Kaç kişi okuduğu mesleği yapıyor?

Heyyyyyy çalışanlar... güzel güzel cevaplarsanız sevinirim.

kaç kişi okudu mesleği yapıyor?

yapmıyorsanız hangi sebepten okuduğunuz bölümle alkalı çalışmıyorsunuz?

maaşınız/maaş aralığınız kaç?

girdiğiniz işte referansla mı girdiniz yoksa cv imi bıraktınız.

girdiğiniz işte verilen parayı hakettiğinizi düşünüyor musunuz?

gün içinde ne iş yapıyorsunuz yoğunlukla örneğin; veri giriş yapıyorum şu raporlamalarla uğraşıyorum, müdrün/patronun şu istekleri oluyor nadiren onlarla ilgileniyorum.

iş arkadaşlarınızla aranız nasıl?

işe mutlu mu gidiyorsunuz?

moralinizi motvasyonunuzu azaltan bişey olduğunda nasıl düzelioyrsunuz?

lütfen: cevap vereceğiniz zaman soruyu kopyalayın ve altında bırakılan boşluklara cevabınızı verin...şimdiden çok teşekkürler.

Güncellemeler:
peki haftasonu çalışma varmıydı.haftanın kaç günü izin kullanıyordunuz?

0|0
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• üni.terk.

restoranda bulaşıkçılık yapıyoruz.

maaş 600 euro, azmış diyeceksiniz belki ama burası Portekiz ve zaten asgari ücret 487 euro.

iş arkadaşlarımın tamamı Türk, muhabbet falan süper. seviyorum hepsini.

işe mutlu gidiyorum, zamanın nası geçtiğini anlamıyorum.

moralimi azaltan bişi olduğu zaman eşimi arıyorum, sesi beni mutlu etmeye yetiyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• kaç kişi okudu mesleği yapıyor?

- nukleer tip okudum ama meslegimi yapmiyorum

yapmıyorsanız hangi sebepten okuduğunuz bölümle alkalı çalışmıyorsunuz?

- cunku mezun olduktan sonra nukleere karsi oldugumu anladim cunku kanserojen.

- senede 350 bin dolar civarinda ufak bi getirisi var.

- mafya dunyasiyla calisiyorum, referansla girdim bu dunyaya. cocukluk arkadasimla mahallelinin misketlerine el koyardik, o sonra almis yurumus. seneler sonra aklina gelmisim. yine de formalite icabi CVmi istediler. kurumsal bir mafya orgutu cunku.

- verilen parayi haketmiyorum..

gün içinde ne iş yapıyorsunuz yoğunlukla örneğin; veri giriş yapıyorum şu raporlamalarla uğraşıyorum, müdrün/patronun şu istekleri oluyor nadiren onlarla ilgileniyorum.

- gun icinde genelde sahada calisiyorum veri girisini ve raporlamayi gun sonunda yapiyorum. gun icinde kac bacak, kac kol kirildi,kac tirmak cekildi, kac tehdit yapildi kaci bloftu kaci gercekti, olumlu vaka var mi, elde edilen misket, saat, para, altin, mucevheratin tam sayimi gibi tum istatisitki bilgiyi ozenle tutmak zorundayiz.

- is arkadaslarimizla iyi bir iliskimiz var, birbirimize gun icindeki aktivitelerde destek olmak zorundayiz. ama genelde birbirimize pek sirtimizi donmuyoruz.

- ise mutlu gidiyorum genelde ama ise donus eve degil hastaneye olabiliyor bazen.o zaman mutsuz donuyorum. bazen eksik dislerle, ya da patlayan kaslarla dondugumde de mutsuz olabiliyorum. yine de isimi seviyorum.

- moral motivasyonum azalinca o gun motivasyon artirmak amaciyla calisma tempomu artiriyorum ve duzelttigim kisi sayisini artirarak duzeliyorum.

lütfen: cevap vereceğiniz zaman soruyu kopyalayın ve altında bırakılan boşluklara cevabınızı verin...şimdiden çok teşekkürler.

