İslamiyet ve Recm cezası

Merhaba arkadaşlar,

İslamiyet ve recm ile ilgili düşüncelerinizi merak etmekteyim? evli kadın ve erkek zina yaptığında onların taşlanarak öldürülmesi, bekar erkeğin zina yaptığında kırbaçlanması ve buna Hz. Muhammedin onay vererek bizzat kendisinin sünneti olması konusunda ne düşünüyorsunuz? bu konuya aykırı baktığınızda sünnetten çıktığınızı inancınızın zedelendiğini unutmadan cevap vermenizi diliyorum

link

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• Kur'an da recm cezası yoktur. Bazı kimseler bu konuyu içeren yaprakların bir keçi tarafından yendiğini belirtir. Ancak sanırım sünnette vardır. Peygamber efendimizin zamanında bekar bir erkekle evli bir kadın zina işleyip itiraf etmişlerdir. Kadın evli olduğu için recm edilmiş ancak erkek bekar olduğundan yüz değnek cezasıyla yırtmıştır. Ayrıca zina ederek çocuk doğuran bir kadın da suçunu itiraf etmiştir. Pişmanlık duyduğunu dile getirmiştir. Tövbe etmiştir ancak recmden kurtulamamıştır. Ancak kadın recm edildikten sonra peygamber efendimiz onun tövbesinin kabul olduğunu ve cennete gideceğini söylemiştir. Bir inanca göre şeriat hükümlerinin gerçekleştirilmesi günahları giderir. Ayrıca recmi uygulamak kolay da değildir. Bu cezayı uygulamak için cinsel ilişki esnasında 4 kişinin o birleşme anını görmesi gerekir. Şahitlerden tek bir tanesi sonradan emin olmadığını söylese onlara ceza verilir.

0|0
    0|0
    • söylediklerinin çoğu kurana, dolayısıyla islama aykırı üzgünüm. bunları kabul etmek peygamberin dediklerini ve yaptıklarını allahın sözünün üstünde tutmak demektir, ilk cümlen ve son iki cümlen dışındakiler çöp, kuranda ilgili yerleri okursan anlarsın.

• Tamam da ben zaten elimden geldiğince yardımsever biriyim. Ama İhsan Bey sadece bunlara indirgiyor. Yanlışı orada.

• genel olarak fikirlerini beğeniyorum. her konuda haklı olmayabilir ama dikkate alınması gereken biri.

Kızlar Ne Diyor 7

• kuranda açıkça fırkalara ayrılmayın der neden kuranı okumazsınızda gidip mezheplere hizmet etsin diye uydurulan hadislere inanırsınız anlamam Allah bütün yasakları kuranda açıkça belirtmiştir recm olsaydı acaba neden kuranda yazdırmadı haşa zormu geldi...

0|1
    0|0
  • kur'an'da recm cezasının bulunmamaktadır. bu ceza, İslam 'dan önce vardır ve uygulanmıştır...İslam'ın getirdiği, başlattığı bir ceza değildir.

0|1
    0|1
    • kur'an nun 26. ayetini bul ve oku internet üzerinden "Evlendikten sonra fuhuş yaparlarsa onlara, hür kadınların cezasının yarısı gerekir" me�lindeki ifade, hür ve evli kadınların zina cezalarının da yüz sopa olduğuna işaret etmektedir. Çünkü yüz sopanın yarısı uygulanabilir, fakat recim (ölüm) cezasının yarısından söz edilemez.

• pardon 25. ayet

• islam hoşgörü dini ya zorlama yokya ama dinden çıkanı öldürüyorlar ... bi çelişki daha

1|0
    1|0
    • dinden çıkma uydurma bi hadiste geçer, kuranda dine girmesi için zorlama ya da çıkanı cezalandırma diye birşey yoktur.

• kim buyurmuş?

• hmm araştırdım, o da rivayet edilen bir hadis, kurana ters tam tahmin ettiğim gibi, çöpe at.

• bizim cahil insanımız her kitaba inanmaya odaklanmışdır...elde keisn delil olmadan bunlara inanmakda münafıklıkdır...sünnete inanıyoruz..ama o sünnet peygamber efendimizin gerçek sünnetleridir..işine geleni yazan dinci geçinen kafir alayının değil.

0|2
    0|1
    • bana yazı değil..yazanın kişiliği...yazanın geçmişi yazanın ataları lazım...bana kurandan ayet lazım...şu şeriatçıların aşırı dincilerin adam öldürdüğü bir devirde islamiyeti her anlatana inanmamı bekleme istersen.

• Kuranda yazanlar Allahın yasalarıdır ve çok caydırıcı olduğu için doğru buluyorum. Millet bundan korkuyo ve yapmaktan çekiniyo bu yüzden bu tarz olaylar artmıyo.

0|2
    0|1
    • Kuran'da recm yazmaz.

• anlıyorum. ama allahın neyi emredip neyi etmediğini bilmek lazım. zina edenin ölmesini isteseydi bunu kendi emrederdi, demek ki doğru ceza bu değil.

• evet katılıyorum saptırmamak lazım bazı şeyleri.

• recm islamiyette yoktur. sumerlerde vardir.

0|2
    0|1
    • Kur'an oku.!

• aaha yok sen laftan anlamiyorsun. daha fazla degerli vaktimi harcayamam.h

• birilerinin götünden itinayla uydurulan şeyleri islama mal etmesek diyoruz ne diycez.

