Karabasana inanır mısınız ? Uyku felci yaşadınız mı?

Tıp dilinde uyku felci olarak geçen karabasan gelmesi olayını yaşayan var mı ?

Daha önce olurdu bana nadiren bi kaç kere . Yatağa sabitlenip kalırdım göz kapaklarım kapalı ama etraftaki sesleri duyabilirdim en ufak hareket edemezdim . Belli bir süre sonra hareket edebilirdim . Arkadaşlar dün gece de yaşadım aynı şeyi ve tam ezan başladı Allahu ekber kısmında hareket edebildim anca . Kalktığımda sabah ezanı okunuyordu.

Neler düşünüyosunuz uyku felci mi yoksa karabasan mı neye inanırsınız ?

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• ben inanmak istemezdim ama başıma gelince inandım,uyurken uyanık gibi oldum ağır bir uyku hali,birisi geldi ama ben göremiyprum hissediyorum kolumu kaldırmak kımıldamak istedim ama kımıldayamadım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bundan yaklaşık iki yıl öncesine kadar bende de bu olaylar gerçekleşiyordu.. ayaklarımı kıpırdatamıyordum uyanmak istesem başaramıyordum dua etmeye çalışsam olmuyordu aklım karışıp duaları unutuyordum nefes alamıyordum .. hep de kuzenimin kılığında yaralı suratlı iğrenç dişli bir yaratık üzerime çöküp boğazımı sıkıyordu bu bilinç altıma yerleşmiş hala da etkileri var mesela annem olmadan evde ben uyuyamıyorum.. uyku felci olsa benim gördüklerim ne ? karabasan olduğuna inanıyorum ben..

0|0
    0|0
  • uyku felci tabiki,karabasan eski insanların uydurdukları bişey..

0|0
    0|0
  • bikere yaşadım demek karabasanmış o

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Karabasan kesinlikle çevremde bir çok kişiden defalarca duydum.

0|0
    0|0
  • abdestsiz yatma...

0|0
    0|0
  • "Neler düşünüyosunuz uyku felci mi yoksa karabasan mı"

Karabasan halk arasında,uyku felci bilimsel adı.

0|0
    0|0
    • Yanlış biliyorsun malesef . Karabasan insanların hareketsiz kalmasını sağlayan bir varlık gibi düşünülür . Uyku felci ise o hareketsiz kalma halinin bilimsel açıklaması.

• "Yanlış biliyorsun malesef . Karabasan insanların hareketsiz kalmasını sağlayan bir varlık gibi düşünülür ."

Bende bundan bahsettim zaten halk arasında derken. :)

• Ne farkederkı sonucta bısey yasıyosun elbet bır ısmı olmalı bılım bunu açıklayamaz başka bısey kımse bılemez.

0|0
    0|0
  • Yaşadım bi kaç kez. öyle şeylere inanmadığımdan takmadım açıkcası. Bilimsel açıklaması çok daha mantıklı ;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...