Her akşam bira içmek? Alkolik mi oldum yoksa?

Arkadaşlar ben yalnız yaşıyorum, kendi işimi yapıyorum. Son 1 senedir hemen her akşam 4-5 bira yanında çerez ve cips eşliğinde götürüyorum.. Tabi kendi evimde tv karşısında ya da nette takılırken içiyorum. Dışarıda bi mekanda içip içip sarhoş olma gibi alışkanlıklarım yok. Kendi evimde içip yatıyorum.. Sizce bu durum normal mi? Görüşleriniz neler?

0|0
19|28

En İyi Kız Görüşü

• Ben de bir ara sürekli içiyordum. Bağımlısı oluyor insan. Ha gayet kolay bırakılır ama ilk fırsatta tekrar başlıyor insan :) Bira başka yaa.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Bi arkadaşımda da böyle bira bağımlılığı başlamıştı. 2 bardak bira içmezsem günü geçiremiyorum diyodu, ama feci kilo aldı. Rahat 10 kilo alıyosun, kafadan. En yüksek kalorili içki olduğunu biliyor muydun? Yedirdikleri de kalorili zaten. Bir AN önce bırakmalısın. Sodayla bırakmıştı o.

0|0
    0|0
    • bira evet biliyorum kalorisi çok yüksek yanındaki tükettiklerimle birlikte zaten çok kötü bi alışkanlık olduğunun farkındayım. 12 kilo aldım ben de 1 senede. Ramazanda bir ay hiç içmedim 10 kiloyu verdim, sonra tekrar aldım yani.. Sodayla bırakamam ben çünkü sodayı sevmiyorum ve hiç içmiyorum.

• Eh biraz alkolik oluvermişsin ;)

0|0
    0|0
  • alkolik falan değilsin, devam et. yorgunluğunu alır.

0|1
    0|0
    • aynen öyle oluyo valla sarhoş da olmuyorum zaten.. akşam keyfi yani. yalnız yaşamanın getirdiği güzelliklerden.. :)

• Doktorların dedine göre senede bir bile içsen, düzenli içiyorsan alkoliksin demekmiş. Tabi bu tıbbi manada ama bizim düşündümüz manada alkolik kesinlikle değilsin, sadece göbek sahibi olmaya adaysın :) zaten bira içerek alkolik olunmaz :D anca göbekli bi adam olunur :D

0|0
    0|0
    • Göbek zaten yeteri kadar var :)) Rakı ve votka da denedim hem de kendi masamı kendim itinayla hazırlayarak ama ben biradaki alkolle rakıdaki alkolü düşünemeden içmişim bir 20'lik ve peşinden 35lik rakı.. Sızıp uyuyakalmışım ertesi sabah çoraplarımı giyemedim o kadar kötü olmuşum yani.. O günden beri bir yudum bile içmedim, içmem de, nefret ettim resmen ama bira iyi gidiyor keyifle..

• normal değil .içmediğiniz zaman huzursuz hissediyorsanız bağımlısı olmuşsunuzdur (alkoliklik denilen durum)

0|0
    0|0
    • yok içmediğimde huzursuzluk olmuyo mesela ramazanda 1 ay aklıma bile gelmez..

• Bira alkol sayılıyor mu ? azaltsan iyi olur hani bira göbeği yaparsın o manada dedimdi ...

0|0
    1|0
    • 3 tane kırmızı tuborg iç ondan sonra bilgisayar karşısına otur ve bana bu satırları yeniden yaz aneksenamun işte o vakit ben alkolü bırakır senin yolundan giderim :)))

• Şimdi değil yarın sabaha kadar , sıkıyosa iç içersen öylesin :)

• durabilirim sıkıntı olmaz canım :)

• illa sarhoş olunca alkollik olunur diye bir şey yok ama sen resmen alkolik olmuşsun bile

0|0
    0|0
  • B6 vıtamın eksılıgınden can cekıyordur :)

0|0
    0|0
  • 1 senedir günde 4-5 bira birde üstüne cips. senin göbeği düşünemiyorummm

0|0
    0|0
    • 75 kilodan 87 kiloya çıkardı beni bu meret.. Yanındaki yastık kadar vardır heralde şuan...

• kendini kandır sen göbekli seni :)

• yok öyle bişey ya valla yokkkk :))

• Alkolik olduğunu anlayamayacak kadar alkolün etkisindesin şu an.

