Gizlice evlenmeyi düşünüyoruz ama nasıl ? lütfen yardım hiç gizlice evlendiniz mi ?

Sevgilimde 14yaşından beri çıkıyorduk 19yaşına kadar geldik hep evlenmekti hayalimiz tamam ama ailemin haberi olması gerek ama ailemde izin vermez şimdi buraya lütfen gelip bekleyin 25de evlenin gibi öğütler vermeyin sadece nasıl olacağını diyin mesela evlendim fakat bi olay çıktı nifusumda ailem evli diye görmesini falan istemiyorum bu tarz sorunların çıkmasını falan.. çıkar mı sorun ne gibi sorunlar olur nasıl hallederim bunu ?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Evlensen bile uzun surmez emin ol. kısa sürede biter.

0|0
    0|0
    • bu yanıtları istwemiyorumm

• gercekler acıdır. hep istedigin yanıt gelmez.

• biz birbirimizi çok seviyoruz ve her insan aynı değildir bu bir gerçek ;)

Erkekler Ne Diyor 13

• sakin... hem de sakin. 22-23 de hala istiyorsaniz evlenin. yoksa bosanmak zor, delimisin sen. 19 yasinda cocuksun bilmeden etmeden kafana gore is yapma. duyulmaz sanman ayri bi saflik. biyerden cikar emin ol. sen belli etmiyorsunuz sanarsin ama bilmeyenin gozuyle oraya cekilebilecek ipuclari verirsiniz. ogut vermeyin demekle olmuyor ole, sen de biliyosun dogrusunu iste. aklin yolu bir. fikir cok ama dogru tek.

2|0
    0|0
    • nasıl çıkar işte onu diyorum buraya da gelip bana diyorsunuz ki bir şekilde çıkar.. ne şekilde onu diyorum

• Evet aşk halen yaşıyorken evlenmek en güzeli ama peki evliliğe gerçekten hazır mısınız? Yani öyle ben bunu yaparım onu yaparıım demekle olmuyor bunlar bilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Öncelikle ailen izin vermez diye direk izinsiz de işe girişmeyin. Aileleriniz ikna edebilirsiniz bir şekilde. Eğer hanefi mezhebinden iseniz bir sorun olmaz ama hanefi mezhebinden değilsen evliliğin geçerli olmaz diye biliyorum öncelikle bu bilinsin. Ayrıca ben de her zaman gençlerin erken evliliğine destek vermişimdir. Mümkünse bir şekilde evlenin ama İslami düzene aykırı olmadan bir şeyler yapılsın. Sevgilin de sizi geçindirecek durumdadır umarım.

0|0
    0|0
    • öyle tabiki ama nüfus örneği nasıl çıkar ortaya nerede çıkar

• Evlilik gibi bir sorumluluğu alıyorsun da nüfusun nesine takılıyorsun ? Aileni ikna etmeye çalış önce. ondan sonra bunları düşünürsünüz.

• hiç bu tarzda bakmadım ben olaya evleneceksin ve annen ve babanla yaşayacaksın anladığım kadarıyla beraber yaşamayacaksınız... İlginç birbirinize güvenmiyormusunuz? başkasıyla ilerde evlenmesin diemi bunu yapıosunuz nie ki?

0|0
    0|0
    • evet başkasıyla evlenmsin diye hemde birlikte daha rahat edeceğimize inanıyoruz mesela o evlenmeden yapmak günah olduğu için ben evlenmeden yapmam diyor bencede öyle.. sadece sevişiyoruz.. sevişmek dğeil tabiki sorunumuz :D en büyük sorun birbirimize güvenimiz tam ve dahada güvendirmek..

• ben ce günah kısmını anlamamışsınız evlenince günah olmayacak mı zannediyorsun, kimsenin haberi olmayacaksa o evlilik evet hukuka uygun ama islama göre değil islamda evlenmenin mantığı onu duyurmaktır annenin babanın rızasıdır(ya da hiç değilse haberinin olmasıdır) ya da başka kimsenin yan gözle bakmamasıdır vs uzatmayayım.Bence de evlenmeniz iyi olur ama ilerde tabi şimdi senin düşündüğün evliliğin hiç bir mantığını bulamıyorum...

• hiç gizlice evlendinizmi soruya bak :D hee hergün gizlice hemde birkaçkez evleniyoruz biz.niye diye sorma çünkü biz gizli bir tarikatız :p

2|0
    0|0
  • oy kullanmada çıkabilir

ailen herhangi bi işi için aile nufus tablosuna ihtiyaç duyduğunda çıkabilir

sigortan varsa direk kesilir ordan çıkar

gerisini sen düşün artık kimlik lazım olabilecek yerlerde çıkabilir...

ama şöyle bişi yap sende bak, yeni kimliğini sakla onu kimse görmesin

eski kimliğini evde bırak göstermelik olarak bu işe yarar, sadece göstermelik işe yarar diğer türlü işlemlerde yine yeni kimlik bilgilerin çıkar ortaya...

