Faydasını görür müyüz?

Merhaba arkadaşlar cevaplarını bekliyorumm

arkadaşlar ben 19yaşındayım acayip fazla bi kilom yok fakat 7-8kilo versem daha iyi olacak boyum 170 kilom 73.. Belkide daha fazla vermeliyim bu nedenle arkadaşımla spor salonuna yazılmaya karar verdik. Bizim yaş grubumuz haftasonları ve haftaiçi pazartesi günler geliyomuş... Haftada üç gün... Adam dedi ki yetişkinler kilolu olanlar oraya yazmayayım sizi size birden yüklenip kilo verdirirm ama bırakınca ne olur geri alırsınz .. O bakımdan bu şekil gidelm dedi.. Haftada 3gün.. Diğer akşamlarda ben yürüyüşe giderm.. Deneymli olanlara soruyorm salonun 3gün bii faydaşni görür müyüz teşekkürler

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• bu iş azim ve irade işi. az yeme cok hareket işi. 3-5 ay yapıp bırakacaksan hiç başlama da diyemiyorum ki. memlekette spor fakirliği had safhada. sen bol bol oku kendini bilincini geliştir bu konuda. hem azmini direncini korumus ve yukseltmiş olursun. uykuna beslenmene dikkat et. bol bol su iç. asasör yerine merdiven kullan. haydiiiii ne duruyorsun koşş bir bardak su iç şimdi.. kolay gelsin.. :)

0|0
    0|0
  • Hafta'nın 3 günü koş. Ama kuralımız şu. İlk gün; 30 snye depar 1 dakika orta seviye koşu. Bunu 19 dakikaya denk gelecek şekilde ayarla. 2. ve 3. gün gene aynı. 2. hafta 45 snye depar 1.5 dakika orta seviye koşu bunu 21 dakikaya denk gelecek şekilde ayarla. 2. ve 3. gün gene aynı bunu. 2 ay yap. Yağlı, yiyeceklerden kaçın. tuz, şeker, un tüketme. Protein ve az miktarda karbonhidrat ağırlıklı beslen. Ara öğün şeklinde beslen. Ara öğünlerde meyve yiyebilirsin. Spor salonuna ihtiyacın yok. Eğer koşamıyorsan. Bunu yürüyerekte yapabilirsin. 5 dakika hızlı tempo yürüyüş ama son hızda. Sonra 10 dakika orta seviye yavaş değil orta. Bunu 1 saat yaparsın. Her hafta artırırsın. Yürüyerek bu 4 ay sürer ama. Yardım ettiysem ne mutlu bana.

0|0
    0|0
    • cok tesekkurler anlıyorum ama bende şöyle birşey var aksamları işten hani geç gelebiliyorum .. anladın mı hergun bı yere bağlı olmazsam cıkmam ben bılıyorum ama orası salon ya hani para verip gideceğim mecburi gibi hisseder sürekli giderim ama .. kendım yürümeye kalkarsam düzen tutmaz sürekli gidemem hep birşeyler çıkar biliyorum 3 gun olunca faydasını gormem mı dıyorsun ?

• sana interval yaptırıo bu :) merak etme iyi bişi bu. seni düşünüo insanlar biraz da sen kendini düşünsen ey soruyu soran ? ;)

• kendımı dusundugum ıcın bu soruyu sordum ..

• beslenmene dıkkat eder, sıvı alımını kontrol altında tutar ve haftada 3 gun aksatmadan spor yaparsan faydasıası zaman ıcınde gorursun.

0|1
    0|0
    • oyle mı dersın ınsallah..

• hayır arkadasım bizim yas grubunda olan 30 kısı varmıs . tamam mı 15 15 bölerek alıyormus . bunları spor akademisine hazırlıyormus yasları 19-20 arasındaymıs o yuzden bizide bunların arasına yazdı bunlar ne yapar ne eder akademiye calısanlar arasında spor yapmak faydalı olur mu demek ıstdım

• tabıkı faydalı olur. endısen olmasın. ama bolgesel fazlalıgın veya gevsejkklık olan bolgeye uygun ıdmanlarıda yapman gerekebılrı. karında sorun varsa karın harketıne, basennde varsa kalca , bacak hareketlerıne agırlık vermek gıbı..

• balık etli gibisin yani değil mi

0|0
    0|0
  • sana önerim sporun yanında kahve ve çay içmen metabolizmayı hızlandırır. Her sabah koşabilirsen çok faydası olur

0|0
    0|0
    • bankada calısıyorum sabah kosamam kı.. Ama cok cay ıcerım sekersız severım

• yada iyi bir diyetisyene giderek 1 gün içindeki aldğın ve verdiğin kaloriyi hesaplatıp kalorisi az olan besinler yemek iyi gelebilir tabi en başta kafana koyman ve istemen lazım piyasadaki haplara ve ürünlere itimat etme hiç bir işe yaramadığı gibi zararı oluyor inşallah yardımcı olabilmişimdir.

• bi diyetisyenede gidelim o zaman birlikte ilerleyelim çok tesekkur ederım elbette sağol :)

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...