Spor yapmada nefesin önemi ne kadar önemli?

merhaba arkadaşlar, spor yapmaya başladım yaparkende şu nefes al nefes ver olayı çok sıkıcı ya benim için, nefes ne kadar önemlidir spor yaparken? bunu öğrenmek istiyorum teşekkürler şimdiden.

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Tam adrese geldin. Anlatıcam e. ig secmessen vururum baban bile vermez bu bilgileri. Başlıyorum.
    Kaslara ne kadar oksijen taşınırsa laktik asit birikimi o kadar azalır. Laktik asit ne lo dedin duydum. Laktik asit bir hareketi 50 kere yapınca yanma hissi olurya o laktik asit birikiminden olur.
    Şimdide laktik asit olunca ne oluyor diyeceksin. Laktik asit vücudu katabolik hale sokar. Katabolik=kas yıkımı.
    Oksijen ayrıca hücrelere solunum yaptırır.
    Hareketi yparken nefes ver bunun sebebi hareketi yaparken pompalanan kanla dolan kası nefes vererek basıncı düşürmüş oluruz. Ağırlıgı bırakırkende nefesi geri al. Böylece düşen kan basıncını nefes oksijenle dengelemiş oluruz. Daha sayarım ama bunlar temel. İstersen anlatrm :)

1|0
    0|0
    • az bir dk sakin ol :))
      hımmmmmm dambıl çalışıyorum zaten 2 kg kolların acıması yani yanması iyi bişeyde dayanamıyorum ki

• benim 5 6 da gitmem hafta içi imkansız dğkanı kapamam lazm ancak :(

• Sorumu kas olarak algılıyosun hep 😊 benim sorum zayıflamaya yönelik yag yakmak olarak saat önemli mi diye sorıyım bari 😀

Erkekler Ne Diyor 14

• zorlanırken nefes vermek hareketin verimliliğini arttırır aynı zamanda genellikle tabi erkekler için geçerli bu, ağır bir bench press antrenmanı yaparken doğru nefes vermek kalbe binen yükü çok büyük bi' oranda azaltır, kalp sağlığı için çok önemlidir nefes vermek

1|0
    0|0
  • tahmin edebileceğinden de fazla sporun %95 i belkide , doğru nefes alıp vererek oturduğun yerden bile spor yapabilirsin

1|0
    0|0
    • nefesle zayıflayabiliyormuş insan

• evet bende başlarda dikkat etmezdim son 3-5 aydır çok dikkat ediyorum ağırlıkları azalttım ama nefesimi doğru alıp veriyorum en azından etkili artık

• süpermiş

• spor yaparken düzenli alıp vermeyi ögrenmen sart

0|0
    0|0
  • çok önemlidir. Nefesi doğru alıp vermen yaptığınhareketi daha fazla yapamnı sağlar ve yağ yakımında-kas oluşumunda etkilidir. mesela yanlış nefesle 25 26 mekik çekebiliyosan doğru nefes taktiğiyle 30 35 e çekebilirsin. kısaca nefes önemli evet :D

1|0
    0|0
  • evet çok önemli. doğru şekillde alıp vermelisin

0|0
    0|0
  • Dogru nefes ve nabiz atim sayisi coooook onemli

0|0
    0|0
  • önemsiz

0|0
    0|1
  • Onemli baya yeterli oksijen almazsan cigerlerini yorarsin o tempoyla

0|0
    0|0
  • anlayamassınız

0|0
    0|0
  • Agir giriyorsan , nefes alip vermek onei bayilmamak icin

0|0
    0|0
  • çok önemli :FDD

0|0
    0|0
  • Cok onemli :)

0|0
    0|0
  • tabı onemlı yapamazsan bayılıyosun ben ılk baslarda nefes almayı unuturdum halter calısırken

0|0
    0|0
  • spor : nefes... unutma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• nasıl nefes alınmalı ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...