Bencillikte zirve bu kadar olur..

Herkesin hayatında birşey olur hevesli hevesli anlatırsın arkadaşlarım hayatında birşey oluyor hevesli dinliyorum ilgileniyorum bana gelince işler değişiyor ya hep kendileri ön planda dursun benim anlattıklarım eften püften şeyler heralde umrunda olmuyor evet aynen öyle olmasın zaten boşver gibi cevaplar insanın moreli bozuluyor abuk sabuk cevaplar geliyor onar gibi davranmaya çalışıyorum böylede sıkıcı oluyor ne bu insanlar ya hep bencil hep bencil ben ne yapıcam ya da böyle insanlara ne yapmalıyım hatalarını anlasınlar ?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Şunu söylemeliyim ki ; Bencillik hususunda daha fazlasıyla karşılaştım. Ve bu durumun bencillikten çıkıp Narsistliğe ve Megalomanlığa ulaştığının da farkına vardım.

Bazı insanlar konusu ne olursa olsun , kendini ön plana çıkartmak ve sürekli ilgi odağı olmak isterler. Bu tür insanlar , geçmişlerinde ezilerek büyümüş , söz hakkına sahip olamamış ve ilerleyen zamanda bunun eksikliğini çekip Egoistleşen insanlardır. Bu tür insanlar için yapılması gerekenler ise tamamen onların yaptıkları gibi onlara davranmak ve bu davranışlar sonucunda gerekirse onların duygularını yerle bir etmektir. Şunu söyleriz her zaman. Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi , başkasına da yapma. Fakat bu insanlara hatasının farkındalığı için Egoistçe ve Bencilce bir tavır sergilemek gerekiyor ki farkındalıkları artsın.

Kaybetme korkusu olmamalı insanın bu tür insanları. Aksine her fırsatta bir açığını kollamalı ve yeri geldiğinde de toplum içinde yerin dibine batırılmalı .

Farkındayım söylediklerim Saygı sınırlarının dışında ve gerçekten bencilliğin zirvesinde yer alan davranışlar. Herkesin eşit olduğu toplumda , kimse kendini benim üzerime basarak bir adım öne çıkartamaz. Buna izin vermem. İnsan vermemeli de zaten .

Farklı bir konu ise ; Toplumda ön planda olanların sadece görüntü , arka planda olanların ise Etkili olduğunu unutmamak gerekir .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• bencillerden uzak durmak sağlığa faydalıdır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• yalnız bırak tereddüt etmeden...sürekli bencil duygusu taşıyan insanların sana zarardan daha fazla verecekleri bir şey olmaz..

0|0
    0|0
Yükleniyor...