Yurtdışındaki vatandaşların oy vermesi ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyim?

Öncelikle kimse darılmasın gücenmesin ama size de saçma gelmiyor mu arkadaşlar bu yurt dışında yaşayanların oy vermeleri hani demiyorum ki onlar bu ülkeyi sevmiyor etmiyor diye ama bu ülkede yaşayan bizleriz derdini, çilesini, aşkını çeken bizleriz adam daha Türkçe bilmiyor yılda senede bir geliyor yani bu size de garip gelmiyor mu ?

Yani şöyle olsa mesela en az 6 ay ülke sınırları içerisinde kalmış olan vatandaşlar oy verse bunu anlarım diğer türlüsü çok saçma bence ...

Peki bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? ? ?

0|0
7|1

En İyi Kız Görüşü

• ben açıkcası normal bulmuyorum.burdaki bir meseleden onlar çok fazla etkilenmiyor . ama biz belkide onlarn bilinçsizce kullancağı bir oy yüzünden sıkıntı çekeceğiz. durumu bilen bizleriz içinde yaşayan da bizleriz . bence ikamet ettikleri süre ile değerlendirilmeli .ben yaşlardabir arkadaşım var yurt dışından oy kullanan . geçen yıl X partsine oy verdi .verme sebebi adamın Avrupa da popüler olmasıymış . yani demem o ki burda yaşamayan buranın çilesini bilmez

1|1
    2|0
    • Televizyon var, bu ülkede olan biteni bilmek için burda yaşamak gerekmez. Aşk bölümünü soranın sorusu için yazdım.

• hiç bişey yaşamak kadar etkili olamaz ki en basiti dibimizdeki suriye karıştı .neden karıştı neler oldu gazetelerden okumakla içinde yaşamak bir mi ? gazete tv ile olacak iş değil

• Hehh bunu anlatamıyorsun işte ...

Kızlar Ne Diyor 6

• Oy kullanabilirler bence..Nihayetinde onlarda gündemi takip edip, bilgi sahibi olabilirler..Kendilerine göre olan doğruya göre oy verebilirler.Sakınca görmüyorum.

2|0
    2|1
    • Tv' de yada internette gördükleriyle yetinen insanların oy vermeleri saçma bence ...

Ayrıca yazının tamamını okursanız benim oy vermesinler falan dediğim yok ...

• Çirkefin böylesi :)))))

• Çirkef diye sana derler pigmecan :))

• 1) Türkçesi iyi olanlar da var.

2) Gurbet senin için başka şehirden diğerine geçmek gibi olabilir. Ama onların duyduğu aşkın zerresini duymuyorsundur belki. Ki şuan hiç yurt dışına çıkmamış insanların %75 i sistemin iyi olduğunu söylüyor.

3) Türk olduğu sürece herkesin oy vermeye hakkı vardır.

0|0
    2|1
    • Öncelikle genelleme yapmadığımı belirtmek isterim yani yazıyı iyi oku bence :))

Ben mi git dedim arkadaşım ? Ben mi gurbette yaşa dedim ? Çok seviyorsa gelsin yaşasın bu ülke hepimize yeter yok imkanlar iyi gelmek istemiyorum diyorsa o zaman oy vermesin ... Ayrıca bir çoğunun bu ülkeyi ne kadar sevdikleri ortada yalan söylemeyelim şimdi ...

Ben oy vermesin demiyorum sadece belli süre zarflarında gelsinler yaşasınlar diyorum öyle oy ver ama gitme, görme bir hayrın dokunmasın oh valla ...

• He o zaman özelime yaz seni engelleyeyim ben mümkünse...Senin gibi çirkeflerin yorumların ihtiyacım yok..Bileydim böyle çirkef olduğunu print screen yapardım.

• Çirkef diye sana derler pigmecan :))

• Sacma değilll..oy veremiceksek o zaman bizim erkeklere verilen bedelli askerlik mecburiyetide kaldirilsin..

Belirtmek isterimki ben oyumu kullanmam ama kullanmak isteyenler vardir belki

0|0
    0|0
  • bunuda büyütmeyelim türkse gelir oyunu verir gider.

0|0
    2|1
    • Hayır ben oy vermesin demiyorum benim söylemeye çalıştığım şey bu ülkede yaşamadan etmeden oy vermelerinin saçmalığı ...

Gelsinler belli bir süre yaşasınlar o zaman . . .

• Orasida oyle ama tam olarak vatandaslikdan cikilmadigi icin kanun geregince kullanacaklar :)

• Ben kullanmasın demiyorum kullansın ama gelsin sistemin içinde de bulunsun 6 ay kalsın burada baksın tanısın ...

• He çıktı bile pejmurdeadam :D:D hahahha...Hadi bakalım mathesis de engelledi seni.şimdi toz olup gidebilirsin.

1|0
    0|0
  • Adamsan milleti engelleme ve yorumlara açık ol bu bir, ikincisi sen nerede yaşıyorsun?

1|0
    1|0
    • Kimseyi engellediğim yok doğru düzgün konuş benimle ... Hataylıyım ben sen ?

• Hıı öyledir qetto

• Çıktı bile salak :D

Erkekler Ne Diyor 1

• Bir de şöyle düşün onların da bu ülkede akrabaları,eşi dostu var belki şimdi çalışmak için yurtdışındalar ama ileri de belki emekli olduktan sonra ya da gelecek planları ne ise ona göre türkiye'ye gelecekler v.s yani kısacası bu ülkenin geleceği onları da ilgilendiriyor o yüzden oy vermelerinde hiçbir sakınca görmüyorum haklarıdır ayrıyeten tüm avrupa ülkelerinde veriyorlar zaten ve bizim gibi kalkıp gümrük kapılarına kadar gelmelerine de gerek yok ikamet ettikleri ülkelerin konsolosluklarında veriyorlar ama nedense çok da basit olmasına rağmen yıllardır biz de bu sağlanmadı yeni düzenleme ile gelecek seçimlerde bizde de aynısı olacakmış galiba

0|0
    0|0
Yükleniyor...