdeki düşüncelerinizi yazar mısınız?

Ilk gördüğünüzdeki düşüncelerinizi yazar mısınız?

link tık tık..

Size ne çağrıştıyo ya da gördüğünüz de ilk ne dediniz? ne hissettiniz..

0|0
14|23

En İyi Erkek Görüşü

• vermiş olduğu yanlış kararın bedelini ödemeye mahkum gelecek olanı kabul eden ve sonuçlarına razı bi duruşu anımsatıyor bana. doğa yani hayat belirli döngüler dahilinde sürdürür devamlılığını. yüce yaradan yarattigi her canlıya cansıza bu döngüde yer vermiş ve bu döngüden kimini aklı kimini sezgi kimini de iç güdüleri ile haberdar etmiştir. tıpkı bu kuşları yaratılış özelliklerinden dolayı göç etmek yada yuva yapmak zorunda olduklarını onlara bildirdiği gibi. bu kuş göç etmesi gereken mevsimde etmemiş yada yuva yapmak için gerekli zamanı ve çabayı harcamamış ve tabiri caizse ortada kalmış doğa karşısında ki çaresizliğini bildiği için gözlerini hayata yummuş ve gelecek olana razı bi duruşla beklemektedir bence.

biz insanlarda bundan farklı bi tablo çizmiyoruz aslında. hayat acımasız deyip ağlıyor dert yanıyoruz bir çoğumuz. biri yaratan yüce Allah bizlere uymamız gereken belirli kurallar çizgiler koymuş ve akıl ile mantığı lütfetmiştir. biz insan oğlu hayatımızın büyük bi çoğunluğunda o çizgileri ve kuralları hiçe saymış keyfe keder yaşayip üstüne üstlük nizama uymaya çalışanları hor görerek bu kuşun göç ederken arkalarından bakip sabit duruşundan ve sonuna mecbur kalışından farkımız yok aslında.

haram yeme demiş bizi yaradan ah alma kul hakkı yeme zina etme çalma öldürme namusa dil uzatma ve benzeri bir sürü kural.

haram yiyor insan burnundan çıkınca ağlıyor. zina ediyor zina edeni almam diyor

hak yiyor hakkı yenilince isyanlara bağlıyor

devletten milletten insandan caliyor bedelini önderken ağlıyor. bu örnekleri çoğaltmak mümkün fazlasıyla.

burdan çıkacak tablo iki kelime ile; hayata ne verirsen onu bi şekilde geri alırsın. kimse fazlasını yada eksiğini almanız için uğraşmaz. dengeler bizi yaratan tarafından belirtilmiş terazi kurulmuştur.

ya düzene uyar olman gereken yerde olur yada bu kuş gibi uyman gereken düzeni hiçe sayar karşılığı olana boyun eğip razı olursun.

2|0
    1|0
    • soruya verilen cevaptan çok fikirlerinizi ve düşüncelerinizi çok beğendim..

Teşekkür ederim Bu kadar güzel bir yorum için..

• rica ederim benim için büyük bi keyfti. bu tarz siteleri en çok bu yüzden seviyorum zaten...

Erkekler Ne Diyor 22

• Manevi bir acıya dayanmaya çalışmak

2|1
    0|0
  • link açmadı

1|0
    0|0
  • Yalnızlıgına ragmen ona verilmiş özelliklerle, hayata karşı, dahada bir çok şeye olabilir. Savaşan direnen birey

1|0
    0|0
  • kafasındaki her ne ise onu başaracak bu kuş..

2|0
    0|0
  • Üşüdüğü için kafasını kapamış.Çok kafam ıslanmasın diye.Ayrıca bedenini yakınlaştırmış,donmamaya çalışıyor.

1|0
    0|0
  • yalnız ve üşümüş... ve bundan bıkkın bir duruş

1|0
    0|0
  • Güzel günler için sabırla mücadele eden bir AZİM.

2|0
    0|0
  • Yalnızlık gördüm

2|0
    0|0
  • üşümüş bır kuş

1|0
    0|0
  • kendimi gördüm...

2|0
    0|0
  • Vahşi kar taneleri bir kuşu öldürmeye çalışıyor

1|0
    0|0
  • doğanın zorluklarıyla çarpışan bir ruh.

1|0
    0|0
  • oyyy benim kucukluk halim simdi buyudum kartal oldum

2|0
    1|0
  • bilmek , hem gerçeği ,hem en basit korunma şeklini

1|0
    1|0
  • her şeye rağmen ayakta kalmak

1|0
    0|0

• intihar ediyor veya çaresiz

1|0
    0|0
  • Hayatla mücadele...

1|0
    0|0
  • dayanıklı ve isyankar

1|0
    0|0
  • Karnım açıktı,

1|0
    1|4
  • bir şans daha istiyor gibi... ve çok pişman

0|0
    0|0
  • yalnızlık ve çaresizlik.

1|0
    0|0
  • İlk aklıma gelen PS ile üzerinde oynandığı oldu. Yağmur çizgileri fazla muntazam. Ben de böyle kareler çekmiştim PS ile düzenlemeden bu görüntüyü elde edemezsin.

Bunun haricinde, denge geldi aklıma. Yağmur vuruyor ama vücudunun ve tutunduğu yerin arasındaki ağırlık merkezi çok farklı. Güzel.

Öyle tek başına zorluklara karşı gelmek, yalnızlık, savunmasızlık hissi şu bu falan gelmedi hiç.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Boynu bükük küheylan:((

1|0
    1|0
  • Aklıma direk yalnızlık geldi.. Yalnız olmasına rağmen ayakta kalmaya çalışmak..

1|0
    0|0
  • Minicik bir kuşun hayata karşı mücadelesi.

1|0
    0|0
  • Başı eğik kendi dimdik bir kuş..

2|0
    1|0
  • şu şarkı geldi aklıma direk link

1|0
    0|0
  • küçücük bedenlere taşıyabileceğinden fazla yükler bindirir bu hayat...

2|0
    1|0
  • yalnızlıkkkkk...

1|0
    0|0
  • YALNIZLIK VE ÇARESİZLİK.

1|0
    0|0
  • yalnızlık çaresizlik

1|0
    0|0
  • aynı ben şu anki halim

1|0
    0|0
  • batsın bu dünya.

1|0
    0|0
  • Mücadele edio bence. Saklanmak yerine onnde duruo.

1|0
    0|0
  • acıdım kuşa...

1|0
    0|0
  • Yorgun...

1|0
    0|1
Yükleniyor...