İnsan ne ile yaşar ? Siz ne ile yaşıyorsunuz ?

İnsan ne ile yaşar ? Siz neler ile yaşarsınız ? Yaşama tutunma kaynağınız neler ? Hayata bağlayan nedenleriniz var mı ? Bir nedeniniz yoksa neden yok ? Geçmişte ki tecrübeler umutlarınızı kırdı mı ? Hadi kolay gelsin bir sürü soru oldu neyse.

Güncellemeler:
Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

• - Şimdi anlıyorum ki her ne kadar insanlara hayatta kalmalarının sebebi kendi çabalarıymış gibi gözükse de hakikatte onları yaşatan sadece sevgidir.Kim yüreğinde sevgi taşırsa,o sevgi Tanrı'dandır ve Tanrı o kişinin yüreğindedir,çünkü varlığın sebebi sevgidir..Sayfa:44

link

0|2
    0|0
    • Herkesin fikri kendine göre doğrudur tabi ki.. Benim için kin,öfke, nefret .. Sevgi hep öldürdü çünkü.

• Yanlış kişiler,evet..

• Kimin doğru kimin yanlış olduğunu ayırt edemiyoruz ki.. Sevgi her şeyi kör ediyor.. İnsanlarda çiğ süt emmiş e ne oluyor? Olan bize oluyor..

Kızlar Ne Diyor 11

• Tamamen karamsarlığımla ya da iyimserliğimle ilgili.O anki psikolojime göre yaşamak için yüzlerce neden de bulabilirim.Hiçbir neden de yaşamak için yeterli gelmeyebilir bazen.Ölüme kadar geçen süreyi bitirmeye çalışıyorum.Nedenli ya da nedensiz.

0|1
    0|0
    • Aynen öyle ama bazen yaşamak için neden ararken ölmek için bulursun..

• Umut ve hayal çok önemli bence.. Umudunu kullanıyorsun ve başaracağına,ayakta kalacağına inanıyorsun.. Sonra hayal kuruyorsun ve umut sayesinde onları ayakta tutmaya çalışıyorsun..

0|0
    0|0
  • katıksız saf acıyla yaşıyorum arkadaş,allah sonumu hayır etsin.. uçurtma avcısı adlı kitabı okuyun,işte hayata tutunma kaynağım.

0|0
    0|0
  • hayata tutunma kaynağım sadece annem. beni hayata bağlayanda annem ve geleceğimdeki hedeflerim.

0|1
    0|0
    • Umarım hayatın çakıllı, engebeli yollarından yalın ayak geçmek zorunda kalmazsın.

• Çok şey var elbet!

0|1
    0|1
  • becerebilirse kendi düşleri ile yaşamak iyidir.

0|0
    0|0
  • Her tercih bir vazgeçiştir. İnsan tercihleri ile yaşar

0|0
    0|0
  • İnsan imanla yasar.

0|0
    0|0
  • İnancım, umudum ve ailem.

0|0
    0|0
  • DOĞADA Kİ SU BİLE SEVGİYLE GÜZELLEŞİR.insan kesinlikle sevgiyle yaşar