İtirazın iptali davasında hakem kararı etkileyici delil sayılır mı?

itirazın iptali için icra mahkemesıne itirazın kaldırılması talebinde bulunduk diyelim elimde tüketici hakem kararı var hakem kararıda 2 bın lıra gıbı bır paranın ödenmesını emrediyor buna gore icra başlattım itiraz edildi şimdı itirazın iptalı davası açıcam hakem kararı etkıleyıcı delıl sayılır mı mahkemede yoksa yatar mı bu dava size göre teşekkür

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• tüketici hakem heyeti kararları mahkeme kararı hükmündedir. dolayısıyla ilam niteliği taşır.ilamlı icra başlatmış olsaydınız itiraz edemeyeceklerdi. anladığım kadarı ile ilamsız icra takibi yani genel haciz yolu ile takip başlatmışsınız..bu durumda yapılan itiraza karşı itirazdan itibaren 6 ay içinde icra hukuk mahkemesinden itirazın kaldırılmasını ya da itirazdan itibaren 1 yıl içinde asliye hukuk mahkemesinden itirazın iptalini isteyebilirsiniz. her iki davada da elinizdeki hakem heyeti kararı delil olacaktır.

0|0
    0|0
    • başlattım oanda ıtıraz ettıler hakem kararıyla ılmalı icra başlatılamaz dıye sora ilamsız başlattım yıne itiraz ettiler şimdı ıtırazın iptelı davası açıcam ama hakem kararı gücü benı haklı kılar mı yoksa mahkemede benı haksız mı görur

• icra hukuk mahkemesinde açmanızda sakınca yok.ama itirazın iptali davası açacaksanız tüketici mahkemesinde açın.her ikisi de aynı yola çıkar endişeniz olmasın.

• anladım teşekkür

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...