Sporla ilgilenenler yardım edebilir mi?

arkadaşlar bir kaç ay taekwondo yaptım sarıya atlayabildim ama onun için yeterince esnek olmadığımı düşünüyorum 18 yaşındayım biraz erken başlamalıydım gibi.. bir dövüş sanatına yönelmek istiyorum kick boks kafama yatıyor fakat yüzüme darbe almak istemiyorum taekwondo da geçirdiğimiz kaskın etkisi çok büyüktü yüzüme darbe almıyordum müsabık da olabileceğim bir spor arıyorum öneriniz var mı?

0|0
111

En İyi Erkek Görüşü

• Ben Wing Chun yapıyorum. Her spor dalına karşı savunma teknikleri mevcut. Yerine göre sert, yerine göre yumuşak bir sanat. Bu karşındaki kişiye göre değişebiliyor. Güce fazla gerek duymayan, beynini kullandığın oldukça akıcı bir sanattır. Müsabakası kesinlikle yoktur. Çünkü, yapılırsa sonuçları çok kötü olabilir. Dolayısıyla hasar almadan öğrenebileceğin bir sanattır. Derslerde ister istemez hasar alacaksın. Bu hasarların %95'i senin dikkatsizliğinden, %5'i de çalışma arkadaşının dikkatsizliğinden gerçekleşecektir. Öğrenme süresi ortalama 6 aydır. Öğrencilik süreci uzundur. Dolayısıyla sabır gerektirir.
    6. dereceye gelmiş bir öğrenci ile Dünya şampiyonu taekwandocu bir arkadaşımız müsabaka yaptılar ve taekwandocu arkadaş max 2 darbe vurabilmiştir. Müsabaka sonunda bayılıyordu :)
    Wing Chun beyinle yapılır, en büyük silah beyindir. Öfkeyi kontrol etmeyi öğretir. Sana tek önerim Wing chundur. Ancak öğrenirken sabır şart...

0|0
    0|0
    • wing chun yapmak isterdim fakat bulunduğum konum dolayısıyla sıkıntı biraz

• O zaman sana zevkli gelen, 2 ay sonra
      "Sıkıldım, yeter" deyip bırakmayacağın bir sanata yönelmelisin. Kick boks da amatörler kask takarlar o konuda korkun olmasın. İstersen müsabakaya çıkmak zorunda da değilsin. Seviyorsan peşini bırakma git derim ben.

• hangi spor olursa olsun yapmayı bırakmak istemiyorum da dediğim gibi müsabakaya çıksam da yüzümde herhangi bir uzvun kırılmasını istemem biraz korkağım sanırım bu yüzden dövüş sanatı istiyorum yorumlarınız için teşekkürler dikkate alıcam :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 10

• Yüzüne darbe almayacağın bir dövüş sporu...

Hm..

0|0
    0|0
    • alsam da bu ciddi bir şey olmamalı ekipmanları olucak ki hasar almiyim kick boks gözümü çok korkuttu çok :D

• Kick boks da yaparsın kask takılıyor ben profesyonel kick boks yapıyorum yalnızca profesyonel de kask falan takilmaz ama sen henüz amatör yapacağın için kask var korkma hiç bir şey olmaZ ben 15 senedir yapıyorum bişey olmadı burnum kırıldı sadece

0|0
    0|0
    • sanırım korktuğum da bu forumlar da okudum kimisi saçmalamayın sadece olasılık diyor bir kesim ise burnunu gözden çıkar diyor antreman esnasında bile aldığın darbe burnunu kırmasa bile zedeleyecektir yönünde siz bu fikre katılıyor musunuz

• Az önce görüştüm antalyanin en iyi spor salonu arkadaşımı yonlendircem yardımcı olun dedim sen önce gider gorusursun hemen başlamak zorunda degilsin ortama bakarsın hoşuna giderse başlarsınız spor yapmaya

• neresi? aka falan mı

• 1 yıl içinde kung-fu da kırmızı kuşağa kadar ilerlemiştim. bu arada dünyanın en zor savunma sporu kung-fu dur. tekwando yanında basit kalır. 18 yaşındasın evet geç kalmışsın sen 8 10 yaşında başlamış olmalıydın.

0|0
    0|0
    • ee nolucak peki esneklik istemeyen atiklik ve güce dayalı bir spor öneremez misiniz

• cidden şans

• ringe çıkmadığın sürece herhangi bir dövüş sporu yapabilirsin. örneğin boks da kum torbası ile antrenman yapılır sen eğitmene dersenki ringe çıkmak istiyorum o durumda yine kasklı şekilde çıkarsın zorlama zorunluluk olmaz.

0|0
    0|0
    • hani bu torbadan sonraki aşamada karşıma verdiği rakiple olan müsabaka tarzı şey ne olucak :D

• bacaklar kullanıldığı için fazla şekilde kalınlaşma yapıyor :D ayrıca esneklikte gerektirir kickboks. boks da bunun aksine üst vücut ağırlıklı olduğu için esneklik çok aşırı aranmaz , ayrıca antrenmanlarla birlikte hem bacaklar hem üst vücutta sıkılaşma sağlayabilirsin :D

• tamamdır o zaman ben bir görüşeyim..

• Karete

0|0
    0|0
  • Bende tekwandoya başlamayı düşünüyordum ama arkadaşım illa kickbox a gidelim diyor.

0|0
    0|0
    • taekwondoya başlamanı şiddetle öneririm :D gerçekten muhteşem bir sanat

• Haha ikiside benim hayalim olmadığı için sıkıntı yok :) Bana spor olsun yeter. Basketbol, futbol, voleybol zaten oynuyorum ama birazda dövüş sanatlarına heveslendin.

• ha hevesse istediğini yap tabi

• bu durumdan sonra sana spor bulunamaz 18 yaşındasın çünkü esneklik olmaz bundan sonra

0|0
    0|0
  • Funkfu yap çekirge👲

0|0
    0|0
  • Wingchun styla

0|0
    0|0
  • yağlı güreş yap pehlivan

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1