İnsan hakları yüksek lisansı haksız kaldı. Bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir kaç zaman önce Ankara Hukuk Fakültesi ""İnsan hakları"" yüksek lisansı yapan iki genç gece yarısına doğru sokakta dolaşmaktadır. Daha sonra kocası tarafından dayak yiyen kadını ve çocuklarının feryadını duymuşlardır. Bunun sonucunda iki yüksek lisans öğrencisi gidip kadını kurtarmak istemiştir ama koca, birine kafa atmış diğerine de tekme atarak uzak tutmuştur. Daha sonra ise civardaki düğün salonundan çıkan başka bir vatandaş durumu görmüş ve müdahale etmeye çalışan iki öğrenciye "Ne karışıyorsunuz oğlum ? Karı koca arasına girilmez." diyerek bu sefer de o iki öğrenciyi dövdü.

İnsan hakları yüksek lisansı yapan iki öğrenci insan haklarını korumak adına çabaladı ama dayak yedi.

Bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Ayrıca sokakta kocası tarafından dayak yiyen kadına yardım eder misiniz bu durumdan sonra ?

0|0
86

En İyi Kız Görüşü

• Beklediğim soru gelmiş. Ben karışmam açıkçası ama birileri karıştı diye dövmek de oldukça saçma.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• Dayak atmak serbestken, bir kadını öpmek neden yasak oluyor? Böyle ahlak anlayışı mı olurmuş? Saçmalığın daniskası, geri zekalı insanlar.

0|0
    0|0
  • Sözlü kanun yazılı kanundan daha üstün bu ülke de,şaşırmadım bu duruma,şaşırmamak da gerekir.Ben ayırır mıydım,bilemiyorum...

Bir yanım git ayır derdi,eminim.

Ama olaya bir de şu yönde bakmak lazım diyelim ki kurtardın kadını öyle insanlar var ki kendisini döven kişiye geri dönüyor şikayet etmiyor,başka bir ihtimal ise öfkeli kocanın ileri de kadını öldürmesi...

0|0
    0|0
  • O kadına yardım ederim.. Adamı Önce biber gazıyla etkisiz hale getiririm sonra kafasına tekme atarım..

Düğün salonundan çıkanda sıkıysa gelsin. Arkam sağlam ulen ! :/

0|0
    0|0
  • İnsanlar kendilerinin de birer 'insan' olduğunu fark edene kadar bitmez bu olaylar.Yardım etmek isterdim ama bunun için polisi çağırırdım sanırım kendi başıma adamı uzaklaştıracak gücüm yok sonuçta

0|0
    0|0
  • Tabikide yardım etmek isterim ama dışarıda bin bir çeşit insan var. Sağı solu belli olmayan, raporlu ve her şeyi yapması serbest... Canımı sokakta bulmadım.

0|0
    0|0
  • Yok artık. Karı koca arasına girilmezmiş ne alaka yahu.. Kadın dayak diyor, insan vicdanen rahat etmez. Bence 2 genç en doğru olanı yapmış takdir ettim herşeye rağmen..

0|0
    0|0
  • Topuklumun ucunu gözüne sokarım adamın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• herkes kendi adaletini sağlamaya çalışırsa ülkede düzensizlik baş gösterir. Kolluk kuvvetlerinin görevi toplum içindeki kargaşayı müdahale etmek ve kargaşaya son vererek, suçlu kişileri savcının huzuruna çıkarmaktır.

Ki karı koca arasına allahtan başkası giremez düstürunu edinmiş bir ülkede bu olayı son derece yanlış buluyorum. Yapmaları gereken 155 kolluk kuvvetlerini arayarak müdahale etmelerini sağlamaktı.

Son olarak insan hakları yüksek lisansı yapan öğrencilerin haklarını aramayı bilmedikleri için almış oldukları yüksek lisanslarının iptal edilmesini talep ediyorum.

0|0
    0|0
    • Tabi tabi polis gelene kadar o kadının hayatını ... yapardı o adam.

• şu lafınızı geri almazsanız kişilik haklarıma saldırıda bulunduğunuz gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulunacağım bilginize. kolluk kuvvetlerinin ve savcılığın önemini o zaman daha iyi kavrarsınız.

• Geri alınacak bir laf yok ki. Ayrıca idare hukuku dili ile konuşunca bir çetefili olmuyor dediklerinin ;) Hakaret olmadığı için istersen U.A.D'ye git.

• evet normal olanı yapmak ıstemısler gencler yardım etmek ıstemısler ama yapamıslar bıraz kavga etmeyıde bılmek gerekıyor bence ıkı tane erkek bı kadını kurtaramıyorsa bıraz dusunurum ıstemek ıyı nıyetlı olmak yetmıyo bazen uygulamak gerekır tamam kavga dovus hayvanı bı olay savunulacak bı tarafı yok ama kendınıde savunmasını bılmek gerekıyor yoksa ıyı nıyet havada kalıyor helekı su zamanda herkesın kendını az cok savunabılmesı lazım kı bırazda kotuler tırssın

0|0
    0|0
  • Çok garip bir toplumuz. eskiden polis bile gelir karı-koca arasına girilmez derdi, işlem bile yapmazlardı eğer ağız burun dağılmamışsa falan. Son dönemde neyse ki medya vb kamuoyu kadına şiddet konusunu gündemde tuttuklarından biraz bu davranışları düzeldi polislerin ama yine de ne yazık ki yeterli seviyede değil.

Bunun cehaletle falan da pek alakası yok aslında, bu konularda son derece çarpık bir toplumsal geleneğimiz var.

soruyu da beşledik bu arada elbette...

0|0
    0|0
  • adalet bu ülkede bulunmayan bişey maalesef

0|0
    0|0
  • İşte dünyadaki bütün olumsuzlukların sebebi öğrencileri döven adamdaki zihniyettir.

0|0
    0|0
  • Ne zaman adam oluruz?

_Kadına şiddet uygulamadığımız zaman!

0|0
    0|0
Yükleniyor...