Köpekler neden arabaların peşinden koşar?

Köpeklerin arabaların peşinden koşup, çıldırmış gibi havlamalarına anlam verebilen var mı?Veya nedenini bilen?Otomobillerle ne alıp veremedikleri var köpeklerin acaba..

Güncellemeler:
Bir de şu var..

Her otomobili kovalamıyorlar.Bazen kafalarına esiyor ve peşlerine takılıveriyorlar.

0|0
7|19

En İyi Kız Görüşü

• Bunu yapan sokak köpekleridir genellikle ve sahiplendikleri bölgeden hızla geçen araca tepki verirler. Alanlarını ve oradaki yavrularını tehlikeden koruma psikolojisi. Birde bazı sirenlere karşı duyarlı oluyorlar ondan.Hayırdır?

0|0
    0|0
    • Hiç ya öylesine sordum.Hep merak etmişimdir bunu.

• Köpekler kin gütmezler ne demek.Köpekler kendilerine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmazlar.O köpek sahibinin onu terk ettiğini düşünemiyordur.

• Söz konusu köpek 1,5 yaşında bir açk. Ve köpekler kin gütmezler. Eğer gütselerdi o kadar uğradıkları işkenceden sonra insanlara sokak köpekleri öyle saldırırlardı ki sokakta gezemezdin. Ama herşeye rağmen aslında kemiklerimizi kırabilecekken bizim bir başlarını okşamamızla bize sevgiyle bağlanan yaratıklar.

Kızlar Ne Diyor 6

• Tüm köpeklerde, hareket halinde olan şeylerin peşinden koşup; onları yakalama içgüdüsü vardır. Bu, tamamen onların içgüdüsel reaksiyonları ile ilgilidir. Köpekler, kendilerinden hızla ve aniden uzaklaşan bir şey gördüklerinde otomatik olarak peşlerinden gitmek isterler. Hareket halindeki şeylerin peşinden gitme içgüdüsü, temelde 'avcılık' içgüdülerinin bir sonucudur. Fizyolojik açıdan bakıldığında ise, köpeklerin kovalamaca işinden büyük heyecan duydukları ve zevk aldıkları kesindir. Bunu, sahiplerinin attıkları kemik veya oyuncakların peşinden ne kadar heyecanlı bir şekilde koştuklarına bakarak anlayabiliriz.

0|0
    0|0
  • bence köpeklerin ego durumu .d ben kovalıyorum onlar kaçıyor oh ne güzell kafasını yaşıyorlar sanırım. çünkü arabayı durdunca gelmiyorlar peşimden onu farkettim .d

0|0
    0|0
  • sesten rahatsız olduklarında dolayı olabilir

0|0
    0|0
  • aynen ya kosturuyolar bıde arabanın arkasından sankı ısrcaklar arabayı :D

0|0
    0|0
  • tehlikeli oluyor ama

0|0
    0|0
  • geçen çarptım birine zaten ne varsa atlıyorlar arabaların önüne

0|0
    3|5
    • Yine bir bayan şoför klasiği

• minübüsmü kullanıyorsun sen

• neden sordun ?

Erkekler Ne Diyor 19

• Düşünme yetenekleri olmadığından hareketli objeler çekici geliyor onlara sadece araba değil bisiklet olur , uzağa atılan bi taş olur , sacma sapan her şeye koşabilirler . İçgüdüsel bi şey bu

0|0
    0|0
    • İşte uzağa atılan taşın peşinden deli gibi havlamıyorlar

• Tamam da arabayı yakalama olasılığı yok bunuda bi düşün içindeki o istek yanıp tutuşuyo celalleniyo ve arabaya havlıyo aynı şekilde söylediğim gibi bisikletli birine de havlar . Tek neden hareketli objelere olan merak .

• hareketli olan ne varsa peşinden koşar köpekler...

0|0
    0|0
  • Bir keleğini görmüşlerdir. Ben sadece BMW leri kovalayan bir köpek bile gördüm.

0|0
    0|0
  • ben tekerleklerinden dolayı koştuklarını biliyorum. tekerlek döndükçe oda peşinden koşuyor. köpekler kin ne nefretlerini unutmazlar, gün olur bunun acısını çıkartırlar. belkide arabaların köpeklere çarpması sonucu düşmanlık beslemiş olabilirler.

0|0
    0|0
    • Evet bana da en mantıklı sebep o gibi geliyor.Yavrularına veya diğer köpeklere çarpınca kin güdüyorlar arabalara karşı

• Köpekler kin gütmezler. Şuanda eski sahibinin terkettiği bir köpek besliyorum. Hala eski sahibinin arabasını bile gördüğünde heyecanlanıyor ve hala adamı gördüğünde zevkten deli oluyor.

• köpekler kin güderler. ona vurduğunda bunu unutmaz. karsılastıgında mutlaka havlarlar. eğitirsen tabiki arabasını gördüğünde heyecanlanır. köpekler kin güdmüyorsa, neden kedilerle düşmanlar, kediler peki neden farelerle düşman. hiç bunu düşündünmü? arslanlar neden sırtlanlarla ezeli düşman?

• Bazı zalim sürücüler köpeklere şehir turu attırıyor:/

0|0
    0|0
  • Kaçan kovalanır felsefesi onlardada var sanırım :)

0|0
    0|0
  • Bir yerde okumuştum , kesin olmamakla beraber araçları insanları kaçıran canavarlar olarak görürlermiş ve bizi kurtarmak için saldırırlarmış...

0|0
    0|0
  • Kendilerinden daha hızlı giden bir şeye karşı bir ayaklanma, bir isyan diye düşünüyorum bu köpeklerin haykırışını. :)

0|0
    0|0
  • National Geocraphic Channel'de Köpeklere Fısıldayan adam var. O bu işin sebebini açıklamıştı da unuttum.

0|0
    1|0
  • Otomobil değil, bisiklet de olsaydı aynı tepkiyi verirlerdi.

Hızla gittiği için, kendilerinden korktuğunu sanıyorlar ve bu onlara cesaret veriyor. Bu yüzden peşinden koşarlar.

0|0
    0|0
  • Tamponu ısıran var abi..

0|0
    0|0
  • köpeklerın gözlerı dönen tekerlekden rahatsız oluyor ...muş bu yüzden syclo ya bağlıyorlar

0|0
    0|0
  • belkide kovaladıklarını sanıyolardır:D

0|0
    0|0
  • bi anlasam benımde motorsıkletın peşinden koşuyo şerefsizler.

0|0
    0|0
  • dostum test ettim bizzat benim köpeğim (golden dir kendisi) sadece benzinli arabaları kovalıyor..

0|0
    0|0
  • biri alıştırmış ben kaç köpeği alıştırdım :)

0|0
    0|0
  • Sesten dolayı olabilir.

0|0
    0|0
  • Arabayı dişi zannedip kapmak içindi galıba

0|0
    1|2
  • Çünkü kendi bölgelerini korumak için. Onlar havladıkça arabaların oradan uzaklaştığını sanıyorlar. Kendi bölgelerine giren yabancı cisimleri kovalıyorlar.

Köpek eğitimi ve psikolojisi ile ilgili araştırma yaparsan aynı cevabı bulabilirsin.

1|2
    0|1
Yükleniyor...