Kilo vermek için yapılan spor aç karnına mı tok karnına mı yapılmalıdır?

Okuduğum yazıda tok karnına yapılan sporun sadece yediklerimizi eriteceği yazıyordu. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Sporu ne zaman yaptiginin bir onemi yok. Ama yemekten en az 45dk sonra yapmalisin ki vucut zorlanmasin. Ayrica spor yaptiktan sonraki 14saat boyunca her harekette vucut %40oranlarinda daha cok kalori yakar. Ki ac karnina yap diyen arkadaslar biraz mantikli dusunurse hic farketmedigini farkedecekler. Tok karnina yaparsan o an yediklerinin enerjisini kullanirsin ama sonrasinda vucudnda karbonhidrat kalmadigi icin vucutta depo edilen yagi kullanir. Yani ne sekilde yaparsan yap sonuc ayno. yere cikar. Metobalizman hizlanir ve 14saat daha fazla kalokaloriarsin. Ki sporda asil harcanan kalori spor eanasinda degil spordan sonraki 14saattir. Bu yuzden uzmanlar sabah sporunu. daha. cok onerir. Aksam yapilan sporun ardindan vucut uyuma surecine girer ve en az hareket ettigin saattir. Sabah sporu en iyisidir 😊

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Spor aç karnına yapılmalıdır. Amaç yediğin yemeği anlık eritmen değil, hazmı kolaylaştırman.

0|0
    0|0
    • Sonuçta yediklerimide eritiyorum kalori almıyorum

• Teşekkür ederim

• Rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 3

• Tok karnına spor yaparsan güzel olur..
    hani ata sözü var ya yemek yiyince ya kırk adım at ya da sırt üstü yat..

0|0
    0|0
  • yemek yedikten 2-3 saat sonra spor yapılır

0|0
    0|0
    • Anlıyorum aç karnına olmaz yani

• yani ortalama bir insanın 4-5 saatte acıktıgını düşünürsek ve aşırı açsan enerjin olmaz yemek yedikten 3 saat sonra ideal

• Tok yapılmaz mide kanaması riski var en az yemekten 90 dk snra ya da aç iken

0|0
    0|0
Yükleniyor...