• Sor
  • Bence

Yürüyüş ile kalori yakma

Arkadaşlar en çok hangi saatler arası yürüyüşü yaparak kalori yakabilirim. Bilgisi olan varmı?

En İyi Görüş

• calori yakmak istiyosan sabah serin havada ter çekmiyen naylon tipi eşofmanla ve aç karınla ama o kadar aç değil bir sandviç yapıp bitki çayıyla beraber tüketebilirsin. 45 dakika düşük tempoyla başlayıp 10 dakikada bir temponu 1,5 katına çıkarabilirsin.spor bittikten sonra ılık duş ve sonrasında yaktığın caloriyi fazlası değil iyi bir kahvaltıyla toparlayabilirsin domates zeytin yumurta reçel bal sosis süt veya çay vb. şeylerle... bol bol su en 8 bardak ve ev hanımıysan evde temizlik yapmak da calori yakarsın çalışansan oturan birisiysen bol bol su içebilir ve ıhlamur içebilirsin terletir ve çok da olmasa calori yakarsın...

Erkekler Ne Diyor 20

• sabah kahvaltıdan önce

• sabah iyi gelir gelir derler ama bunun bence saatle alakası yok sabah demeleri ayılmakla alakalı bence=) yürüyüşün saati olmaz yeterki yürü

• saati yok ki yürüyüşün

• yürüyüş demek bacak kası demek, mümkünse sabah 6 da hormonlarının cayır cayır calıstığı vakitte yap yürüyüşünü

• Saatler arası derken ? İngiltere'de yapılan bir araştırma 30 dk'lık bir tempolu yürüyüş formunuzu korumanızda yardımcı olurken,45 ve 45+ dk'lık tempolu yürüyüşler zayıflamanızda yardımcı oluyor.

• genelde sabah veya aksam yürüyüsü yapanlarin oldugunu duydumda o yüzden merak ettim.

• Öyle saati farketmiyor.Sizin ne zaman boş vaktiniz varsa o zaman yapın

• Sabah 6 9 arası meyve suyu içip aç karnına ama kısa zamanda sonuç almak istiyosanız ayak bileğinize ağırlık kayış takmalısınız

• Tesekkürler

• İdare edermi verdiğim bilgi

• Kahvaltıdan önce güzelce yorulup terliyceksin ardından sıcak bir duş sonrasında güzel bir kahvaltı :)

• sabah ,cok ıyı gelcegınden eminim.

• Sabah çok az kahvaltı yapıp çıkarsan antrenmandan sonra da vücut yağ yakımına devam eder.

• selam bu iş öyle sanıldığı gibi sabahın kör saatinde olmuyo.. normal uyku düzeni ve iş düzeni vs. olan bi metabolizmanın en çok enerjik olduğu saatler saba 09:30 ile 10:15 arasındadır. daha sonraki süreçte vücut 14:00 a kadar kendini tembelliğe alıştırır.. akşamüstü 16:00 17:30 arası sabahki enerjinin tetikleyen kısmı ortaya çıkar.. umarım yardımcı olurumm

• evet oldunuz cok tsk.

• Eğer amacın kilo vermekse uzay yürüyüşü denen tekniği uygulamalısın. yürürken kollarını oynatmanı sağlayan bir alet neredeyse her yerde var. belediyeler çoğu yere bundan koymuşlar. Uzun süredir Koşuyla uğraşan biri olarak bir buçuk saate yakın aralıksız bu işi yaparım bu şekilde kilo veremezsin. Hatta koşarak kolay kolay kilo veremezsin. Çok uzun süreler ve tempolu koşmalısın

• en az yarım saat spor aktivitesinde bulun. saat öenmli değil ama kış ayları akşam saatlerinde yapmaman iyidir malum hava kirliliği daha bir artıyor.

• günde en az yarım saat yürü. kilo yaş ve boyunu söyler misin ?

• aldığın kalori yaktığın kaloriden fazla olursa hiç bir zaman kilo veremezsin.öncelikle beslenmene dikkat etmelisin.Ardından sabah saatlerinde yaptığın yürüyüşler mutluluk hormonunun daha fazla salgılanmasını sağlar metabolizmada artar gün içinde şişkinlik hissi azalır ve rahat bir gün geçirirsin :) bu arada biberiye çayının metabolizmayı hızlandırdığı söylenir :)

• Sabah ve akşam yürü koşu daha iyi ama.

• Günde 5000 adım ve üzeri atarsan eğer çok iyi olur uzmanlar öyle söylüyor.

• vakt bulamıyorum. o yüzden öğle tatilinde yürüyüş yapıyorum. faydalı olması için en az 20 dk. yürüyüş yeterlş oluyor. nette göbek eritmenin en iyi yollarından biri yürüyüştür diyor. sabahları açken yaparsan daha çok faydasını görürüsün. yanına su al, içine debir kaç damla limon sık. yağları daha çabuk yakar.

• tsk ederim

• rica ederim.

• Sabah saatleri.

• günde en az 3 saat yürüş gerek

Kızlar Ne Diyor 3

• Spor en güzel sabah saatlerinde yapılır, gün boyunca yakarsın. İmkanın yoksa akşam yemekten en az yarım saat sonra yürüyüş yapabilirsin. Bol su tabi..

• sabah saatlerı..

• MERHABA YÜRÜYEREK KALORİ YAKAMAZSIN,KAN DOLAŞIMINA,KALBE İYİ GELİR,NEFES ALIŞVERİŞİN İÇİN İYİ OLUR,BELKİ BİRAZ KARDİYO FALAN AMA KOŞMADAN KALORİ YAKAMAZSIN.NABZININ BELLİ SAYIYI GEÇMESİ LAZIM.TEKRAR SÖYLÜYORUM KOŞACAKSIN.

• Hey ! naptıgını zannediyosun kızım sen ? kendine gel... sana söylüyorum ! dinlemiyo musun sen beni !

• Peki, bilgilendirdiginiz icin tesekkürler.

Yükleniyor...