- rica ederim

1|1
    1|0
  • kaç kişi okudu mesleği yapıyor? yapmıyorsanız hangi sebepten okuduğunuz bölümle alkalı çalışmıyorsunuz?

- Lisede gazetecilik okudum, üniversitede ise radyo ve televizyon teknolojileri okuyorum. 7 ay öncesine kendi okuduğum mesleği yapıyordum ama iş güvencesi eksikliği sebebiyle bıraktım. Genelde çalışanı mağdur bıraktıkları için mesleğimden soğudum.

maaşınız/maaş aralığınız kaç? girdiğiniz işte verilen parayı hakettiğinizi düşünüyor musunuz?

- Şimdilik maaş aralığım her şeyi dahil olmak üzere 1300 - 1800 arası değişiklik gösteriyor. Meslekte yükselmek için teklif aldım ama okuduğum için mesai saatlerimi değiştirip yükselemiyorum. Genel olarak maaşımdan memnunum.

girdiğiniz işte referansla mı girdiniz yoksa cv imi bıraktınız

- İnternet üzerinden yollamış olduğum CV değerlendirmesi sonucunda çağrıldım.

- Genel olarak herkesle iyi geçiniyorum ve ilişkilerim iyi. Fakat özelimi kurcalayan, masamdaki eşyaları alıp kullanan iki kişiye gıcık oluyorum.

- Bazı günler çok yorgun olunca istemeye istemeye gidiyorum ama işimi severek yapıyorum.

- Hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. Ufak şeylerin moralimi bozmasına ve büyük şeyler yaşanmasına izin vermem. Şirket içerisinde motivasyonu sağlayan rahatlatıcı etkenler, aktiviteler her zaman mevcut. Maksimum verim ile çalışmamız hedeflenerek bunlar asla aksatılmıyor şirketimiz tarafından.

Bu arada soruna 5 yıldız...

0|0
    0|0
  • Okuduğum şeyi pek yapmıyorum meslek olarak. Arada belki bazı çevrelere bu mesleği yapıyorum. Onun dışında farklı sektörlerle ilgileniyorum zaman zaman. Para konusu özel olduğu için değişiyor. Bazen gayet iyi bazen hiç kazanmadığın zamanlar oluyor. Mutlu olmadığım işi yapmamayı tercih ediyorum.

0|0
    0|0
    • iş yerinde çalışırken ne gibi sıkıntılar oluyor?

• Benim işim zaten sıkıntıları çözmek. Bu kapsamda en büyük sıkıntı şu olabiliyor:

Sıkıntıyı çözmeni isteyen üst kadro, sıkıntının çözümü için atılan adımlarda arkanda durmazsa kendi kendini baltalar ama işi yapmayan olarak sen görünürsün. Esneklik, strateji ve analizi had safhada kullanmak zorunda kalabilirsin ve bu çok yorucu, yıpratıcı ve tehlikeli olabilir.

• ben telekomünikasyon okudum. okul bittikten sonrada telefon sapığı oldum ya la

böyle cevapsız aramalar

sessiz aramalar telefona üflemeler

sms seksi falan

0|0
    1|0
    • manyak munyak ama hasta oldun değil mi yorumuma

eaaa oldun mu ki

yani en azından bir öksürüktür hapşırıktır

yada ne bileyim hiç mi dikkatini neyin çekemedim

o kadar mı etkisizim ya :(

• elektronik haberleşme mezunu olarak kendi bölümüm üzerine çalışmıyorum özel sektörde verdikleri maaş yeterli değil kamuya da giremedim zaten

Kendi çapımda ticaret yapıyorum ki bu bi çok memurdan veya müdürden çok para bırakıyor bana.Günümüz şartları paran yoksa insan yerine bile koymuyorlar o yüzden benimle mezun olan bi çok arkadaşım da bölüm üzerine devam etmiyor.

