Başarıda zeka mı çalışmak mı önemlidir?

Elbette ikiside çok önemlidir ama bu bir münazara konusu olduğu için birini seçmek zorundayız.Lütfen çalışmayı savunacak olursanız açıklamanızı yazın :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Eskiden öyleydi. Çünkü eskiden kaynak yoktu, zeka önemliydi. Burada zeka, ve farklı düşünme ön plana cıkarıyordu insanları.Şimdi ise her şey var, kaynak var, bi cok kaynak var. Sadece gereken şey calismak..(Bu arada en iyi cevap bu olmalı :) )

• Katılıyorum.

Erkekler Ne Diyor 35

• Çalışmak önemli zeka ne kadar iyi olursa olsun çalışmasan hiçsin.

• Zeka olmadan çalış istediğin kadar çabaların sonu nihayete varamaz. Ancak amcan dayın teyzen varsa elinden tutarlar ömrünce yalakası olursun, sonra torunlarına anlatırsın ben simit satarak başladım bu işe diye :)

• zeki kişinin çalışmaması çürümeye yüz tutmuş meyve gibidir.çalışkan kişide zeka olmaması ise yerinde saymaktır.hem zeki hem çalışkan olmak alandaki başarının temelidir.

• Zeka.. Belli bir kapasiteye sahip olmazsan istediğin kadar çalış, işe yaramaz...

• tek başına zekanın bi anlamı olmayacagından çalışmak daha önemlidir.günümüzdede aptal insanların geldikleri mevkiler buna en güzel örnektir.

• Torpil, onların hepi çalışmayla alakası yok :D Bir şirkete kabilece yerleşiyorlar :D

• çalışmak tabikide len. ne kadar zekalı olursan ol akıllı olursan ol. akşama kadar öküz gibi yatınca ne öğrenebilcen ki. ama akılsız olsan bile çalışırsan başarırsın yaparsın bişeyler.

• tek başına ikiside işe yaramaz diye düşünüyorum.

• kesinlikle zeka çevremden biliyorum 10 saat çalışıp 2 saat çalışan kişileri geçemeyen var.ineklerin konuşma özürlü olması sosyal çevrede öylece baka kalmaları zekalarının düşüklüğünden olduğunu düşünüyorum.Başarı zeka ile doğru orantılı ama çalışma ile oranrısı oval diyebilirim.

• zekanın oldugu yerde çalışma iştahı gelir birbirini tetikler

• Kesinlikle çalışmak.Bir şey bilmiyorsan zekanın ne faydası var yorum kapasiten fazla olur ancak konuyla ilgili yüzeysel de olsa bilgi sahibi olmak için de çalışmak gerekiyor.

• evet zeki insanlar münazara konusunda zekalarını kullanmıyorlar? karşı tarafa cevap vermek için çalışıyorlar,araştırma yapıyorlar? savundukları konu ve davraışları çelişkili :) teşekkür edeirm :)

• Ben teşekkür ederim.

• Başarıdan kastın hayattaki başarı mı yoksa yapılan bir işteki başarı mı

• Çalismak ama birazda zeka olucak yoksa çok zor derim ben ..

• zekalı bir beyin calısmazsa birsey olamaz. demekki calısmak :)

• Zeka ve çalışmanın KABİLİYETİ desteklemesi lazım. Kabiliyet-beceri olmassa ikiside işe yaramaz

• Çalışkan bir insan çok zeki olmadanda başarı yakalayabilir pekala rahmetli Sakıp ağanın dediği gibi çalışmak, çalışmak, çalışmak :)

• Düşünmedenmi çalışacaksın.? Plansız çalışmak ne işe yararki.?

• çalışkan insan bencede çok zeki olmadan başarır bununla ilgili gerçek hayat hikayeleri biliyorum

• İkiside Önemlidir ama calısmmassan istersen dunyanın en zeki insanı ol bir şey farketmez her seyın bası calısmak asla unutma...

• Çalışmak,zekayı döver

• Ben çalışmak diyorum. Çünkü ne yapılması gerektiği ortaya konduğunda, bu noktadan sonra zekanın başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracağını, fakat çalışma olmadan zekanın işe yaramayacağını düşünüyorum

• "Kazanmak istiyorsanız, önce oyunun kurallarını öğrenmelisiniz, sonra da herkesten daha iyi oynamayı" Einstein

• İsterseniz IQ'nız 300 400 olsun. Bir işe yaramaz çalışmazsanız. Mesela, Siz motoru düşük ama çalışan bir şahin arabasınımı seçersiniz,yoksa oldugu yerde duran motoru yuksek bı ferrariyi mi? Emegini alabileceginiz tek şey,çalışmak. Başka birşey degıl.

