Bu ülkenin durumu nereye gidiyor?

Her gün haberleri açtıgımda devletin malının sürekli yabancılara satıldıgını görüyorum sizce yararları ve zararları nedir bunların?

Güncellemeler:
kısada olsa görüş belirtinseniz :(

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• rezıllık ve yobazlıktan baska bırsey deıl..sonumuz kotu ..

0|0
    0|0
  • tarih tekerrürden ibaret aynı osmanlının çöküş dönemleri gibi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• beğenmeyen bulsun dışarda bi iş atsın kapağı. ben vatandaşlık alabilmek için yaptım, neden? çünkü Türkiye AB'ye asla giremeyecek, dedim ki ben gireyim AB'ye. 2016'da girecem inş.

0|0
    0|0
  • Hem yararlı hem de zararlı bir uygulama.

Zararı, kendi toprağındaki malda söz hakkının kaybedilmesi ve personelin işten çıkarılabilmesi. Kısacası iş güvencesinin olmaması.

Yararı ise, ilgili markanın özelleşmesiyle gelişmesinin bir olmasıdır. Mesela Türktelekom, devletteyken TV'lerde reklamını hiç görmezdik, bırakın görüntülü konuşmayı.

0|0
    0|0
    • gecen bir haber okumustum yabancı sermaye karıın 3te birini yurt dısına götürmüs hala yararlı mı peki?

• Bana, ben sanki özelleşmesinden yanayım gibi bir tepki vermişsin.

Ben objektif olarak baktım meseleye ve açıkladım. Yararı da var, zararı da var.

• Globalleşme > Reklam > Tanınma > Para

0|0
    0|0
    • new world order :(

• Toprak satıyorsun ama bu senin yararına. Herkes duygusal olduğu için ekonomiden,iktisattan,politikadan anlamaz. Sen ülkeni yabancılara açıyorsun , onlara mülk edindiriyorsun iş kurduruyorsun ticaret yaptırıyorsun onlardan vergi alıyorsun. Ülkene para giriyor istihdam artıyor. Adam reklam yapıp ülkene turist,girişimci getiriyor. Bunlara rağmen yine de mutlak güç sensin.

İşte politika , işte kazanç işte büyüyen ekonomi. Daha sayayım mı duygusal vatancı arkadaşlara

• gönül isterki hiçbiri yabancılara özelleştirilmesin lakin bunkar telafi edilemeyecek şeyler değil kaldı ki olağan üstü durumlarda devletler kurumlara el koyma yetkisine sahiptir ama yinede keşke milli sermayeyle işlese herşey

0|0
    0|1
  • Hiç iyiye gitmiyor kardeşim,hiçç

0|1
    0|0
  • Klavye başında bu ülkeyi kurtaramayız ileri düzeyde hacker da değiliz yani susuyorum.

0|0
    0|0
    • Şimdi girerim tüm sorunlara vs kaç sayfalık metin çıkarırım. Herkestende eksiyi yerim bu ne saçmalıyor derler.

• hacker olsan ne yapacan ki ?

• Girerim özel dosyaları indiririm. Tüm yabancı ülkelerin güvenlik sitelerine kurum sitelerine girerim ama yapamıyorum çünkü değilim. Yapabilsem zaten savaş çıkar iyi ki öyle bir yeteneğimde yok.

Yükleniyor...