Zarar etmek moral düşürür ama her zaman kar da edilmiyor yapacak bişey yok :)

0|0
    0|0
  • Okuduğum işi yapmıyorum pişmanda değilim kolumdaki bilezik her zaman var istediğimde kullanırım kendimi buna göre yetiştirdim maaş bana yetiyor ileridede yetecektir. İş arkadaşlarım iş arkadaşlığı çevresinde gayet iyiyim. Kimi zaman gitmek istemiyorum yorgun oluyorum sakin kafayla çalışmam gerekiyor

0|0
    0|0
  • Güzel bir soru :)

0|0
    0|0
  • dün okumuştum benim gibi öğretmen olanların %70 i öğretmenlik yapmıomuş... bize bu imkanı tanımayanlart utansın...

0|0
    0|0
  • o kadar uğraşamayacağım 90 nım..

işletme mezunuyum..

ticaretle uğraşıyorum

kendi işim

en yakın elemanım isteklerimden dolayı saçlarını döktü..satış raporu tahsilat raporu finanasal raporlar vadesi gelmiş ve gecmiş hesaplar vs vs...

adam yakında istifa edecek :)

0|0
    0|0
  • okuduğum mesleği yapıyorum

çalıştığım yere onlar çağırdı ve gittim

aldığım parayı mesela şu an buralarda takılırken hak etmediğimi düşünüyorum :D

arkadaşlarla iyiyiz

işe erken gidersem mutlu gitmem uykumu alıp geç gidersem mutlu giderim :D

0|0
    0|0
  • Muhasebe okuyordum, ayrıldım. Kuyumcuda çalıştm 2 sene, sonra çıkıp pronete girdim, ordan çıkıp digiturkte çalıştm, sonra inşaatta çalıştm, şimdide mimarlık ofisinde ofisboy olarak çalışıyorm. Asıl meslek kuyumculk ama sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • geçtiğim şirkete transfer oldum

yönetir gibiyim

Allaha şükür parası iyi

0|0
    0|0
  • endüstri mühendisliğini yeni bitirdim.henüz iş dünyasına atılmadım.ama okuduğum mesleği yapıcağım şuan serbest meslek erbabıyım:D

0|0
    0|0
  • kendi mesleğimi yapıyorum 2 ay önce girdim maaş aralığım 1500-2000 ilk girişe göre iyi olduğunu düşünüyorum bu arada tasarımcıyım mesleğimi kariyer.net sayesinde buldum ilk görüşmemde işe alındım ve işime mutlu gidiyorum motivasyonumda gayet iyi :)

0|0
    0|1
  • güncellemeye cevap

haftasonu çalışma yok sadece haftaiçi :)

soru sahibi sen de cevaplasana :D

0|0
    0|0
  • okudugum isi yapmaktayim.

torpilim yok.

moralim bozulursa arkadaslarimla sohbet..

0|0
    0|0

• bende kendi mesaleğimi icraa etmiyorum:d

0|0
    0|0
  • neredeyse yok

0|0
    0|0
  • beeeeeeeeeeeen

0|0
    0|0

• yazmam. özelimdir

0|0
    0|0
    • iş hayatı altın kural 1 : kimse gerçek maaşını söylemez

altın kural 2 - özel sektörde kimse vaz geçilmez değildir

altın kural 3- iş arkadaşlığı hikaye :)

• sen diğer sorunları çözdün mü arkadaş ? iş hayatına atılmış gördüm seni :)

0|0
    0|0
  • -Okuduğum mesleği yapıyorum

-İş yeri sahibi üniversiteden arkadaşım işe öyle girdim

-Maaşım 1500 Lira, haketmek konusuna gelince şuncağızlık paranın neresini hakedeyim onu bir tartışmak lazım.

-Bol bol teklif hazırlıyorum,

-iş arkadaşlarımala aram iyi

-Ofiste çok kalıp dışarda işlere uzun süre gitmeyince zamanala işe gitme isteğim azalıyor, ama arada iş gereği dışarı çıktığım zamanlar biraz kendime geliyorum.