• En önemli şey şanstır

• çalışmak..

• Başka bir ülkede yaşıyor olsak çalışmak malum Türkiyedeyiz o yüzden torpil diyorum :)))

• başarıda ikisinden de çok iletişim becerisi önemlidir bence. bakınız acun :))

• Zeka önemli. Başarı için çalışmak çok daha önemli. Sonuç olarak başarı giden yolda kendini zorlamak gelişmide beraberinde getirecegini beynin etkin kullanılması sdağlayıp zeka olarakta gelişim sağlıyacağını düşünüyorum.

• ikiside zeka vardır çalışmazsın yada çalışırsın zeka yoktur :D

• Türkiye de ezberle yeterli.. Münazara için sana bir şey kazandırmaz bu gerçek o ayrı mesele..

• bizim oğlan zeki ama çalışmıyor. istese atom mühendisi bile olur.

• en iyi cevap

• .çalışmadığı için yapamıyor

• doğru demiş Türk büyüklerimiz <3

• zeka motor olsun çalışmak benzin motor olmadan benzin iş görmez benzın olmadan motor

• arkadaşım kesinlikle zeka çalışmadan da çok iyi yerlerde okuyan birçok deha var

• bu konuda 30 yıllık çalışma ve gözlemlerin sonuçlarına göre 10.000 saatlik çalışma bir alanda başarıyı getiriyormuş. bu öyle eften püften kişisel gelişim palavrası değil bu kitap executive lerin recommended list lerinde bulunan bir kitap. kaldı ki çok parlak zeka gerektirmeyen fiziksel güce vb dayanan alanlarda da başarılı insanlar var bununla da destekleyebilirsinoutliers adı kitabın arat google da istersen

• demek istediğinizi anladım,teşekkür ederim benim anladığım bu fikriniz çalışmayı destekliyor.yalnış anlamadım değil mi? :)

• evet oyle. salt zeka yeterli degil aslinda. cok zeki olup uyum saglayamayan, caba harcamayan bu nedenle deep shit olan insanlarla dolu dunya.

• bu bilgi çok işime yarayacak teşekkürler :)

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 12

• zeka elbette önemlidir . ama ortalama zekaya sahip biri çok çalışarak başarıyı yakalar. ki bunda azim, sabır, dikkat gibi özellikler de önemli. bir insan ne kadar zeki olursa olsun içinde hırs yoksa başarmayı çok da önemsemez

• bir Türk atasözü, "azimli sıçan (farenin büyüğü), duvarı deler" der :((

• Çalışma- bir sistemi etraflıca kavramamızı sağlar.

• çalışmak bence

• Zeka önemlidir çünkü daha farklı bakış açılardan fikir yürütüp bir çok açıdan bakabilirsin ~

• herkesın kendıne göre zeka düzeyi olduğu ıcın çalısmak

• Çalışmak. Zeka demire benzer. İşleyen demir ışıldar.

• Zekan yoksa çalışamazsin .. O zekayı kullanmayı bilmeli insan

• Çalışmaktır.Akli sorunları olan insanların bile çalıştıklarında bir şeyler öğrenebildiği tespit ediliyor, zeka bence sadece yardımcı bir etken.Tavşanın hızlı koşma yeteneği gibi.Bu yeteneğe sahip olabilir ama çalışmazsa koşmazsa kaplumbağa bile onu geçecektir. :)

• en iyi ezber yapan efenim

• çalışmakçünkü zekası olup da kullanmayan ama bir çok engeli old. halde sadece çalışmalarıyla bir yere gelen insanlar varönemli olan imkanlar değil,onları kullanabilenlerdir-özü bu fikrimin yani:)

• tesekür ederim :)

• rica ederim
      başarılar:)

• üstün başarıda zeka.üstün başarı neyse genjo

• Kar beyazdir gülüm, ellerinden gülüm!Yine yoksun diye, düsmanim her güle!Dursun dünya! Dönmesin sessiz !Doğrusu ise şöyle; Kar beyazdir ölüm, ellerinden gülüm!Yine yoksun diye, düsmanim her güne!Dursun dünya! Dönmesin sensiz!

• anlayamadım? :D

• Her yere yazmis :D

• yaaaa pardon yanlış soruya yazmışım :DD

Yükleniyor...