Çarşaf hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şimdilerde türban okullara girdi sıra çarşafta deniyor. Bakınırken şu habere rastladım.

link Haberde kocası karısının peçesini kaldırıp yüzüne baktığı için kadının kocasını boşadığı anlatılıyor. Çarşaf sizce Arap geleneği mi, dinin emri mi?

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Ne saçma bir haber bu ya..İslamiyette yok bu tarz şeylerin yeri.İslamiyeti alt etmek için atılan iftiralarla İslamiyet karalanamaz.Çarşafı isteyen istediği yerde giysin.Bundan bizene.Nasıl ki elbise bile giymeyen insanlara hoşgörüyle baklıyorsa çarşaf giyenlere de hoşgörüyle bakılsın..

2|2
    1|0
    • Sayın prenses çarşaf giyenleri kınamıyorum zaten. Saçmalık dediğin şeye ben de saçmalık diyorum. Merakım gerçekten çarşafın dinde olup olmadığı.

• Canım benim habere kızıyorum sana değil.:)

Erkekler Ne Diyor 6

• Çarşaf arap geleneği değil saçmalamayın çarşafın islamiyetle uzaktan yakından alakası yok islamın doğduğu 600 lerden 1000 li yıllara kadar arap yarımadasında insanlar uzun vücudu boydan boya kaplayan beyaz renkli elbise giyerlerdi kadınlar ayrıca hint kumaşlarından şal takarlardı saçlarından boynuna..Çarşaf 1000 li yıllardan sonra müslümanların hrıstiyanlarla savaşma çatışma dönemlerinde hristiyanlarla kurdukları iletişim sonrasında hrıstiyan rahibelerin örtünmek için kullandığı uzun siyah çarşafı benimsemelerinden gelir..İslam kadınlarına çarşaf hrıstiyan rahibelerinden geçmiştir gidin eski dönem rahibe çarşaflarını inceleyin bizdeki çarşafa eklemede yapılıp surat kısmıda göz hariç kapatılmıştır..

1|0
    0|0
  • Kur'an-ı Kerim'de başörtüsü 24 sıra numaralı Nur suresinin 31. âyetinde geçmektedir. "Kadınlar, başörtülerini, göğüslerinin üzerinden bağlasınlar; yani başörtüleriyle göğüslerini de örtsünler" mealindeki bu âyette geçen "humur" kelimesi, başörtüsü manasına gelen "hımâr" kelimesinin çoğuludur. yani çarşaf diye bir şey yoktur.

3|0
    0|0
  • ninja sıtayla

2|1
    1|1
  • çarşaf bir kültürün ürünüdür. dinin emri olan örtünmektir. örtünmenin döneme göre şekilleri olabilir ama genel çerçeve çizilmiştir. genel çerçeveye uygun olmak şartı ile farklı farklı örtünülebilir. isteyen çarşafla isteyen türbanla. ben karışmam artık :)

1|0
    1|0
  • tesettür ve kapanmanın nasıl olucağı kuranda ve hadislerde belirtiliyo zaten, ama çarşam tercih meselesi olmasada olur bence :) arap geleneği diyebiliriz

0|0
    0|0
  • Arap geleneği bence çok saçma yani okula çarşaflı gelmek tek gözü görünüyor bazıları tülle kapatıyor gözüde o ney lan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• savsata haber. yahu milleti galiyana getiriyorlar inanmayın.Bir ara yok ölen karısının bedeniyle 6 saat içinde ilişkiye girilebilecek diye haber çıktı yok yürüyüşler falan hepsi montaj uydurmaca.30 yıl karısını görmeyecek öyle mi ?saçmalamışlar iyice .sadece gülüp geçin bu haberlere derim :D

0|0
    0|0
  • Dinin gereği değil, çarşaf arap geleneğidir.

0|0
    0|0
    • Neye dayanarak böyle diyorsun?

• Bizim dinimizde örtünme kurallarında yüz açıkta kalır, boyun saç kapanır, eller ve ayaklar bileklere kadar kapalı olur onun dışında peçe eldiven vs yoktur.

Kültürümüzde de çarşaf yok

• Dinin emri de olsa arap geleneği de olsa saçmalık.

3|0
    3|0
  • çok saçma insan neden eşine yüzünü göstermsin İslam'da olmayan birşey bu

1|0
    0|0
  • saçmalık din ile bir ilgisi olduğunu hiiç düşünmüyorum... kalptir niyettir önemli olan...

değil kur an ı kerim de okumak , ölsem de sordalarda yine aynısını söylerim ''saçmalık!'' .. kapanmak ile inanmak arasında çook fark var. şu paylaştığın haberdeki ilkel insana sorsan o da der ki e ben müslüman adamım tövbe tövbee :D

0|0
    0|0
  • nevresim takımı

0|0
    0|0
  • Yaz geceleri sabaha karşı üşüdüğümde üzerime almaktan pek hoşnut kaldığım bi obje , hepsi bu.

1|0
    0|0
  • ormanda ne işe yarıyordur değil mi

0|0
    0|0
Yükleniyor...