-Moralim bozulduğunda, moralimi bozan şeyi hiç düşünmem, aklıma geldikçe zorla başka şeyler düşünürüm, buna halk tabiriyle kafaya takmamak deniyor.

Not: keşke bu uyarıyı en başta yapsaydın iş işten geçti.

1|0
    0|0
  • ben ilkokul mezunuyum :) 5 yıldızlı bir otelde operasyon sorumlusuyum :)) burada insanlar beni fakülte mezunu sanıyor, bu saatten sonra söylesemde kesinlikle inanacaklarını sanmıyorum :)) çünkü bu otele girdğimden beri aldığım 4. title eheh

en sevdiğim şey şu! gerçekten bu mesleğin eğitimini almış kişiler tam 4 yıldır aynı yerde sayıklıyorlar..! ben 4 kez aynı şirkette yükseldim..! :))

okul ya da alınan eğitim belirlemez hayatta bir çok şeyi :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Lise mezunuzum babam okutmadi :(

Fabrikaya isci girdim

Zamanla vardiye sorumlusu oldum

Patronumum destegiyle kurslar yaptim

28 yasinda üretim sorumlusu oldum

50 kisilik bir vardiyanin üretiminden sorumluyum

Aldigim parayi hak ediyorum

Ise mutlu gidiyorum evimle isim arasi 10 dakika

Is arkadaslarim cok severler beni

Sakin bir kisiyim is konusunda motivasyonumu azaltan bir sey olmaz ;)

1|0
    0|0
  • kaç kişi okudu mesleği yapıyor?

Ben okuduğum mesleği yapıyorum.

Maaşımı söylemeyeceğim.

İnternetten başvurdum, çağırıldım, başladım.

Verilen parayı hak ediyorum.

İş arkadaşlarımla aram iyi ama yolunda gitmeyen birşeyler var ve ben onları çözemedim.

Hayır, işe mutlu gelmiyorum.Çünkü yolunda gitmeyen birşeyler var.

Bir işe başka problemimi karıştırmıyorum.O an yapamadığım birşeyse tamamen ona yoğunlaşıyorum.

1|0
    0|0
    • Çünkü yolunda gitmeyen birşeyler var. örneğin? bi sıkıntın mı var? dedikodu mu yapıyolar...laf mı çarpıtıyorlar..

• Ayrılan bi kızın ardından iyi şeyler söylemediler o da olabilir.

• işletme mezunuyum öncesinden muhasebe diplomamda var ama büroda çalışmayı sevmedim muhasebe sıkıcı geldi . bi aile dostunun satış mağazasına başladım yani okuduğum bölümle hiç alakası yok . 900 tl + yemek+ sigorta+ servis olarak başladım . cv bıraksam almazlardı eminim sahibi yakınım olduğu için sıkıntı olmadı . tüm malın girdi çıktısını sayımlarını ben yapıyordum. kasaya kasiyer almıyordu onu da ben yapıyordum .çalışan personelin şiftlerini izinlerini programlıyordum .ayrıca sabah açıp akşam kapatma sorumluluğu .satış sonrası yaşanan sıkıntı da müşteriyle uğraşmakta bana ait bunun dışında teknik arıza olsa ilgilenecek biri yok elektrik su ne sıkıntı olursa kendi kendime çözmek zorunda kalıyordum. iş arkadaşlarımla da aram iyiydi. işe mutlu mutlu gidiyordum ama bunda patronumun etkisi büyük anlayışlı ve iyiydi yani . 2 sene sonunda çok yıprandığımı hissettim kpss çalışmak için işten ayrıldım .

0|0
    0|0
    • 900 tl mi :((( içler acısıymışsın...

• evet ya bi masrafım olmuyodu gün boyu orda olduğum için tek karım arabam oldu . baya kafam yoruldu ama

• ben yapıyorum. çok isteyrek yapıyordum ama şimdi hiçs evmiyorum.. özel sektör sömürdü yedi bitrdi beni:@

0|0
    0|0
  • ben okuduğum işi yapmak isterim

0|0
    0|0
  • moda okudum...şu an sekreterim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...