Arkladaslar spor akademisi yardım pls?

arklar benım bu spor akademısı unıversıte bolumu hakkında pek bılgım yok ınternetten nasıl bı arastırma yapmam lazım ben muh. dusunuyordum ama sporu sevıyorum okculukla ugrasmak ıstıyorum unıversıtede bu bolumu okumak ıstıyorum acaba ne yapmam gerekıyor bu yetenek sınavıylamı gırılıyor yoksa sadece ygs/lys puanıylada gırebılırmıyım? mulakatlara gec kaldımı nasıl katılabılıyoruz ben unıversıtee kalmayı dusunuyorum acaba bu konu hakkında bılgısı olan mesaj atabılırmı veya yorum sımdıden tesekkurler

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Spor akademileri iki şekilde alıyor bazıları özgeçmişine bakarak bazıları yetenek sınavına bakarak

Özgeçmiş olarak örnek : Türkiye'de derece, lisans süresi, antrenörlük, avrupa, dünya derecesi vs. istiyor

Yetenek sınavı ise: Bazı üniversiteler ön eleme koyuyor örnek: 1500 mt ve 60mt testini geçmek arkasından branş parkurları

bazıları ise : kendi parkurunu oluşturuyor yanına koşu filen istiyor

bunların yanında iki tür ünide de ygs ve orta öğretim başarı puanına bakılıyor

öncelikle kendine bir bölge seç örnek ege oradaki üniversiteleri araştır
    ege üni
    cbü
    mskü
    9 eylül gibi sadece bunlara hazırlan

aklında bir soru varsa sorabilirsin

0|0
    0|0
    • oncelıkle cevap verdıgın ıcın tesekkur ederım
      ben ege marmara akdenız ve 19 mayıs dusunuyorum yanı kıyı kenarı dusunuyorum benım yetenek sınavı ıcın hıcbır hazırlanmam yok daha dun aklıma dustu bı arastırıyım dedım bu yetenek sınavları ne zaman olcak gecmı kaldım ? nasıl basvuru yapılıyor? kazanma olasılıgım sızce kac? bir cok sporla ugrastım yuzme futbol basketbol voleybol ılk okulda kosu yarısına katıldıydım :D

• puan onemlı degıl yetıyor. unıversıtede okculuk bolumu yokmu?

• Marmarada varsa vardır digerlerinde mülakatlarda yok ama musabakalara çalışabilcegin yer oluyor maçlara gidebiliyorsun

• Spor akademisi bayağı zorlu hazırlanman lazım hatta imkanın varsa antrenör eşliğinde

0|0
    0|0
    • bılmıyom hıc korkum yok benım bırcok sporla ugrastıgımdan hatta beden ogretmenım beden ogretmenlıgını dusunuyomusun demıstı tabı o sıralar ıstemıyordum atanması zor dıye ama unıversıtede kalmayı planlıyorum

Yükleniyor...