Okçuluğa Başlamak İstiyorum?

Okçuluğa başlamak istiyorum. Kendim öğrenebilir miyim yoksa kursa gitmem gerekir mi? Yeni başlayanlar için hangi ekipmanları önerirsiniz. Bulunduğum yerde kurs olduğundan hiç emin değilim ve kendim bile olsam öğrenmek istiyorum..

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kendinizde öğrenebilirsiniz ancak tavsiye etmem. Okçuluk için önerileri;
    1;Yayda ok yokken yayı germeyin. Yay oksuz olarak gerildiğinde us veya alt kanatlardan biri kırılarak sekip siz çarpabilir.
    2;Ok seçerken başlangıç olarak gergin yaylı okları önermem.
    3;Atış yaparken yay her zaman 3 parmakla gerilir.(İşaret parmağı, orta parmak, serçe parmağının üstünde ki parmak)
    4;Ok yayı hangi elimiz daha güçlüyse o elle gerilir.
    5;Bocaklar omuz genişliği de açık tutulur.
    6;Yay gerilirken nefes alınır, yay bırakılana kadar nefes verilmez.
    7;Yayı geren kolun dirseği her zaman yukarı doğru kaldırılır.
    8;Yay her zaman gerilebildiği en uzun mesafeden serbest bırakılır.
    9;Yay 90 derece açıyla yer yüzüne dik tutularak kullanılır.(Yan yatırarak yay germe filmlerde olur ve hayal ürünüdür.)
    10;Ok yay gövdesinin en orta noktasında bulunur. Ne kadar aşağıdaysa o kadar aşağı, ne kadar yukarıdaysa o kadar yukarı sapar.

Yukarıda 10 kural çok önemlidir yalnız öğrenecekseniz bunlara dikkat edin. Atış eğitmeniyle çalışacaksanız o gerekeni söyleyecektir. Son olarak okla yaralanma potansiyeli ateşli silahla yaralanma potansiyelinden yüksekdir bilginize. Seçeceğiniz yayın kanat uzunlukları boyunuzla orantılı olmalıdır. Atıcılık yapan bayanların göğüsleri ok yayını germeyi zorlaştırdığından göğüs üzerine basınç uygulayan özel sütyenler önerilir!

1|0
    0|0
    • Çok açıklayıcı olmuş, teşekkür ederim :)

• Diğerlerinin ne dediği umrumda değil pek :) Boyum söylediğim rakam ve ok almakta boyun önemli olduğunu biliyorum. Ayrıca boy, kilo gibi şeyleri takıntı yapmadığım için dürüstçe söylerim boyumu da kilomuda. Birkaç ay önce ölçmüştüm ve hatıladığım 1.73

• Tekrar ölçün, ölçümü başkası yapsın, metreyi dik tutuğunuzdan emin olun.2,5 cm fazla veya az ölçüyseniz önereceğim ok kafatasınızı çatlatabilir bilginize!

Erkekler Ne Diyor 6

• kendin öğrenemezsin diye tahmin ediyorum yılların verdiği tecrübeyle..(sen benden büyüksün senin yanında lafı olmaz ama) kursları var bunun gidersen çok güzel olur. Ata sporundan evvela ilkel savaş aletleri günümüzde modern silahlardan daha çok işe yaradığı zamanlar oluyor. ama sen bunu şiddete dayalı kullanmazsın inşallah :)

1|0
    0|0
  • 3 yıllık okcuyum hiç para vermedim kendi okumu yaptım yayımı yaptım zihgiride yaptım felan filan kendin başla daha iyi oluyor lazım olan malzemede oraya yazdıklarım işte.

1|0
    0|0
  • Biri benimi çağırdı

1|0
    0|0
  • Kursa gitmelisin ben 3 senedir yapiyorum yani ne diyim kurssuz olmaz okculuk

1|0
    0|0
  • Ok ve yay öneririm birde hedef tahtası :)

1|0
    0|0
  • Ok ve yay lazim ilk once

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Okçuluk gerçekten mükemmel bir spor ama bir bayan olarak kol kaslarını şişirebilir ve hoş bir görüntü oluşmayabilir bence

1|0
    0|0
    • Bende fazla yapacağımı sanmıyorum. Şimdilik bir heves olarak yapmak istiyorum ama seversem devam ederim. Şu an düşündüğüm o değil açıkçası pek :)

Yükleniyor...