0|0
    0|0
    • yok hayır değilim.. :) 4-5 birayla sarhoş da olmuyorum zaten ;)

• içmediğin zamanda yoksunluk çekiyo musun? ara vermeyi denesene bi bakalım o zaman anlarız bağımlı mısın.

0|0
    0|0
  • Her akşam bira mı içiyorsun? Göbeği eritmek için çok çare ararsın. :)

0|0
    0|0
    • yok birayı kestiğim an hiç rejim yapmadan eski halime geliyorum 1 ay içinde.. bu sene ramazanda 1 ayda tabiki hiç içmedim ve başka hiçbirşeyden kısmadan tam 10 kilo verdim.. 1 ayda 10 kilo. evet gerçek! :))

• biradan alkolik olunmaz!sabah şarabı içmediğin sürece sorun yok.temizlik yaparken viski içmiyorsun değil mi?

0|0
    0|0
    • yok hayır sadece bira.. tuzlu fıstık ve cips eşliğinde, güzel bir filmi izlerken.. loş ışıklar altında :))

• alkolıksın tabı.

0|0
    0|0
    • değilmişimm çooğunluk öyle diyoo :))

• sen cogunluga bakma..bırada sonucta alkol dımı alkol olmasydı meyva suyu yada maden suyu nıyetıne ıcılırdı..ben ıckı fırmasında calısıyorum alkollu yanı hemde yuksek alkollulerı var...ve sende gunde 4 tane falan ıcıyon 1 senedır..artık bu sana sıradan gelıyo alıskanlık oldu dımı benım eskı sevgılımde senın gbıydı ...onune verseler hepsını ıcersın sende farındasındır bunun..

• yok önüme verseler hepsini içerim diye bişey yok 4 yada en fazla 5 tane de duruyorum zaten çerez bitiyo cips bitiyo film bitiyo ve uyku geliyo.. :)

• Sanmıyorum, tecrübeyle sabittir.

0|0
    0|0
    • Sanmadığın ne anlamadım? Alkolik olmadığım mı yoksa durumun normal olmadığı mı?

• Kendini bildikten sonra sorun yok.

Ben böyle diyorum kendime!

• aynı fikirdeyim..

• alkolik olma yolunda ilerliyorsun

0|0
    0|0
  • Normal değil.

0|0
    0|0
  • link Çok severim kendisini ama her gün 4-5 bira içersen bunun gibi göbek tehlikesi olabilir:) Sen yinede azalt bırakamama ihtimaline karşı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Bizim arkadaş yurtdışında 3.kişi olarak elinde votka ve fantayla gelirdi. Hergün içerdi bu ikisini karıştırıp. Arkadaş bal yiyen baldan bıkar. Patatese bayılırım ama burger king'de 1 yıl çalıştım gına geldi harbiden. Tebrikler ne diyeyim.

iyi haber : Düzenli ve istikrarlı bir yaşam biçimi

Kötü haber: Eritmesi çok zor bir göbek ve tavan yapmış kolestrol

0|0
    0|0
    • iyi haber de doğru, kötü haber de doğru ikisinde de teşhisler doğru ve yerinde, diğer yöntem de çok mantıklı geldi, bal yiyen baldan bıkar diyosun ya, bi yere kadar daha böyle devam eder, sonra sıkılıp bırakabilirim yani..

• Bırak bence de, içkiyle yarışa giriyorsan da girme. Bütün fabrikaları içecek halin yok. Ama vücudunu bir kaybedersen geri dönüşün zor olur.

0|0
    0|0
  • Böbrek taşı varsa onuda düşürür iç reis iç kimseye bi zararın yok olmadığı sürecede sen alkolik değilsin . Millet nasıl kahve kola içiyosa sende bira içiyosun bunda herhangi bi sorun olduğunu düşünmüyorum ben . Çok normal yani hatta şimdi olsada içsek

0|0
    0|0
  • bira içmediğin gün uyku sorunu cekiyrsundur muhtemelen alkolik değilsin ama o yönde ilerliyorsun arkadaşım. bira da en pis bağımlılık yapan içkilerden aslında gerçi ben ayılmak için içiyodum birayı :)) allahtan rahatım kurtuldum alışkanlıklarımdan.

0|0
    0|0
  • Şu birayı hiç sevmedim. Ne anlıyorsunuz? Cipse diyeceğim birşey yok. O da gerçi zararlı ama her akşam... Yapma yav! ama cips bira ikilisi seni kısa sürede tahtalı köye götürür.

