Astral seyahat hakkında bilgisi olan veya ilgi duyanlar yardımcı olabilir mi?

3 yıl öncesine kadar uzun süreli lusid rüya deneyimim olduğu için bu konular çok ilgimi çekiyor. insanların beyin gücüyle neler yapabildiğinin farkında olan biriyim.

2 gün önce astral seyahat hakkında bir yazı okudum ve astral seyahati denemek istedim. birinci gün hiç bir şekilde bi gelişme hissedemedim. dün gece denediğimde beklediğimden farklı bir sonuç aldım.

okuduğum yöntemde olduğu gibi telkinlerle kendimi astral seyahate hazırladım. öncelikle ayak ve ellerimde karıncalanmalar başladı, vücudumun büyük bir bölümü felçli gibi uyuştu. sonra kalp ritmim hızlandı ve kulağımdaki uğultu yükselmeye başladı. çınlamadan öte, şiddetli çalışan bir fan sesi gibi gelmeye başladı. karın boşluğum isteksiz olarak içeri çöktü, vücudum iyice gerildi ve ağrılar hissetmeye başladım. astral seyahate başlangıç evresinde olan herşeyi başarmış gibi görünüyordum. sebepsiz bir ağrı, kemiklerimden çıtırdamalar ve aşırı gerilme.. sanki yataktan kalkmak istercesine vücudum yavaş yavaş yükseliyor hissine kapıldım, boynumdaki gerilmeden dolayı başım yastıktan tamamiyle ayrıldı yada ben öyle hissediyordum. ve gözümün önünde oluşan şekillere odaklanmaya devam ettim. ancak vücudumun hiç bir yerine kan gitmiyormuş gibi bütün damarlarım çekmeye başladı, iyice gerildi ve bu ağrıların herhangibir probleme yol açacağından korkup yarıda bıraktım ve devam etmekten vazgeçtim. sormak istediğim şu : eğer devam etseydim o ağrıların tamamiyle yokolup ruhumun vücudumdan çıkabileceği söyleniyor. bu ne kadar doğru ve bu evrelerden sonra ruhumun vücudumdan çıkması ne kadar süre alıyor? astral seyahat sırasında olacaklar değil de, kemiklerimin ters dönüyormuş hissine kapılmam, damarlarımın çekmesi ve bu gibi ağrıların sağlığıma bir zararı var mı?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• ben bu dediklerini arada yasiyorum ama tamamen istemsiz bi sekilde cunku bence korkunc

yatagimdayken bi anda karabasan gibi seyler oluyo sonra zorla yataktan yukseltiliyorum gibi ve tavanda sıkısıyorum cok korkunc bisey neden bilerek boyke bisey yaptigini anlamadm

0|0
    0|0
    • karabasan olayı bir nevi astral seyahatin kendisi. ancak bilinçaltımızdaki korkularımızın oluşturduğu birşey. daha önce ben de yaşadım. ancak bunu istemli olarak, kendimiz yaptığımız zaman, karabasan denilen korkuları yaşamadan ruhumuzu önünde sınırlar olmayan bir seyahate gönderebiliyoruz. benim de amacım bu. karabasan diye tabir ettiğiniz olayı yaşamadan bulunduğumuz zaman dilimi içinde bedeni terkedip birşeyleri farkedebilmek..

• bileniyorum ben normal bi uyku ve normal ruyalar istiyorum ve bu bahsettigin yontemler daha cok meraka zevke dayali yani ben kurtulmak icin bunlara hic bulasmasam daha iyi galiba

• eğer bahsettiğiniz kurtulma olayı korkularınızdan oluşan karabasan tarzı rüyalar ise, size önerim ; beslenme alışkanlığınızı düzenleyip uzun süreli uyumamanız. geç yattığınız ve kısa süreli uykularda böyle şeylerle karşılaşmayacağınızı farkedersiniz. :)

Kızlar Ne Diyor 5

• ben 17 yaşındayım ve bir süredir isteğim dışı garip rüyalar görüyorum ve hepsi aynı şeyler.yatakta uyanıyorum her şeyin farkındayım.bağırıyorum fakat kimse duymuyor.ilk başlarda vücudum ağrıyordu.kalkamıyordum.sonra yavaş yavaş hareket etmeye başladım.geçenlerde yataktan kalkmak üzereydim bedenime geri dönemem diye çok korktum ve yatttım.sanki bedenimle bir bağ var gibi eski yatış halimi aldım.sizce bu astral seyehat mı? nasıl ileri götürebilirim? korkmalı mıyım?istediğim yere gidip gerçek olan şeyler görebilir miyim?

