Kapalı giyinmek nasıl olmalı?

benım bildiğim bişey var kapalı olan bi çok kişi var ama görüyorum ki sadece saçlarını vucudunu kapatarak kapandıklarını düşünüyolar kapandığın zaman üstündekiler senin vücut hattını belli etmemeli yanlıs mı bılıyorum yoksa tabı herkes böle değil. Kapalı giyinmek nasıl olmalı?

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• kapanmak diye birşey yok dinde. Avret yerlerinizi örtün diyo Kuranda.. Millet avret yeri denince saçının kılı hatta tırnakları anlıyor. Kulakdan dolma bilgilerle yaşadıkları içinde örtünmek farz diyorlar. Biraz okuyun arkadaş araştırın yaa doğruyu eğriyi ayırt edin.. Hayatında Kuranı eline almamış adamlar bile örtünmek farz diye biliyor bu ülkede.. Böyle birşey yok...

1|0
    0|1
    • sen çok mu biliyosun ?

kur'an da yoruma açıktır herşey

açıklamasını da peygamber efendimiz dahi her nebi tarif etmiştir

bir kadının ayak bilekleri el bileklerine kadar bütün vücudunu hatlarını belli etmeden örtmesi gerekir saçının bir teli dahi görünmemelidir

çarpıtılmış incilde bile saçlarınızı örtemiyorsanız onları traş edin diyor

sen çıkmış burada kafana göre araştırmış moduna giriyorsun yaptığın ayıp

Erkekler Ne Diyor 15

• yıl 2012 bıkmadınız kapalı açık muhabbetleri yapmaya

uffffffffffff ssssssssss

0|0
    0|0
    • kapalı açık muhabbeti yapmıyorum

• evet onlar konuyu yanlış anlamışlar...saçlar kapalı ama vücudun en çok teşhir edici yerleri son derece belirgin...onlar sadece modaya uymuşlar

1|0
    0|0
  • bana çok saçma geliyor artık bu açık kapalı mevzuları bu devirde kıçını açana bile artık pek talip yok büyük şehirlerde haa anadolu köyleri kasabaları farklı gerçi ama oralarda da gizli gizli gidiyor her şey hep kapalılar ama icrat kesintisiz devam :)

1|0
    0|0
  • bence bazılarınki artık fantazi gibi geliyor bir şeyleri yaparken giyerken inanç meselesi değil yani inancı olanlar zaten gerektiği gibi giyinip hareketlerini sergiliyolar

1|0
    0|0
  • kara çarşaftanmı bahsediyorsunuz ?

0|0
    1|1
    • sen kapalı diyince sadece kara çarşaf mı anlıyosun ?

• link al o zaman ben tesettür giyimden bahsediyorum .

• koca bir kalçayı ve göğüsleri bu şekilde kapatamassınki

• Evet doğru biliyorsun. Eller ve yüz hariç her yerinin kapalı olması gerekir. Vücut hatlarının belli olmaması gerekir.

0|0
    0|0
    • eh dgru bılıyomusum ama artık böle değil kapalıların yarısının vucut hatları aşırı belli facede bi kapalı bi saçını açık fotgrafını yukluyolar sonra kapalıyız diyolar bu nasıl kapalılık anlamadım

• Biz doğrularla ilgilenelim. Onların yanlışı kendilerine sen boşver.

• sen haklısın kapanmak demek başa bir örtü atmak değil. kapanmak demek vücut hatlarını bbelirtmeyen bir giyim tarzı demektir. ayrıca kapanmak demek bedenen olduğu gibi zihnen de olmalı.

0|0
    0|0
  • Bu senin bahsettigin kapalılar deve kuşu gurubundaki kaapalılar deve kuşları tehlike oldugu zaman kafasını kumun içine sokar saklandıgını zannederler miş bunlarda kapandıgını zannediyorlar ama kıçları yorozdan görünüyor :)

0|0
    0|0
  • kol bileklerinden ayak bileklerinden yukarısı gözükmeyecek ve belli olmayacak

saçının 1 telini erkek görse günah olur

0|0
    1|1
  • Dinen vücut hatlarını belli ederek gezmemek gerektiğini biliyorum kadınlar için

0|0
    0|0
  • açıkda olsa saçları vücud hatları her zaman belli olmamalı

0|0
    0|0
  • Dediğin gibi işte.

0|0
    0|0
  • Şakirt alert. inciswf.com/sakirt.swf

0|0
    1|0
  • hem haklısın hem haksız.

0|0
    0|1
  • Dediğin doğrudur. Kapanmanın esprisi-amacı da odur zaten. Yani vücut hatlarını-dişiliğini kapatmak.

Sadece örtü değil elbette, bakışlar ve tavırlar bile önemlidir. Hatta bayanın yüzündeki ifade, üzerindeki elbiseden bile önemlidir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Doğruyu biliyorsun.Çoğu eşarp takmakla kapalı sanıyor kendini.Ben kısa kollu ve diz üstü etek giyip başı kapalı olanıda gördüm.Birde türban takıp kapalı değilim ben bu sadece moda diyenlerde var..Allah akıl fikir versin ne diyeyim.

0|0
    0|0
  • Şöyle diyim size.Kimsenin aile yapısını yaşantısını bilmeden konuşamayız.Dört duvar arasını kimsenin kolay kolay bilmesine gerek yok.Dinde zorlama yoktur.Şimdi Anne-Baba-Abiler çevresi kapanacaksın deyince kapanan çok kız var ama onlar istemiyor.Böyle bir çok kız var suç onların değil onu zorlayanların.Bu işin bu yönü gelelim 2.yönüne;

Diğerleri ise gerçekten Kuran-I Kerim ayetlerinden bi haber kapanan cahil kızlar...

0|2
    1|1
  • Kapalı olmak önce gönülde sonra zihinde olur.Onun dışında üstüne giydiği sadece iöerdekinin dışarıya göstergesidir.Yani misal namazı kılmakla eda etmek arasındaki fark gibi.Herkes namaz kılar ama herkesin namazı namaz değildir.

0|0
    0|0
  • her koyun kendi bacağından asılır

0|0
    0|0
  • doğrudur. vücut hatları belli olmamalı ben buna çok dikkat ediyorum hakkını da verebiliyorum sanırım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...