Güven sizin için ne anlam ifade ediyor?

Kendi adıma konuşacağım. Şahsen güven duygusu, kazanılması en zor olan duygudur. Hele bi' kız için. Tabii bunu anlamayacak insanlarda olabiliyor. Sıradan bir duyguymuş gibi bakan, kısa vadede oluşup; bi' anda son bulan his olarak görmeleri normal. Fakat öyle değil. Aslı başka. Hayatta birine verilebilecek en güzel duygudur belki. Ben ne yazık ki güveneceğim insanları seçemiyorum. Keşke öyle bi' şansım olsaydı, ama yok. En ağır olan duygu da, bunu haketmediğini bilmek. Hele gözünün önündeyse, vay haline!

Biri tarafından anlaşıldığını bilmek, sonunda yanıldığın o acı gerçekle yüzleşmek; hayatın en büyük oyunu olsa gerek. Sonra gelsin keşkeler, vahlar, offlar. Ardı kesilir mi, bilmiyorum. Yalnızca kızgınım. İnanışlarıma, saflığıma, kaybedişlerime, vazgeçişlerime. Kısaca beni ben yapan tüm kötü özelliklerime... Kolay güvenmemeli bi' insans. Bunu önceden kestirebilmeli, sonunu dahil ederek atmalı afımını. Siz bu söylediklerimi nasıl yorumlarsınız bilemiyorum fakat ben bunları yazdıktan sonra kendimi hafiflemiş hissedeceğim ve belki, bi'nebze de olsa rahat uyuyacağım. Yani umarım...

Sizin lügatınızda ki güven'in anlamı ne peki?

0|0
0|19

En İyi Erkek Görüşü

• kazanılması zor, kaybedilmesi saniyeler alan bir duygudur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• guven kavramini anlamak icin ilk once ozguven gerekir ! insanlara guvensizligin arkadasinda hep ozguven eksikligi yatar..

cevabimi anlamak icin uzerine dusunmek somut orneklerle desteklemeniz gerekebilir.. anlamayanlar icin seve seve ornek verip aciklayabilirim ..

0|0
    0|0
  • şöyle söylim sen tanımadığın insanlara yaklışırken kuşkulu yaklnlaşırsan karsındaki insandan güven bekleme çünkü karsındaki kişi senin ona karsı kuşkulu yaklşatığını farkeder tabi saftiri biri değilse güvenilmez havası ortaya cıkar,sen saflığınla gelirsen karsındaki insanda sana saflığıyla gelir bilmem anlatabildim mi ,

bizim mahallaede güven adında bi çocuk vardı temzdir çocuk ama ayakları çok pis kokar

0|0
    0|0
    • :) son cumleni sevdim.

Fakat sana katilmiyorum bi' konuda. Cunk u sen bi' insana zaaf noktani gpsterirsen; o gelir seni o noktandan vurur.

Peki ben anlatabildim mi?

• benimle neden ilgilenmiyosun ,soru sorma tarzından etkilendim.

• ya işte sen hayattan bişeyler almışsın kuşkuyla nasıl yaklaşabilirsin bir insana,zaaf noktalarını göstermiceksin tabiki belli bir yaşanmışlık olduktan sonra zaten güven vermen gerekmiyor o kendiniliğinden oluruşur

• iyide bunun erkeği kızı yokki bence sendeki kendini özel hissetme duygusundan ileri geliyor. sen özel birisin ve kesinlikle incitilmemelisin sen böyle düşünüyorsun. halbuki tüm insanlar olduğu gibi karşındaki insanlarında sana güvenmek için sende güven duygusu aradığını bilsen şimdiden tırnaklarını yemeye başlardın maalesef acı ama gerçek

0|0
    0|0
  • bence,

iyi niyetten doğar ...

0|0
    0|0
  • bir kişiye güvenmiyorsam gözümde hiçtir ama konuşmayacağım anlamına gelmez her şeyimi anlatmam daha resmi bir dille konuşurum...

0|0
    0|0
  • benim için herşey.

0|0
    0|0
  • güven vermemek yalan söylemek aldatmaktan farksızdır

0|0
    0|0
  • güven kontrole mani değildir.

0|0
    0|0
  • güven=sadakat sevgi baglılık vb

0|0
    0|0
  • ilişkinin en büyük ihtiyaç duyduğu şey güvendir...

0|0
    0|0
  • o değilde 0(sıfır) sizin için ne ifade ediyo

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Güvenmi? uzun zamandır lügatımda yer almıyor,son depremde yıkıntılar altında kalmıştı.

0|0
    0|0
  • Güven diye arkadaşım var benim için o dur güven

0|0
    0|0
  • senin için ne ifadfe ediyor ?

0|0
    0|0
  • Bir ilişkinin sürekliliği.

0|0
    0|0
  • ne olursa olsn hep güvenmektir taki sevdigim birisinin bana güveninin kaybetmesini saymazsak :(

0|0
    0|0
  • Bir arkadaşımın ismi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...