Soru 310831

0|0
    0|0
  • korktum valla

0|0
    0|0
    • eğer daha önce deneyiminiz olmadı ise astral seyahat değil ama bir kaç kere edineceğiniz lusid rüya deneyimini önerebilirim. hayata bakış açınızı tamamiyle değiştirir. ve ayrıca lusid rüya görme teknikleri internette anlatıldığı kadar zor değildir :)

• duydum ama hiç denemedim

• bağımlısı olmadığınız, kendi kontrolünüzde olduğu sürece edindiğiniz lusid rüya deneyimlerini kişisel gelişiminize yardımcı olmak için de kullanabiliyorsunuz. bence insanın hayatı boyunca en azından bi kere edinmesi gereken bi tecrübe :D

• Yıllardır astral projeksiyon yapıyorum ağrı falan yaşamadım.Sen çok kasıyorsun anlaşılan...

0|0
    0|1
    • astral seyahat olayı 2 günde yapılabilecek birşey değil. uzun süreli uğraş gerektiriyor. ancak bazı telkinler ile bunu kısa hale getirebiliyorsunuz. ben de o yöntemle denemek istedim. zaten ağrılar zihnimizde oluşan, gerçekte olmayan ağrılar. denemeyi bıraktığınız anda hiçbişey yokmuş hissine dönebiliyorsunuz. benim merak ettiğim gerçekte olmayan bu zihnimizde oluşan ağrıların bi zarar verip vermeyeceği..

• IQ problemi yaşıyorsun zannımca. Araştır internetten lucid rüyadan astrale geçişi. 5 yıldır astrale çıkıyorum diyorum. Lucid rüyada astral projeksiyon yaptığımı kurgulamıyorum bizzat çıkış gerçekleştiriyorum boş laf yapacağına bir araştır bu yöntemi. İnsan gibi söyledim bunu uygula en basidi bu dedim.Sen anca gece yat hareketsiz dur çıkış yapacağını zannet.

• Astral seyahat acemilik işi değildir çıksan bile 10 snden fazla kalamazsın ön temellerini bilmen lazım farkındalık olmadan çıkamazsın imajinasyon,projeksiyon,meditasyon bilmen gerekir ki 3/4 ünü yeni duydugunu biliyorum.

• astral seyahat rüyayı kontrol etme olayı değil miydi yanlış mı hatırlıyorum

0|0
    0|0
    • rüyayı kontrol etme olayı lusid rüyalar oluyor. uzun süreli lusid rüya deneyimi zihni çok aşırı yıpratır. astral seyahat bundan biraz daha farklı. beyni, uyku haline geçtiğinize ikna ederek ruhu bedenden bağımsız olarak hareket ettirme tekniğidir. bu sayede olduğunuz yerde yatarken ruhunuzun gördüğü şeyleri beyninize aktararak görebildiğinizi düşünüyorsunuz.

• İlk defa astral seyahet yapmaya çalışırken canı acıyan bırını duydum..Telkinleri nerden aldın ne kadardır dınlıyorsun bır ker dınlemeyle ve 2 kere denemeyle nasıl cıkma asamasına gelıyorsun?

1|0
    0|0
    • evet cevapp?

• olduğunu söyleyen var ben bır defa denedım ama sabredemedim..

• olması imkansız olmayan bi yöntem ama çok vakit alır. ayrıca ben de çok sabırsız biriyim, öyle aylarca uğraşamam :D

Erkekler Ne Diyor 3

• astral seyahtle ilgili tek denemem

8 yıl önce aldığım opel astraydı...

sevmedim sattım.

5|3
    0|1
  • ne içtiysen ben de istiyorum...

1|0
    0|1
  • fiziksel olmasada pskolojk olarak zarar görebilirsin , uzun çalışmalardan sonra ayrılıyor zaten ruh vucuddan oyle iki gece de olması ımkansız nerdeyse, doğru yoldasın .. ama korktuğun anda başa dönersin

0|0
    0|0
    • yani bu şekilde devam etmem gerekiyor? psikolojik olarak neler olabileceğinin farkındayım, dediğim gibi daha öncelerde uzun süreli deneyimlerim oldu. herşeye hazırlıklı biriyim ama fiziksel olarak ortaya çıkabilecek bir rahatsızlık oluşması fikri korkutuyor beni.

Yükleniyor...