Vücut Geliştirme Hakkında Kötüleme ve Eleştiri?

Selam dostlar..
Daha geçenlerde VG yaptığım için gereksiz bir eleştiri aldım. Dedi akrabam ben 40 günde vücut yaparım, 40 günde seninde vücut yapman lazımdı kolay bu işler, ne biçim vücudun var vs. saçmaladı durdu. 6 aydır yapıyorum bu arada eski halime göre iyi bir vücudum var tabii hala birçok eksiğim var. Ancak 6 ayın bile bu spor için fazla bir vakit olduğunu düşünmüyorum.
Kötü Eleştiri 1) Ben senin kadar çalışsam öküz gibi olurum bu kadar zamanda bu kadar mı geliştin?
YANIT: Öncelikle bu iş çocuk oyuncağı değildir. Herkesin bünyesi, vücut yapısı, bütçesi, spora ayırdığı vakit birbirinden çok farklıdır. Ve bu sporda zaman kavramı yoktur. 2 seneden sonra gelişim artık birşey kullanmadan durma noktasına geliyor istisna abilerimiz hariç tabi.. (Birşey kullanmıyorum ayrıca) Eğer öküz gibi olmak bu kadar kolay olsaydı her yerde bir ronnie, kai görürdün. Herşey zaman, sabır ve bütçe ile ilgili. + Eleştiri yapanların genelde 15 kg fazlası oluyor ya da çok zayıf oluyolar :) yanlış anlamayın vücudu kötü olanlara söylemiyorum vücudu kötü olup iyi olanlara laf edenlere söylüyorum..
Kötü Eleştiri 2) Kas yapma olum yaşlanınca zaten sarkıcak!
YANIT: Böyle bir şey yoktur. Kas sarkmaz, sarkan şey yağdır veya ilerleyen yaş ile birlikte deridir.
Kötü Eleştiri 3) Doğal yap bu sporu protein tozu anca seni şişirir!
YANIT: Ulan biz balonmuyuz amkk :D Protein tozunun kas şisirme gibi bir özelliği yoktur, olmamıştır. Bunların tamamı yalnızca besin takviyesidir. Tek başına bir işe yaramazlar. Her şey beslenme&antreman ile belirginleşir.
Kötü Eleştiri 4) Ben senden daha çok gelişirdim sendeki de kas mı be!
YANIT: Emin ol bunu söyleyen kişi spora başlasa en fazla 2 ay gidecek sonra gelişim göremeyince bırakacak. O yüzden bu kişiler yüzünden moralinizi bozmayın. 1-2 sene sonra sen kaslı gezerken o kötü vücudunu saklamaya çalışacak!.
Kötü Eleştiri 5) Vücudun itici olmuş!
YANIT: Acaba hiç VG salonlarında hiç terledinmi seni gidi ahmak?
Evet arkadaşlar sizin görüşleriniz nelerdir?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Tabiki de dünya şampiyonları da zaten 1 yılda yapıyorlar o vücudu 😂 bilgisiz olup da konuşanları anlamıyorum ya gülüp geçmekten başka yapılcak bişi yok 😊 birde fitness ı body i spor saymayanlarda var 😆 yıl olmuş 2015 hala protein tozuna zararlı diyen var

0|0
    0|0
    • Kesinlikle haklısınız :) Bilmeden konuşuyorlar :D Oysa 1 senede abartı bir vücut imkansız. Tamam gelişim olur ama öyle yok artık dedirtmez tabiiki :)
      Bende kullanmıyorum protein tozu henüz erken oldugunu düşünüyorum ama ilerleyen zamanlarda mutlaka kullanacağım.

• Eig için teşekkür ederim 😊 olsun yani doğal yoldan da gidilebilir imkan bulunca da kullanırsın 😊

• aynen öyle :)

Kızlar Ne Diyor 1

• kötü eleştiri yapanlar spordan anlamayanlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• yazdıklarına birebir katılıyorum, adamlar 2 ayda vücut yapacaklarını zannediyorlar, bilmiyorlarki bu işin nasıl bir emek istediğini

0|1
    0|0
    • 2 ayda vücut yapılsaydı dünyada vücutsuz erkek kalmazdı

• 2 senedir vücut geliştirme yapıyorum. hala istediğim vücuda tam olarak kavuşmuş değilim. bölgesel olarak çalışmak gerektiği için zaten zaman alan bir uğraşı mı denir artık. en az 3 4 seneden önce tam arzulanan fiziğe kavuşulmaz. asıl bilinmeyen genelde "hayvan"gibi denerek veya ünlülerin fizikleri örnek gösterilerek söylenen fizik sahipleri kişilerin profesyonel olarak yaptıklarıdır bu sporu veya film çekimleri için kısa sürede özel programlarla fizik sahibi oldukları ve aynı şekilde söndükleridir daha sonra. steroid gibi kimyasallarla yapılır o fizikler ve cilde sürülen kremlerle hatlar belirginleştirilir. aşırı bir hacim artışı olursa tabiki kilolu bir görünüm oluşur ama aşırı hacim içinde steroid gerekir. protein tozu gibi supplementlerle olmaz. Amma konuştum susuyorum artık :D

0|0
    0|0
    • Aynen fakat o kısa sürede vücut yapanların zaten 5-6 sene altyapısı spor gecmisi oluyor genelde yani 0 dan başlamıyor sıfırdan başlasa çok daha vakit alır. Bu arada yorum için sağolun

• Fazla abartmaya gerek yok adam sana protein tozundan bahsediyorsa sakin bir sekilde o kdar etkili olmadıgını sadece gıda takviyesi oldugunu farklı yollardan anlatacaksın baktın anlamıor susacaksın çünkü vücut geliştirme kişisel bir spordur sadece kendin için yaparsın ve kendine göre yaparsın

0|0
    0|0
    • Haklısın kardeşim ancak millet bilmeden atıp tutuyor yapamıyolar bide çamur atıyolar. Hayatta bahane tükenmez. Gelişemeyince yok protein tozu kullanmıyorum yok steroid alsam bende öyle olurum diyolar dur arkadaş önce spor yap en az 1 sene

• Aynen oyle kardesim soyluyen kisiler 1 ay dayanamazlar ama soylerler bize yakisani susmak ve takmamak vucuda kortizol hormonu salgilatmaya gerek yok :)

• Aynen öyle :)

• Aynen kardeşim tüm dediklerine katılıyorum , özellikle şu protein tozu meselesine , adam onu doping zannediyor , bir steroid zannediyor , halbuki besin takviyesi :)

0|0
    0|0
    • Aynen öyle kardeşim beğendiğine sevindim teşekkürler

• Önce yapamazsın derler sonrada nasıl yaptığını.

Hep farklı ol çunku siradan olmak berbat biseydir.
    Arnold schwanegger

0|0
    0|0
Yükleniyor...