Tekvando nedir? Tanimini yazsrmisiniz?

Başkasına karşı hiç bir şekilde savunamayan bir kişi daha önce hiç kavga etmemiş birisi etse bile dayak yiyecek olan bir kişi bu spora gitse yarari olurmu öğrenemem diye korkuyorum. Orda nasıl bir eğitim alirim hocayla daysk konusunda.

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim tekvando ve karete 2 sinide yaptım cocukken fakat hiçbir faydaları yok coğu zaten vurmadan göstererek puan alarak eğiten spordan siyah kuşaktan sonra '' Dan '' alıyorsun o zaman birşeyler olmaya baslıyor buda 5-6 yılını alır o yüzden ben sana direk önerebileceğim sporların basında eğer dayanabilirim diyorsan ağır kick box eğitmi alacaksın 2 sene git 5-6 kişi aynı anda banamısın demezsin ama ben kendimi korumak istiyorum diyorsan Krav maga yapıcaksın :) Boş konuşmuyorum kendim hepsini yaptığim için söylüyorum krav maga kursları türkiyede cok az İstanbul'da bile 1 2 yerde var kick box her yerde bulabilirsin ama girerken sor kesinlikle ağır eğitim alman lazım ki dayanlıklı ol korkak olma bir zaman sonra acıya tepkin kalmıyor saygılar..

0|1
    0|0
    • Adamlara bir soru sorduk cevap yerine yazdıkları şeye bak. Daha önce hiç kavga etmedim. Kendimi savunabilmek içinde birşey istiyorum. Verdiğin cevaplar için eyvallah.

• Youtube krav maga ok haftaya evde izlerim 1 gb gitmesin simdi.

• Tekvando eğitimini küçük yasta alirsan faydasını görürsün daha çok esneklik gerektirir buna yeteneğin yoksa zaten belli şeyler yapabilirsin

Kızlar Ne Diyor 1

• uzak dogu sporu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Minareden at beni in aşağı tut beni

0|0
    0|1
  • Geçen ntvsporda izlemiştim müthiş felsefik yönleri var ve o üç hecenin de farklı anlamları vardı ama unuttum şimdi, kesin öğren sen onu

0|0
    0|0
  • Ben 2 sene yaptım sokakta o hareketler işe yaramıyor malesef ama inanilmaz kas yaparsın. Sokakta kendini savunmak istiyorsan kick boksa git

0|0
    0|0
  • teknik van dovüşleri.

0|1
    0|0
  • çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzakdoğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk Metodu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır.

0|0
    0|0
  • 3 yıl karateye gittim. Bir b*ka yaramıyor. Kız kardeşimi muay thai a gönderdim. Kız evrim geçirdi, nasıl dövüşüyor öyle :) Muay thai a gitmelisin.

0|0
    0|0
  • Did you mean Tae Kwon Do?

0|0
    0|0
  • Ben öğrendim ama hiç kullanmıyorum git öğren her ihtimalle karşın hiç birşey olmuyor merak etme

0|0
    0|0
  • taekwondo tekme ağırlıklı sokakta etkisiz profesyonel manada güçten çok teknik üsttünlüğü hedef alan bir dövüş sporu taekwondo cunun kralı gelse 32 sn nakavt ederim anlıyacağın sen neden bir dövüş sanatı üzerine çalışacaksın ki amacın kendini korumaksa ortaya karışık yapacak bir hoca bul kendine sokak dövüşüne hazırlan birazda ağırlık çalış dövüşmeyi öğrenmekten önemli olan tek şey cesarettir hatta vicdansızlıktır karşıdakinin canı yanacak diyede korkmayacaksın kendi canınada korkmayacaksın

0|0
    0|0
  • Kavga yürekle olur bilekle değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...