0|0
    0|0
  • bu tarz bir evliliğin hayrını görmezsin...

1|0
    0|0
  • nufus cüzdanını degişmedigin sürece evli olarak görmezler taki nufusta aile ile ilgili bir döküm çıkarmadıkları sürece

0|0
    0|0
    • aile ile ilgili derken mesela nasıl dökümler ne gibi ? nüfüs cüzdanımı değiştirmesem bişi olurmu zorunda değilim dmi

• yok zorunda degilsin degişmezsin olaki baba yada aile fertlerinden biri aile nufus geçmişini isterse sadece orda evli oldugun anlaşılır evlilik basit bi şey degil madem kafaya koydunuz o zaman kim ne der diye düşünmeyin bence öyle düşünecekseni o zaman evlenmeyin çocuk oyuncagı degil o boşanalım derseniz bile bi bu kadar analizi var bu işin

• çok fazla türk sineması izliosunuz.. amaç cinsellik ve evlenmeden günah muhabbetiyse, ben günahlarınıza talibim..

0|0
    0|0
  • erkeğin ailesi gelip istesin seni vermezlerse o zaman kaçarsın onunla mecbur kalırlar kabul etmeye, eğer erkek tarafı istemeden evlenirsen kendi sülalenden çok tepki alırsın küskünlükler olur buna hiç gerek yok vermezler diye düşünme

0|0
    0|0
    • ailesi beni tanıyor onun ailesi sorun değil benim ailem sorun

• istemeden olmaz yinede karar senin isteyip kaçarsanız siz haklı olursunuz size kimse laf edemez sonrasında istedik vermediniz şeklinde cevaplarsınız ama hiç istemeden giderseniz onlar istedinizdemi vermedik deme hakları doğar

• ailen gidip nüfus kayıt örneği aldığında senin evlendiğin ortaya çıkıcak bunu halletmen imkansız yani hiç kalkışma derim yada söyliycen mecbur.

0|0
    0|0
    • nasıl çıkar işte sahte nifus kağıdı falan oluştursam ? zaten reşidim yani ne bliyim nasıl öğrenilir ki

• bilmem bana saçma geldi boş ol mu ne diyorlarfmış snrm:D hadi evlendk bu bana bu kelimeyi dedi ee sonra :D olan bana oluo

• diğer türlü evlenmiş olmuyosunuz işte :D o boş ol kısmı harbiden biraz erkeğin tekeline bırakılmış adam sinirlenip 3 kere dese olay bitiyor

• Denizci nihakı kıyın. La havle. :D

0|0
    0|0
  • ailen bilmeyecekse evlenip ne yapacaksın ki? hem zaten vukaatlı nüfus kayıt örneğinde çıkıyor evli olduğun yada boşandığın vs.

0|0
    0|0
    • tamam geçsin de ailem bunu bu örneği ne şekilde görebilir durup durururken örneğe bakmazlar her halde..

• herhangi bir devlet işi olsa gidip alırlar nüfusdan. hiç belli olmaz orası

Kızlar Ne Diyor 3

• bak bebeğim benden yaşça küçüksün sana abla gıbı yaklaşayım. ailenı düşün bı erkek için değer mı onları üzmek yıkmak babanı düşün senın için neler yapmıştır ne zorlukla buyutmuştur senı onun başını yere eğmek hak ediyor mu bunu hadi bi erkek için değer çok seviyorrsun allah ın emrı ile gıtmek varken gizli evlenmek neden ? gelir isterler sende istıyorum baba dersin ikna edersın verır hadı vermedı bı kez daha yalvarırsın allahın hakkı 3tur. kaçmak senı sizi mutlu etmez allah göstermesın olmaz da hadi oldu erkek arkadaşın 2yıl sonra senı ıstemıyor başkasına gönlünü kaptırdı aılen senı ıstemıyor ne yapacaksın senı döver küfreder belkı kocan olacak adam gıbı anlatırsın kımden yardım beklersın buraya bize mı yazarsın. yapma bıtanem ailene bunu yapma senınde olacak bebeklerın nasıl yıkılırsın nasıl üzülürsün annem yapma

0|0
    0|0
    • orası öyle herkes diyor babanla konuşsun fakat babam okumamdan yana zaten okuyacağım ama o üniverste bitirip öyle evlensin diyor hatta onyu bile demez iş bulsun zaman geçsin blmemne derken 30olur benm yaş :D zaten aşırı kıskanç babam

• benm sevglm doktor olcak ama..

• sor narıaşkk

• er ya da geç öğrenecekler öğrendiklerinde de sana olan güvenleri kaybolacaktır. en iyisi ikna etmektir.

0|0
    0|0
  • kütükte çıkar şekerim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...