0|2
    0|2

Erkekler Ne Diyor 7

• Recm cezası İslam'da mevcuttur ve Peygamberimizin sünnetidir. Kur'an da yazmaz. Bir Müslüman kalkar da derse ki : " Ben Kur'andan başka hiçbir şeye inanmam, hadisler beni ilgilendirmez ve hepsi uydurmadır" gibi sözleri adamı kafir yapar. Çünkü hadis demek Peymgaberimizin sözleri ve farz olmadan yaptıklarıdır. Mütevahir hadisi inkar eden Müslüman peygamberimizin yaptıklarına ve söylediklerine inanmıyorum demiş olur. Peygamberimizin söylediklerine ve yaptıklarına da inanmıyorum diye imanın şartı olan peygambere imanı kabul etmemiş olur. Dolayısıyla kafir olur.

Recm cezası İslam'daki ağır cezalardandır ancak çok da uygulanan bir ceza değildir. Çünkü bildiğim kadarıyla bunun uygulanması için en az dört şahitin görmesi gerekir. Ancak tecavüz olaylarında 4 şahit aranmıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltilsin. İşin özün kısası bu ceza tamamen caydırıcı bir ceza olmasıdır. Eee şimdi bakıyorsun ki evli olsa da olmasa da kimin eli kimin cebinde belli değil. Bu ceza olsa millet bu naneyi yemek için iki defa değil on iki defa düşünürdü.

2|0
    0|2
  • birincisi seni ince provokatörlüğünden dolayı kutlarım. kuranda yeri olmayan birşeyi sünnet olmasından yola çıkarak dine maletmen ve bunun üzerinden dine çamur atman takdirlik hamle. birinin eline silah tutuşturup sonra bütün dikkatleri ona yönlendirip işte bu terörist demek gibi bişey, helal olsun. gerçi şeref ve haysiyet düzeyin konusunda insanı derin şüphelere sürüklüyor ama olsun, iyi çalışma.

şimdi konuya gelelim. islamiyette recm diye bir ceza yoktur, hz. muhammed zamanında uygulanmış olması imkansızdır, çünkü kuranda zina için belirlenmiş bir ceza zaten vardır ve islam peygamberinin de kurana aykırı hareket etmesi veya onun üzerine ek yapması mümkün değildir. kuranı okuyan ve anlayacak kadar kafası çalışan herkes bunu bilir.

fakat sünnet ve hadisler öylesine derin din haline gelmiştir ki, bazı kendini bilmezler bunlara aykırı hakedenlerin dinden çıkacağını düşünecek kadar küstahlaşabiliyorlar. peygamberin söylediği veya yaptığı rivayet edilen tek bir (rakamla 1) şey için bile kesin doğrudur denilemezken ve allah da kurandan başka söze gerek yok, o size tek başına yeter derken ne hakla kuranda yer almayan ne idüğü belirsiz şeyleri müslümanlığa maletmeye çalışıyorsunuz? bundan ala şirk olmaz da gel de anlat.

bir fikri savunurken de ona saldırırken de bilgili olmaya bakın, yoksa kendinizi komik duruma düşürürsünüz. islama düşman olan arkadaşlara da, inanan arkadaşlara da tavsiyem dinle ilgili kuran dışındaki herşeyi unutun, kafayı bi sıfırlayın. ondan sonra dinle ilgili duyduğunuz herşeyi o tek kitaptan kontrol edin, orada yeri yoksa çöpe atın.gerçek dine ulaşmak bu kadar kolay aslında.

0|0
    0|0
  • inancım zedelenirse zedelensin. hatta ve hatta lütfen dinden iman da çıkıyim. sünnetten de çıkiyim, kitabı da tanimiyim. cehennemin en derin yerinde yanayım ama ben bi insanın taşlanarak öldürülmesini seni şeytanla çiftleştiririz deseler dahi kabul etmiyorum önce insan, insanlık, sonra din. ha kitaba uymuyosa ben o kadını taşlayanlarla aynı cennete gideceksem zaten gönüllü olarak ateşe atlamayı seçerim.

0|2
    0|1
    • bir tane mantıklı cevap geldi.. :) insan taşlanıyor ya.. zina yaptı diye.. zinayı şevheti yaratanda tanrı.. kendisi oturup elindeki kahvesiyle bildiğin t... geçiyor bizimle.

• bence tanrının suçu değil bu. başka tür oyunlar var bu meselelerin özünde. ne yapıyorsa insan insana yapıyor. tanrı eline taş alıp atmaz. Cehennem diye biryerde bize ceza vereceğini düşünürüz. koskocaman bir soru işareti. kanıt? tabiiki sıfır, her zamanki gibi

• İslam bütün dinlerin en güzelidir islamın güzel yönleri her zaman çoktur unutmayalım mümin olan insan her ne olursa olsun cennete giricek cezasını çekere ama din dışı insan asla giremicez . İslamı kuran"ı kerimden örenmek farzdır.

0|1
    0|1
  • ne dense boş

her kes kendi hesabını vericek korkularla ne hayat yaşanır neden cehenem korkusundan neden cenet mükafatında iman edilir seviyorsan içinden geliyorsa uygularsının dinin şartlarını

0|0
    0|0
  • saçmalık işte. 7.yüzyıl barbarlığı.

0|2
    0|1
  • nan arkadas surda derin dini konular açmayın mk bilende konusuyo bılmeyende

0|1
    0|0
Yükleniyor...