0|0
    0|0
  • göbekcik olmuştur baya :) iradene sahip çıkıp bırakmalısın sigaraya bende aynı yöntemle başlamıştım gece evimde içerdim sadece derken şimdi gözümün önünden duman eksik olmuyor nerdeyse o yüzden zararın neresinde dönersen kardır diyorum.

0|0
    0|0
  • susuzluğunu en tatlı şekilde gideriyorsun işte hafız, ne alkoliği ya?!1!

0|1
    0|0
    • dimi hacı ? kendi kendime diyorum ulan alkolik mi olduk arkadaş diye.. ama genel olarak yorumlar alkolik olmadığım yönünde :)) mutlu oldum valla...

• yok arkadaş bira candır. böbreklere de çok faydalı devam et .

0|0
    0|0
  • anormal bir durum zevk için olması gerekn alkolün bağımlısı olmuşssun ve azaltman lazım sağlık açısından

0|0
    0|0
  • Bu durumun anormal olan yanı yalnız içmen. Arada int. başından kalkıp sosyalleşmeyi dene

0|0
    0|0
    • normal sosyal yaşantım da var tabiki ama akşamları evimde olmayı tercih ediyorum.. daha keyifli oluyor benim için. teşekkürler tavsiyen için dostum.

• 4 5 bıra adamı alkolık yapmaz suyu kolayı bıraktırır sadece

0|0
    0|0
  • tam benim gibi günde 4-5 ama arkadaşım ikimizde alkolik olmuşuz haberimiz yok bende bir fark var kilo yapmıyor 5 yıl öncede 65 kg şimdide 65 kg

0|0
    0|0
  • bende sen gibiyim alkoliklik degil yanlızlık ve rahatlamak yalnız değilsin merak etme ;) evlenirsen düzelir

0|0
    0|0
    • sende nasıl peki durumlar :)) ne kadar sıklıkta ve ne içiyosun ?

• arada maç izlerken falan arkadaslarla rakı içsemde hergün evde yada dışarda hep bira içiyorum bende göbekte yapmıyo ;) şuanda içiyorum bu hayat çekilmiyo baska türlü benim evlencek durumum yok bak senn kendi işin varmış kur güzel temiz bi kızla yuvanı bırakırsın bak bende içmeye neden çok gerçi içmeye bahane cok ama gecen evli bi kızla birlikte oldum gözünü korpmadan aldattı kocasını kimseye güvenim kalmadı devir kötü :((

• yanlış anlama arkdaşım ama bira içmek bana biraz hamallık gibi geliyor hele hele her gün yapma silkin kendine gel içeceksen tadında viski yada şarap olsun bari

0|0
    0|0
  • Yanlızlığın verdiği bir bağımlılık sendromu...

0|0
    0|0
    • olabilir...

• Sen yalnızlığa çare ara kardeşim. Bırak içmeyi. Ben sabah akşam içerdim. Ne oldu 210 kilo oldum çıktım işin içinden. Bu işin sonu sınırı yok...

• owwwwww arkadaşım sen napmışsın yaa :((

• cola fnta gbı tesir olmuş alkoluklugun baslangcı

0|0
    0|0
  • bence gidişat iyi değil. en tehlikelisi yalnız içme alışkanlığıdır

1|0
    0|0
  • biranın yanında yediğin cips ve çerez daha zararlı.yoksa gayet normal bir yaşantın var.

0|0
    0|0
  • bıradan bırsey olmaz ama rakı arattırıyor kendını

0|0
    0|0
  • Güzel bir yaşam biçimi iyidir iyi

0|0
    0|0
  • kardeş on numarasın kimseye zararın yok devam ed . yanlız arada kola iç :)

0|0
    0|0
  • Hayata sana güzel devam et böyle :)

0|0
    0|0
  • Alkoliksin .Ayrıca göbekli.

0|0
    0|0
  • 20 yıldır Burbon içiyorum. 20 yıllık güzel bir ilişkimiz var.

Alkol iyidir. 64Promille!

0|0
    0|0
  • alkolik olma yolunda emin adımlarla ılerlıyorsun

0|0
    0|0
  • Göm gitsin moruk hayatın tadı öyle güzel, ot gibi yaşa bok gibi öl diye düşünenlere garip gelebilir ama hayata 1 defa geliyoruz.

0|0
    0|0
  • biraya girme fazla kafa bulmak istiyosan al bir redlabel yeterli olur o sana

miden çok şişer boşu boşuna kilo yapar bira

0|0
    0|0
  • Bu durum normal değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...