Karın kasının hızlı gelişmesi için ne yapmalıyım?

tatile kadar 1 ay Zaman'ım var, haftada 3 gün salına gidiyorum amacım biraz karın kası çıkarmak. zayıf biriyim. sorum Gelişimi hızlandırmak için spor dışında ne yapmalı, ne yemeliyim? yardımcı olursanız Sevinirim. ☺️

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Karın kası antrenmanını her gün yapabilirsin. Ama unutma bu sadece karın kasları için geçerli diğer kas grupları için uygulama bunu. Bide daha belirgin olsun istiyosan yan karın da çalışmalısın.

0|0
    0|0
    • her gün fazla olmaz mi ya, yani kas yıkımı olmaz mi?

• karın kası da diğer kaslar gibidir, her gün çalıştırılmaz @GraysBlue

• Büyük kas grupları için ortalama veya yeni başlayan bir sporcunun o kasın toparlanma dinlenme süreci 72 saatir yani 3 gün. Yani anlayacağınız 1 haftada 1 bölge en fazla 2 kez çalıştırılabilir.
      Gelelim karın kasına karın kası 2 günde 1 çalışılmalıdır.

Erkekler Ne Diyor 10

• Sakın her gün çalışayım deme. Kaslarında dinlenmeye ihtiyacı var dinlendkte gelişir.

Karbonhidrat'ı azalt (abartmadan).
    Yağ, şeker azalt. Tuzuda azalt.
    Crunch hareketi yapayım deme kamburluğa sebep oluyor.
    Protein ağırlıklı beslen ve karın bölgesinde yağ yoksa zaten belirgin olur.

1|0
    0|0
    • programımda crunch var ama 150 kere :/

• peki çok teşekkür ederim. bir de hocam karın hareketi yaparken mümkün olduğunca az ara ver 15 saniyeyi geçmesin aralar demişti. ben 4-5 karın hareketi yapmama rağmen aralarımın uzunluğundan 10-15 dk sürüyor. peki neden karın hareketi yaparken daha az ara verilmeli, yarım saniye ara versem çok fark eder mi?

• Hocan bu konuda haklı. Karın kasları fazla dinlendirmeye gelmez dinlendirirsen verim azalır. Ünlü vücut geliştirmeci Arnold bile dinlenme sürelerini kısa tutardı genelde. Rica ederim.

• kardio çalışmalarına ağırlık ver kardeşş hergün 5 artır programı mesela 3*30 la başla 5 artır hergün salona gitmene gerek yok :D şınav ve barfiks çek kardeş ben 6 ay gittim :D tabi 2-3 yıl oldu ara sıra şınav çekerim o kadar :D snaada tavsiyem budur :D

1|0
    0|0
  • Biraz proteini artır, et süt yumurta gibi
    haftada 3 gün değilde 2 gün çalış

1|0
    0|0
  • Yağ oranını düşürmek ve karın egzersizlerine ağırlık verip düzgün beslenmek.

1|0
    0|0
  • her gün öğle yemeğinden önce
    2 fatiha bir kulfu okuyacaksın...

0|0
    1|0
  • Bol baklava ye :)

0|0
    1|0
  • col zorlamakta iyi degil bole devam et

0|0
    0|0
  • Koş yüz

0|0
    0|0
  • durdu durdu tatil kapıya dayanınca bana ordan acil karın kası lüten. te allam ya

0|0
    0|0
  • istersen allahı ye sporsuz bişi olmaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Karın kası hızlı gelismez aksine vücudun en zor şekil alan kas grubu karın bölgesidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...